• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » اختلال در اينترنت كشور همچنان ادامه دارد
  کد خبر : 11524

  اختلال در اينترنت كشور همچنان ادامه دارد

  اختلال در اينترنت كشور همچنان ادامه دارد Reviewed by Farnaz on Sep 4Rating:     طولانی شدن اختلالات اینترنت از روز ششم شهریور تا امروز شرکت‌های اینترنتی را که طرف مستقیم با کاربران اینترنت هستند، برای فرار از پاسخ‌گویی به تماس‌های مکرر مشترکان، ناگزیر به توسل به پیغام صوتی کرده است. به گزارش ايتنا از فارس،…

  اختلال در اينترنت كشور همچنان ادامه دارد Reviewed by Farnaz on Sep 4Rating:

   

   

  طولانی شدن اختلالات اینترنت از روز ششم شهریور تا امروز شرکت‌های اینترنتی را که طرف مستقیم با کاربران اینترنت هستند، برای فرار از پاسخ‌گویی به تماس‌های مکرر مشترکان، ناگزیر به توسل به پیغام صوتی کرده است.

  به گزارش ايتنا از فارس، قطعی‌های مقطعی اینترنت کشور که از روز ششم شهریور ماه آغاز شد، علیرغم اینکه گفته شده بود تا شنبه ( ۱۲ شهریورماه) بر طرف خواهد شد؛ اما هم‌اکنون نیز به صورت اختلال‌های جزئی و افت سرعت اینترنت در برخی ساعات ادامه دارد.

  بر اساس این گزارش، این دوره از قطعی‌های گسترده در اینترنت کشور که به افت سرعت حدودا ۷۰ درصدی سرعت منجر شده بود، امروز یک هفتگی خود را پشت سر گذاشته است.

  این اختلال‌های چند روزه، شکایت بسیار مشترکان شرکت‌های اینترنتی را به دنبال داشت و شرکت‌ها نیز در پاسخ به این مشترکان معترض دلایل متفاوتی را مطرح می‌‌کردند.

  برای مثال یکی از شرکت‌ها که هم اکنون در حوزه ارائه سرویس‌های adsl و wimax فعالیت دارد، علت بروز این مشکل را از سوئیچ‌های شرکت مخابرات عنوان کرده و به مشترکان خود وعده داده که این مشکل تا روز شنبه بر طرف خواهد شد.

  بخش پشتیبانی شرکت دیگری که تنها در حوزه خدمات adsl فعالیت دارد، یکی از علت‌ها را افزایش اشتراک می‌داند و به مشترک این طور می‌گوید که در حال حاضر اشتراک وی از ۴ به ۷ افزایش یافته است.

  شرکت دیگری که جزو ۳ شرکت پر مشترک کشور قرار دارد، علت این مشکل را متوجه مخابرات می‌داند و می‌گوید: اشکال در سوئیچ‌های شرکت مخابرات، باعث ایجاد مشکلات چند روزه شده است.

  از سوی دیگر، شرکت مخابرات، با رد شائبه وجود مشکل در سوییچ‌های شبکه خود، بروز این اتفاقات را ناشی از شبکه شرکت زیرساخت می‌داند.

  در نهایت نیز شرکت زیرساخت با اعلام وضعیت عادی در شبکه خود، گفت: شرایط طبیعی است.

  با ادامه اختلال‌ها از روز ششم شهریور (یکشنبه) تا روز سه شنبه (۱۱شهریور)، بخش پشتیبانی اغلب شرکت‌های اینترنتی، متفق‌القول دلیل اختلال را از جانب شرکت مخابرات عنوان کردند.

  پیگیری مشترکان اینترنت در آخرین روزهای هفته گذشته که با تعطیلات پی در پی مواجه بود، به این پاسخ از سوی شرکت‌ها می‌رسید که در حال حاضر در تعطیلات هستیم و شرکت مخابرات نیز تعطیل است و احتمالا رفع اختلال به شنبه هفته آینده به بعد، موکول خواهد شد.

  بنا بر این گزارش، امروز یک شنبه (۱۳ شهریور ۱۳۹۰) اختلال اینترنت هنوز پا بر جا است.

  برخی از شرکت‌های اینترنتی، دیگر از پاسخ‌گویی به تماس‌های مکرر مشترکان ناراضی، خسته شده‌اند و از پیغام صوتی استفاده می‌کنند؛ «مشترک گرامی، به علت بروز اختلال در شبکه مخابراتی، تمامی سرویس های اینترنتی دچار اختلال و کندی سرعت است.»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.