• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پاسخ سپاه به تهدید ساركوزی
  کد خبر : 11730

  پاسخ سپاه به تهدید ساركوزی

  پاسخ سپاه به تهدید ساركوزیReviewed by Aryan on Sep 7Rating: سردار یدالله جوانی گفت: استفاده از زبان تهدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یك موضوع جدید نیست كه حالا سخنان ساركوزی را یك سخن عجیب و غریب بدانیم. رییس جمهوری فرانسه چهارشنبه گذشته ادعا كرده بود بلندپروازی های اتمی و موشكی ایران می تواند…

  پاسخ سپاه به تهدید ساركوزیReviewed by Aryan on Sep 7Rating:

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  سردار یدالله جوانی گفت: استفاده از زبان تهدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یك موضوع جدید نیست كه حالا سخنان ساركوزی را یك سخن عجیب و غریب بدانیم.

  رییس جمهوری فرانسه چهارشنبه گذشته ادعا كرده بود بلندپروازی های اتمی و موشكی ایران می تواند به حمله پیشگیرانه علیه این كشور منجر شود. بیان«حمله پیشگیرانه»از سوی ساركوزی را می توان یكی از تند ترین واكنش های چند سال اخیر علیه برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی به حساب آورد.

  حالا رییس اداره عقیدتی سیاسی سپاه در واكنش به تهدید رییس جمهور فرانسه علیه ایران می گوید: متاسفانه دشمنان ایران اسلامی بدون توجه به واقعیت ها طی سالیان گذشته همواره با زبان تهدید صحبت كردند. اگر یك دهه گذشته را به خصوص در بحث هسته ای بررسی كنیم، درمی یابیم آمریكا كه مدعی قدرت برتر جهان از نظر نظامی است و با همین تصور به كشورهایی مانند افغانستان و عراق هجوم برده و مشكلاتی از بابت این اشتباهات خود گریبانگیرش شده است، همواره در موضوع ایران این گونه مطرح كرده كه گزینه نظامی روی میز است. یعنی در واقع با ادبیات و زبان تهدید با جمهوری اسلامی ایران برخورد كرده تا شاید از این رهگذر بتواند كشورمان را وادار به نوعی عقب نشینی در موضوع هسته ای كند.

  سردار جوانی با غیرواقعی دانستن تهدید جمهوری اسلامی به حمله نظامی خاطرنشان كرد: یك سوال مطرح است كه چرا آمریكا در حالی كه جمهوری اسلامی ایران كه بحث هسته ای را به عنوان حق ملی خود می داند و تاكنون عقب نشینی نكرده است، این تهدید خود را عملیاتی نكرده، پس مشخص است كه فقط به تهدید دست زده اند. جمهوری اسلامی ایران امروز قدرت دفاع از خود را دارد یعنی وقتی در محافل علمی، مراكز پژوهشی و راهبردی كشورهای غربی مراجعه می كنیم، خود آنها این سوال را پاسخ می دهند كه تجاوز و تهاجم نظامی به ایران یك اشتباه بزرگ خواهد بود و ایران می تواند از خود دفاع كند.

  وی در ادامه تاكید كرد: در این فضا ساركوزی اشتباهی را تكرار كرده است یعنی اساسا آمریكا و كشورهای اروپایی با تكرار تهدید نظامی ایران، تهدید را بی ارزش كرده اند. امروز ملت ایران تهدیدهای نظامی غرب را تهی می بیند چون غرب و آمریكا در حد و اندازه ای نیستند كه بتوانند اقدام نظامی علیه ایران انجام دهند.

  وی با اشاره به اینكه آنچه كه ساركوزی علیه ایران مطرح كرده، یك اشتباه است كه انجام داده و در آینده متوجه می شود كه استفاده از این ادبیات برای پیگیری منافع شان در منطقه خاورمیانه و ارتباط با نظام جمهوری اسلامی به خودشان ضربه می زند، گفت: اگر ۳۲ سال گذشته را بررسی كنیم، می بینیم كه قدرت های خارجی هیچ كدام نتوانستند خواست و اراده خود را به ملت ایران تحمیل كنند. جوانی تاكید كرد: ایران اسلامی در موقعیتی است كه بنا بر نظر اكثر كارشناسان، به یك قدرت منطقه ای تبدیل شده و روز به روز بر نفوذ كشورمان در جهان افزوده شده و عمق استراتژیك بیشتری پیدا می كنیم. جمهوری اسلامی ایران به عنوان یك قدرت بین المللی باید مورد توجه كسانی كه ورای مرزهای خود منافعی را می خواهند برای خود تعریف كنند، ملاحظه شود و در تعامل سازنده به دنبال تامین منافع خود باشند؛ چراكه استفاده از ادبیات و زبان تهدید جز خسارت چیزی دیگری برایشان به دنبال نخواهد داشت.

