• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اعتیاد » مضرات قلیان
  کد خبر : 115098

  مضرات قلیان

  مضرات قلیانReviewed by Farnaz on Nov 14Rating: غلظت بالاتر فلزات سنگين و مواد سمي در قليان نسبت به سيگار متخصص پزشک اجتماعي گفت: احتمال کم وزني نوزاد در زنان بارداري که خود یا همسرشان قليان مي‌کشند، بيشتراست. نوذر نخعي،درباره مضرات قليان گفت: بخشي از مضرات قليان جسمي است به طوري که يک ساعت قليان کشيدن…

  مضرات قلیانReviewed by Farnaz on Nov 14Rating:

  غلظت بالاتر فلزات سنگين و مواد سمي در قليان نسبت به سيگار

  متخصص پزشک اجتماعي گفت: احتمال کم وزني نوزاد در زنان بارداري که خود یا همسرشان قليان مي‌کشند، بيشتراست.

  نوذر نخعي،درباره مضرات قليان گفت: بخشي از مضرات قليان جسمي است به طوري که يک ساعت قليان کشيدن معادل 100 تا 200 نخ سيگار، دود وارد ريه‌ها  مي‌كند؛ ضرر دوم رواني است به طوري که بسياري از معتادان به ساير مواد مخدراز مصرف قليان شروع مي کنند ودر ضرراجتماعي مصرف آن در تفريح گاه‌ها، چهره زشتي به مناظر مي دهد.

  وي افزود: در تحقيقاتي که در دانشگاه آمريکايي بيروت به دود قليان انجام شده است ثابت شده که غلظت بسياري از فلزات سنگين و مواد سمي در واحد حجم  قليان حتي از سيگار بيشتر است.

  نخعي خاطرنشان كرد: تصور نادرست بر اين است که چون دود قليان از آب رد مي  شودپس بسياري ازمواد سمي آن گرفته مي شود درحاليکه دراين تحقيق پس از از آنکه دود قليان را از آب رد كردند به اين نتيجه رسيدند که ترکيباتي همچون تنیکوتین و ار (ماده سرطان‌زاي سيگار) با سيگار تفاوت چنداني ندارد و غلظت فلزات سنگینی همچون آرسنيک و سرب به مراتب بيشتر است.

  عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي کرمان ادامه داد: در پژوهشي که با همکاري who( سازمان جهاني بهداشت) در جنوب غرب کشور انجام شد به اين نتيجه رسيديم که احتمال کم وزني نوزاد در خانم هاي بارداري که خود يا همسرشان قليان مي کشند بيشتراست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.