• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » زیباکلام: دليلي ندارد شوراي نگهبان مشایی را رد صلاحيت کند !
  کد خبر : 11578

  زیباکلام: دليلي ندارد شوراي نگهبان مشایی را رد صلاحيت کند !

  زیباکلام: دليلي ندارد شوراي نگهبان مشایی را رد صلاحيت کند !Reviewed by Aryan on Sep 5Rating: بعد از انتخابات 22 خرداد يک بار شما نديديد و نشنيديد که آقاي رحيم مشايي به مخالفان،منتقدان و معترضان به نتايج انتخابات را فتنه گر، منافق، نوکر آمريکا و استکبار جهاني بنامند چراکه اساسا ايشان همچين اعتقادي ندارند. به…

  زیباکلام: دليلي ندارد شوراي نگهبان مشایی را رد صلاحيت کند !Reviewed by Aryan on Sep 5Rating:

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  بعد از انتخابات 22 خرداد يک بار شما نديديد و نشنيديد که آقاي رحيم مشايي به مخالفان،منتقدان و معترضان به نتايج انتخابات را فتنه گر، منافق، نوکر آمريکا و استکبار جهاني بنامند چراکه اساسا ايشان همچين اعتقادي ندارند.

  به گزارش جهان متن زير خلاصه گفت و گوي سياست نامه با دکتر صادق زيباکلام است که وي در اين گفت و گو از منظر خود به بررسي آرايش سياسي کشور پرداخته است.زيباکلام در اين گفت و گو با دفاع از مشايي، وي و احمدي نژاد را اصولگرا نمي داند و معتقد است که رقابت آينده ميان احمدي نژاد و ساير اصولگرايان خواهد بود. متن کامل ديدگاههاي زيباکلام در اين حوزه را در بخش گفت و گو بخوانيد.

  *شايد بتوان اصولگرايان را به دو گروه و دو جريان اصلي تقسيم کرد جريان اول که من آنها را اصولگرايان سنتي شامل موتلفه، روحانيت مبارز، جامعه مدرسين حوزه علميه قم و ائمه جمعه و جماعت مي شوند و اما جريان دوم و سر ديگر که البته اگر ما آن ها را به عنوان اصولگرا قبول داشته باشيم اين گروه شامل آقاي مهندس رحيم مشايي و احمدي نژاد است و آينده سياسي ايران در چنبر رقابت سياسي اين دو طيف پيش بيني مي شود.

  *من معتقدم که اين رقابت و کش مکش سياسي به نفع آقاي احمدي نژاد و مشايي تمام خواهد شد و آنها خواهند توانست چيزي حدود دو سوم نمايندگان مجلس نهم را از آن خود کنند.

  *وقتي آقاي احمدي نژاد بتواند دو سوم مجلس نهم را با نماينگان خود داشته باشد ديگر نمي توان انتظار داشت که به ايشان بگوييم آقاي احمدي نژاد شما هشت ساله خدمتان به پايان رسيده بفرماييد برويد کنار و اجازه دهيد که آقايان دکتر علي اکبر ولايتي، دکتر علي لاريجاني يا دکتر احمد توکلي به صحنه رقابت انتخاباتي بيايند و توفيق شما را در سنگر ديگري آرزو داريم نه!

  *نامزد معرفي شده از سوي اين ائتلاف يا خود آقاي رحيم مشايي خواهد بود يا اگر ببينند مخالفت با ايشان زياد است چهره اي ديگر که به آقاي احمدي نژاد نزديک اما حساسيت آقاي رحيم مشايي را ندارد به عنوان نامزد اصلي خودشان معرفي کنند.

  *شوراي نگهبان آقاي مصطفي معين را نيز رد صلاحيت کردند اما ايشان با استفاده از حکم حکومتي وارد صحنه انتخابات شدند ضمن اينکه دليلي وجود ندارد که شوراي نگهبان ايشان را رد صلاحيت کنند و چرا مهندس رحيم مشايي نتوانند از حکم حکومتي استفاده کنند.

  *من معتقدم احمدي نژاد و رحيم مشايي و اساسا گروه و جرياني که با ايشان شناخته مي شوند هيچ وقت اصولگرا نبودند و تنها رويارويي با جناح چپ، اصلاح طلبان و هاشمي رفسنجاني باعث شد تا نوعي انسجام تاکتيکي ميان احمدي نژاد و مشايي از يک سو و اصولگرايان از سوي ديگر به وجود بيايد و گرنه در هيچ زمينه اي نقطه نظرات آقاي رحيم مشايي به عنوان مغز متفکر فکري و فرهنگي دولت آقاي احمدي نژاد با اصولگرايان يکي نيست.

  *بعد از انتخابات 22 خرداد يک بار شما نديديد و نشنيديد که آقاي رحيم مشايي به مخالفان،منتقدان و معترضان به نتايج انتخابات را فتنه گر، منافق، نوکر آمريکا و استکبار جهاني بنامند چراکه اساسا ايشان همچين اعتقادي ندارند بنابراين يکبارهم چنين الفاظي را به کار نبرده است پس شما چطور مي خواهيد بگوييد که آقاي رحيم مشايي و احمدي نژاد اصولگرا هستند.

  *من تصور مي کنم موضع گيري آقاي احمدي نژاد در مورد وزير اطلاعات باعث کدورت خاطر مقام معظم رهبري شد اما اگر آقاي احمدي نژاد اصراري بر اختلافات نداشته باشند مسلما معظم له نيز از ايشان رنج خاطري نخواهند داشت و به نظر مي رسد در آينده لبه تيز حملات احمدي نژاد و مشايي به سمت اصولگرايان سنتي باشد .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • سعید

   زنده باد بهار و هرکه دلش بهاریه…
   دوستت داریم مهندس

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.