  وی با بیان اینكه ایران برابر هر نوع تهدیدی می ایستد و از خود دفاع می كند و به هیچ عنوان این تهدیدها را در حد و اندازه ای نمی بیند كه بخواهد در سیاست های خود تجدیدنظر كند، تاكید كرد: طبیعی است كه سپاه پاسداران اگر اتفاقی بیفتد، موضع دفاع از كشور را عملیاتی كند و الحمدالله این نهاد انقلابی امروز از این توانمندی و قابلیت برخوردار است كه بتواند پاسخ كوبنده ای به هر نوع اقدام ناشیانه بدهد. جمهوری اسلامی هرگز دفاع از جمهوری اسلامی و سرزمین ایران را محدود به مرزهای جغرافیایی خود نخواهد كرد و قطعا متجاوز احتمالی پاسخ كوبنده ای را دریافت خواهد كرد به گونه ای كه از اقدام خود پشیمان خواهد بود.

  در حالی كه رییس جمهور فرانسه با طرح ادعایی مبنی بر اینكه «بلندپروازی های نظامی، اتمی و موشك های بالستیك ایران خطری فزاینده است كه می تواند حمله پیشگیرانه به تاسیسات ایران و بروز بحران بزرگی را در پی داشته باشد» تاكید داشته «فرانسه می خواهد به هر قیمتی كه شده از این امر جلوگیری كند» وزیر دفاع ایران از تحویل انبوه موشك «شلمچه» به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) خبر داده است. سردار وحیدی با حضور در مراسم تحویل انبوه موشك های زمین به هوای شلمچه به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) گفت: امروز پدافند هوایی برد متوسط، حوزه مهمی از سلاح را شامل می شود و می تواند حدود ۴۰ تا ۵۰درصد اهداف خود را در ارتفاع، مورد هدف قرار دهد، اظهار داشت: در پدافند هوایی برد كوتاه و متوسط به طور كامل به خودكفایی رسیده ایم و در برنامه هایی هم كه برای پدافند هوایی برد بلند داریم، همه قطعات پدافند هوایی را به این ترتیب پوشش خواهیم داد.

  همچنین معاون قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء نیز در گفت وگو با ایسنا از پیشرفت های جدید این قرارگاه در زمینه تولید رادارها و سامانه های كشف و شناسایی، شنود و سامانه های پدافندی خبر داده است.

  سرهنگ محمدحسین شمخالی با بیان اینكه «حداكثر تا دو سال آینده در بخش تولید سلاح نیز حرف اول را در منطقه خواهیم زد»، اظهار كرد: «با كمك بخش صنعت و برخی دانشگاه های معتبر كشور در حال طراحی سامانه ای هستیم كه قابلیت مانور و تحرك پذیری بسیار بالاتری از اس۳۰۰ دارد و به یاری خداوند در آینده تقدیم ملت عزیزمان خواهیم كرد.»

  معاون تحقیقات و جهاد خودكفایی قرارگاه پدافند هوایی ارتش در ادامه با بیان اینكه تحقیقات و برنامه هایی مختص حفاظت از مراكز و تاسیسات هسته ای كشور داریم، اظهار كرد: «یكی از اهداف ما در سال ۹۰ این است كه با توجه به حساسیت ویژه مراكز هسته ای به جز سامانه های راداری كه به صورت رادیویی كار می كنند، از سیستم های اپتیك و لیزر نیز بهره ببریم و در این راه به نتایج خوبی دست پیدا كرده ایم. البته سپاه در برخی مراكز این سامانه ها را نصب كرده است ولی با توجه به تفاوت ماموریت ما با آنها، سامانه های جدیدی را طراحی كرده ایم كه از طریق لیزر و اپتیك بتوانیم اهداف مختلف در ارتفاع پایین را شناسایی كنیم و اطلاعات مربوطه بلافاصله به مراكز موشكی ارسال شود تا بتوانند مقابله كنند.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۳)  • alex

   تا غیورمردان سباه وارتش هستن ازهیچ متجاوزی نمیترسیم

  • صادق

   بي پدر خودشم گول فيلم هاي جنگي شون رو ميخوره.يادش نيست نيروهاي سپاه كماندوهاشون رو گرفتني خودشون رو خيس كردن

  • king

   ایولا… خوب حالشون رو گرفتین
   ایولا کاکو
   جوان کارت درست

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.