• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » احمدی‌نژاد مردم را به دو دسته بیکار و بدهکار تبدیل کرده است
  کد خبر : 11479

  احمدی‌نژاد مردم را به دو دسته بیکار و بدهکار تبدیل کرده است

  احمدی‌نژاد مردم را به دو دسته بیکار و بدهکار تبدیل کرده استReviewed by Aryan on Sep 3Rating: داریوش قنبری، سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز خود در مجلس شورای اسلامی به انتقاد از سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی‌، سیاسی و فرهنگی دولت پرداخت و خطاب به احمدی‌نژاد گفت: مشکل اساسی دولت…

  احمدی‌نژاد مردم را به دو دسته بیکار و بدهکار تبدیل کرده استReviewed by Aryan on Sep 3Rating:

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  داریوش قنبری، سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز خود در مجلس شورای اسلامی به انتقاد از سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی‌، سیاسی و فرهنگی دولت پرداخت و خطاب به احمدی‌نژاد گفت: مشکل اساسی دولت جنابعالی شعارگرایی و بی‌توجهی به عقلانیت و تخصص در اداره کشور است. دوستان ما در فراکسیون اقلیت مجلس هفتم و نیز در مجلس کنونی بارها این مطلب را به شما تذکر داد‌ه‌اند اما توجه نکردید. البته در ابتدای کار همکاران ما در فراکسیون اکثریت تذکرات و انتقادات ما را سیاسی و ناشی از دیدگاه‌های جناحی تلقی کردند اما اکنون خوشحالیم که بسیاری از این همکاران نیز حقانیت انتقادات ما را تایید کرده و خود نیز با این انتقادات همنوا شده‌اند.

  متن کامل این اظهارات به این شرح است:

  جناب آقای احمدی‌نژاد‌! پس از گذشت 6 سال از ریاست‌جمهوری جنابعالی، اکنون مردم ایران به لحاظ اقتصادی دو دسته‌اند یا بیکارند یا بدهکار. به جای آمدن پول نفت بر سر سفره‌ها احکام جلب دادگاه‌ها برای دریافت مطالبات بانک‌ها از بدهکاران به در خانه‌های مردم می‌رود و طرح هدفمند شدن یارانه‌ها نیز طوری توسط دولت جنابعالی اجرا گردید که هدف قانون‌گذار را برآورده نکرد. اجرای نادرست این طرح آنچنان گرانی ایجاد کرده که عملاً از پولی که به مردم پرداخت می‌شود چیزی برایشان باقی نمی‌ماند و حتی مجبورند از جیبشان هزینه اجرای این طرح را پرداخت کنند به لحاظ امنیتی نیز وضعیت بهتر از اوضاع اقتصادی نیست، قتل، تجاوز و جنایت در حال افزایش بوده و هر روز ابعاد جدیدی از جلوه‌های نا امنی پدیدار می‌شود.

  اوضاع سیاست هم در دولت‌های نهم و دهم چندان تعریفی نداشت. آزادی‌های اساسی از قبیل آزادی بیان و مطبوعات آنقدر محدود شدند که مثال چنین محدودیتی در دولت‌های پس از انقلاب وجود نداشت. در داخل تلاش شد فضای سیاسی به فضای امنیتی تبدیل شود و در خارج نیز به دلیل برخی موضع‌گیری‌ها و ضعف دستگاه دیپلماسی رقبا و دشمنان توانستند جبهه قوی‌تری علیه ما تشکیل دهند.

  به لحاظ اجتماعی نیز به دلیل بررسی سیاست‌های نادرست، کشورمان وضعیت خوبی ندارد، طوریکه در برخی از مناطق نرخ طلاق به بالای 20 درصد رسیده است و این در حالی است که همزمان با افزایش نرخ طلاق، میزان ازدواج رو به کاهش است.
  با وجود این همه مشکلات به جای پرداختن به راه حل آنها شاهد خیال‌پردازی‌هایی چون ایجاد 5 / 2 میلیون شغل در سال جاری و دادن 1000 متر زمین برای احداث ویلا و باغ هستیم. اکنون سوال این است با گذشت 4 ماه از سال جاری چه تعداد از این شغل‌های وعده داده شده ایجاد شده‌اند؟ آیا می‌دانید برای اشتغال 5 / 2 میلیون نفر در کشور نرخ رشد اقتصادی باید 25 درصد باشد، در حالی که بنابر برخی آمارها این نرخ حدود یک درصد است؟

  جناب آقای احمدی‌نژاد! مشکل اساسی دولت جنابعالی شعارگرایی و بی‌توجهی به عقلانیت و تخصص در اداره کشور است. دوستان ما در فراکسیون اقلیت مجلس هفتم و نیز در مجلس کنونی بارها این مطلب را به شما تذکر داده‌اند اما توجه نکردید. البته در ابتدای کار همکاران ما در فراکسیون اکثریت تذکرات و انتقادات ما را سیاسی و ناشی از دیدگاه‌های جناحی تلقی کردند اما اکنون خوشحالیم که بسیاری از این همکاران نیز حقانیت انتقادات ما را تایید کرده و خود نیز با این انتقادات همنوا شده‌اند.

  به همین دلیل است که امروز می‌بینیم بر خلاف مجلس هفتم که در آن، تعدادی از اعضای فراکسیون اقلیت به دنبال طرح سوال از رئیس‌جمهور بودیم، اکنون همکاران ما در فراکسیون اکثریت نیز طراح سوال از رئیس‌جمهور شده‌اند و انتظار می‌رود که هیأت رئیسه بر اساس آئین‌نامه داخلی مجلس آن را در دستور کار قرار دهد. تأخیر هیأت‌رئیسه در رسیدگی به این سوال باعث شریک شدن مجلس در ایجاد مسائل و مشکلاتی است که در نتیجه برخی بی‌تدبیری‌ها ایجاد شده‌اند.

