• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » احتمال تغيير نام وزارت ارشاد
  کد خبر : 11571

  احتمال تغيير نام وزارت ارشاد

  احتمال تغيير نام وزارت ارشادReviewed by Aryan on Sep 5Rating: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: تغيير نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به وزارت فرهنگ و هنر به عنوان يك پيشنهاد از سوي برخي مطرح شده است و آقاي رييس جمهور هم اين پيشنهاد را رد نكرده است. سيد محمد حسيني در حاشيه جلسه…

  احتمال تغيير نام وزارت ارشادReviewed by Aryan on Sep 5Rating:

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: تغيير نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به وزارت فرهنگ و هنر به عنوان يك پيشنهاد از سوي برخي مطرح شده است و آقاي رييس جمهور هم اين پيشنهاد را رد نكرده است.

  سيد محمد حسيني در حاشيه جلسه هيات دولت در پاسخ به ايسنا درباره‌ي اينكه اخيرا خبري منتشر شده مبني بر اين‌كه قراراست نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به وزارت فرهنگ و هنر تغيير پيدا كند و رييس‌جمهور نيز با اين موضوع موافقت كرده است، مطرح كرد: اگر قرار باشد اين موضوع اتفاق بيفتد بايد لايحه‌اي نوشته شود و به مجلس ارائه شود و مجلس نيز تصميم بگيرد. هنوز در مورد چنين كاري جديتي وجود ندارد، البته به عنوان يك پيشنهاد برخي آن را مطرح كرده‌اند و آقاي رييس‌جمهور نيز اين پيشنهاد را رد نكرده‌ است.

  وزير ارشاد درباره‌ي آخرين وضعيت سازمان سينمايي مطرح كرد:در حال حاضر در مورد ساختار تشكيلاتي سازمان سينمايي با دكتر فروزنده معاونت توسعه و نيروي انساني رييس‌جمهور در حال گفت‌وگو هستيم تا آن را نهايي كنيم و انشاءالله تا اواخر شهريور و يا اوايل مهر اين كار انجام مي‌شود كه بتواند اين سازمان رسماً كار خود را آغاز كند.

  سيد محمد حسيني درپاسخ به سئوال در مورد اين‌كه برخي از رسانه‌ها اعلام كرده‌اند كه وزارت ارشاد به سه شبكه ماهواره‌اي مجوز داده است گفت: اين خبر مربوط به سال گذشته است و مربوط به اكنون نيست.

  وي در پاسخ به اينكه اخيراً بار ديگر رسانه‌ها اين موضوع را مطرح كرده‌اند، مطرح كرد: مسائل روز سياسي باعث مي‌شود كه اين اخبار بار ديگر تكرار شود.

  وزير ارشاد در عين حال گفت:ما مجوز، داشتن دفتر در ايران را به سه شبكه داديم اما يكي از اين شبكه‌ها چون برنامه‌هايش مطابق با ضوابطي كه ما اعلام كرده بوديم، نبود. فعاليت‌اش تعطيل شده است ولي اكنون شبكه‌هاي «پرشين تي وي» و «ايرانيان» مجوز دارند.

  وي خاطرنشان كرد:اكنون 120 دفتر شبكه‌هاي مختلف در ايران از خبرگزاري گرفته تا شبكه‌هاي تلويزيوني هستند. ولي اينها ايراني نيستند اما اين دو مورد ايراني هستند و در واقع به اين دو مورد به صورت مشروط و موقت مجوز داده شده و برنامه‌هاي آن‌ها رصد مي‌شود. اگر برنامه هايشان مطابق با آنچه كه گفته شده، نباشد ديگر مجوز آن‌ها تمديد نخواهد شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.