• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » سايت هسته لينوكس هك شد!
  کد خبر : 11531

  سايت هسته لينوكس هك شد!

  سايت هسته لينوكس هك شد! Reviewed by Farnaz on Sep 4Rating:     هفته گذشته kernel.org ، وب سایت رسمی انتشار هسته لینوکس، مورد حمله هکرها قرار گرفت. در این حمله کراکرها به یکی از سرورهای سایت به نام Hera دسترسی کاربر ریشه پیدا کردند. این حمله در چهارشنبه گذشته صورت گرفته و مدیران وب سایت روز…

  سايت هسته لينوكس هك شد! Reviewed by Farnaz on Sep 4Rating:

   

   

  هفته گذشته kernel.org ، وب سایت رسمی انتشار هسته لینوکس، مورد حمله هکرها قرار گرفت. در این حمله کراکرها به یکی از سرورهای سایت به نام Hera دسترسی کاربر ریشه پیدا کردند. این حمله در چهارشنبه گذشته صورت گرفته و مدیران وب سایت روز یک‌شنبه پی به مشکل بردند. آن‌ها سپس فایل‌های دستکاری شده و برنامه‌های مخرب اضافه شده را کشف کردند. مدیران سرورهای لینوکس فکر می‌کنند که اعتبار کاربران روی این سیستم‌ها توسط کراکرها به خطر افتاده و به همین دلیل در حال تغییر رمز عبور تمام ۴۴۸ کاربر و کلید‌های ssh آن‌ها هستند.
  این حمله از آنجایی نگران کننده می‌شود که سایت kernel.org میزبان هسته لینوکس است و بیم آن می‌رود که نفوذکنندگان کد‌های هسته لینوکس را دستکاری کرده باشند و توزیع‌ها و شرکت‌هایی که در این مدت هسته را دانلود و کامپایل کرده‌اند، با مشکل مواجه شوند. البته این نگرانی توسط این سایت به صورت کامل رد شده است. مدیران سایت ادعا می‌کنند که هرگونه تغییری در هسته توسط سامانه ردیابی پیگیری می‌شود و در این مدت هیچ گزارشی مبنی بر دست‌کاری کد‌های هسته گزارش نشده است.
  در ژانویه امسال نیز هکرها موفق شده بودند سرورهای پروژه فدورا و همچنین وب سایت میزبان پروژه‌های اپن‌سورس sourceforge  را هک کرده و به داخل آن‌ها نفوذ کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.