  مشکلات حوزه انتخابیه‌:

  1- تمام مناطق استان ایلام در فاصله کمتر از 100 کیلومتری مرز عراق واقع شده‌اند و به همین دلیل لازم است که تمام مناطق استان ایلام، مرزی تلقی شده و به کارکنان تمام مناطق استان فوق‌العاده مرزی پرداخت شود.

  2- بیش از 6 سال است که پیگیر احداث راه‌آهن ایلام به عنوان یکی از مطالبات اهالی استان هستیم. مسئولین اجرایی نیز قول مساعد داده و از چهار سال پیش اعلام می‌کنند که طرح راه‌آهن ایلام در دست مطالعه است. سوال این است که اگر قرار باشد مطالعه این راه آهن چهار سال طول بکشد، پس احداث آن چقدر طول خواهد کشید؟

  3- جناب آقای وزیر کشور بروید سری به کوچه و خیابهان‌های شهرهای ایلام، ایوان، سرابله، مهران، ملکشاهی، چوار، آسمان‌آباد، زرند، لومار، توحید و صالح‌آباد بزنید و ببینید آیا واقعاً تردد در این کوچه و خیابان‌ها امکان‌پذیر است؟ آیا حق مردمی که 8 سال بمباران و موشک‌باران رژیم صدام را تحمل کردند این است که کوچه و خیابان‌های‌شان خاکی باشد؟ چرا معاونت عمرانی جنابعالی به شهرداری‌های شهرهای استان ایلام کم‌توجهی می‌کند؟

  4- چند سالی است که اجرای طرح‌های هادی روستا از طرف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام به دلیل کمبود اعتبارات با کندی مواجه شده و در موارد زیادی متوقف مانده است اهالی روستاهای خرابانان، ترن، گاو سوار، ماژین، خوران، ونیت، نبوت، بلین، علمدار، کلان، شاله شوری، نهرخان علیا و سفلی، کله جوب، ساتیان، اسماعیلی، جوب گوهر، نهر غلام ویس، علیگه، حصار شاوه، وپله، چهل زرعی، باباگیر، کپنه کران، سرتنگ علیا، سراب، کهره، وارگه، کل کل، هلسم، بلاوه تره، بلاوه خشکه، جانجان، برآفتاب بیف زنجیره علیا و سفلی، جوب سرخ، شیراوند، سامان، چشمه ماهی، پیازآباد، روستاهای منطقه داجیوند، زنگوان، چشمه رشید، چشمه پهن، جوب دراز، ورمیان، سفید خانی، روستاهای منطقه کارزان، زنگوان، حسن گاوداری، گوراب، سراب کلان، لرینی، قاضی خان، ظهیری، گنبد، پیرمحمد، پل شکسته، پاریاب، خوشاده، چشمه انار و علیا و سفلی، ریکا، بان سرو، پارده، چگا، چنان، مورت، گلزار، گنجوان، چمن و چکر بولی منتظر اجرا یا تکمیل طرحهای هادی روستا توسط بنیاد مسکن هستند. این روستاها که حدود هشتاد روستا هستند همگی واجد شرایط لازم برای اجرای طرح هادی هستند و باید به خواست اهالی آنها در خصوص اجرا و تکمیل طرح‌های هادی توجه شود.

  5- تقسیمات کشوری در استان ایلام نیاز به تجدید نظر داشته و در این راستا لازم است بخش شیروان به شهرستان و مناطق آسمان‌آباد و شباب نیز به بخش ارتقاء یابند. همچنین مناطق چالاب و چنگوله نیز استعداد ارتقاء به بخش را دارا هستند و ضرورت دارد که با توجه به شرایط این مناطق، بخش شوهان تشکیل گردد.

  6- با توجه به خواست اهالی سومار در خصوص انتزاع از استان کرمانشاه و منضم شدن به استان ایلام که طی طومارهای متعدد به مسئولین اجرایی ابلاغ گردیده و با توجه به اینکه مردم سومار خدمات مورد نیازشان را از استان ایلام دریافت می‌کنند، از وزارت کشور می‌خواهم نسبت به انتزاع سومار از کرمانشاه و الحاق به ایلام اقدام نماید.

   

  منبع : افتاب نیوز 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۶)  • بهار

   یک دسته دیگه هم وجود دارد و اون مفت خورها و فرصت طلبانی که با سوء استفاده از اوضاع و له کردن مردم متوسط جامعه خودشون رو تا آسمون بالا کشیدیند . البته از نظر مالی …

  • محمد

   سوال من این است که این آقایان که درراس امور هستند چرا حالا که کار از کار کذشته ومملکت با همه دارایی هایش به باد رفته تاز متوجه اشتباهات احمدی نژاد شده اند؟؟؟؟؟
   واقعا چه کسی از این خرابکار خائن همایت می کرد که جرات اینهمه خرابکاری را پیدا کرد

  • farzan

   چیزی که عیانه چه حاجت به بیانه….سوال و مهم اینه که ما تاچند سال دیگه باید تاوان اشتباه بعضیها رو بدیم؟؟؟
   و تا کی مردم ما میخواهند چشماشونو رو به واقعیت ببندند؟

  • ابولوءلوءفيروز

   اي كاش همه حرف دلشون رو بتونن با جرات و شهامت بزنند صداي 1 نفر فايده نداره

  • فرانک

   بالاخره یکی پیدا شد حرف دل مارو بزنه

  • reza

   ایول

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.