• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس » بزرگترین دزدی های جهان را بشناسید !
  کد خبر : 11401

  بزرگترین دزدی های جهان را بشناسید !

  بزرگترین دزدی های جهان را بشناسید !Reviewed by Aryan on Sep 1Rating: این مطلب اختصاصی ایران ویج میباشد برای استفاده از ان ذکر منبع الزامی میباشد  1) بانک مرکزی عراق 2003: یک روز قبل از حمله موشکی آمریکا(18 مارس 2003) به بغداد صدام یک میلیارد دلار از بانک مرکزی عراق دزدید( واقعا از کنار این…

  بزرگترین دزدی های جهان را بشناسید !Reviewed by Aryan on Sep 1Rating:

  این مطلب اختصاصی ایران ویج میباشد برای استفاده از ان ذکر منبع الزامی میباشد 

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  1) بانک مرکزی عراق 2003:
  یک روز قبل از حمله موشکی آمریکا(18 مارس 2003) به بغداد صدام یک میلیارد دلار از بانک مرکزی عراق دزدید( واقعا از کنار این مبلغ نمیشه خیلی ساده رد شد، یک میلیارد دلار یعنی 999 میلیارد تومان بعلاوه 1 میلیارد تومان که میشه چند کشور مثل سومالی را ثروتمند کرد). اما بعد تقریبا 650 میلیارد تومان از این پول توسط سربازان آمریکایی در یکی از دیواران کاخ صدام کشف شد. در یکی از یادداشت های صدام اومده بود که این مبلغ را فقط برای یک زندگی آرام از بانک گرفته( معلوم نبود میخواست خانه بخره یا کاخ یا یه کشور دیگه). چند سال بعد 100میلیارد دیگه را از الحبیب یکی از فرزندان صدام که بعدها در حمله هوایی آمریکاییها کشته شد بازپس گرفتند، اما باز هم 250 میلیارد تومان توسط صدام و فرزندانش از بین رفت.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  2) موزه بوستون 1990:
  ساعت ها بعد از جشن رپد آپ( جشنی که در آن مردم لباس های مختلف و عجیبی را بر تن و در خیابان شادی میکنند) 18 مارس 1990 در یکی از خیابان های بوستون دو مردی که لباس پلیس بر تن داشتند زنگ در ورودی موزه را در ساعت 1:24 نیمه شب بصدا درآوردند، براساس قانون موزه در ورودی را در نیمه شب حتی برای رئیس جمهور هم نباید باز کرد، اما آن شب در برای آن دو مرد باز شد که بعد از سرقت مشخص نشد که دلیل این اتفاق چه بوده زیرا سیستم امنیتی موزه هیچ مشکلی نداشته پس اجازه ورود به پلیس کاملا بی دلیل بوده. پس از ورود آنان به داخل موزه نگهبان در ورودی متوجه شد که آنان پلیس نیستند چون هیچ اسلحه ای به همراه نداشتن، بعد از بیهوش کردن سه نگهبان موزه با شوکر، سه تابلو ارزشمند و یک مجسمه و پرچم ناپلئون که جمعا دارای ارزشی حدود 300 میلیارد تومان میبودند به سرقت رفتند. بعد ها هر کدام از این اشیاء ارزشمند در موزه های مختلفی کشف شد ولی هیچ وقت از سارقان خبری نشد.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  3) صندوق امانات نایت بریدج 1987:
  صندوق امانات نایت بریدج(یکی از شهرهای لندن) در روز 12 جولای 1987 مورد سرقت واقع شد. دو مرد برای اجاره یک صندوق امانات وارد مرکز شده و پس از افتتاح حساب توسط مسئول مرکز وارد اتاق امانات شدند، بعد با یک اسلحه نگهبان و مسئول مرکز را تهدید کرده و بی دفاع ساختند و مرکز را تعطیل کردند تا با خیال راحت به سراغ صندوق های امانات بروند. از داخل صندوق ها حدود 66 میلیون دلار برداشتند که معادل 111 میلیون دلار سال 2005 میباشد(معادل 111 میلیارد تومان). بعد از یک ساعت از سرقت نگهبان دست خودش را باز کرد و به پلیس اطلاع داد، پلیس هم بعد کلی تلاش بالاخره در 12 آگوست 1987 والریو ویسه(ایتالیایی) و دستیاراشو دستگیر کرد. بعدها ویسه کتابی را بعنوان سرقت از صندوق امانات چاپ کرد که تمام جزئیات این سرقت بزرگ را نوشته بود.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  4) انبار امنیتی تنبریدج 2006:
  چیز جالبی که درباره ی این انبار وجود داره امنیت بالای اونه، ولی این سیستم امنیتی هیچ کاری در بزرگترین سرقت انگلستان نکرد. در 22 فبریه 2006 مدیر شرکت آقای کلین دیکسن که در حال رفتن به خانه بود توسط یک ماشین پلیس متوقف و دزدیه شد. خانواده دیکسن هم گروگان های دیگر این ماجرا بودن و اما 14 کارمند انبار هم توسط سارقین در داخل انبار گروگان گرفته شدند تا بزرگترین سرقت انگلستان در آستانه ی موفقیت باشه. سارقین که تعداد آنها 6 تن بود آقای دیکسن، همسر و فرزندش را هم به انبار بردند تا با خیال راحت به انبار دستپرد بزنند. سارقین در حال دستیابی به 93 میلیارد تومان بودند که به دلیل اشتباه کوچیک تو زمانبندی با مشکل روبه رو شدند. کارمندان شیفت بعد از این موضوع مطلع شدند و با به صدا در آوردن آژیر خطر و درگیری شدید بین پلیس و سارقین جلوی این سرقت رو گرفتند تا امن ترین انبار انگلستان زیر سوال نره.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  5) بزرگترین سرقت از قطار 1963:
  قطار بریدگو به منت مرن ( دو شهر درانگلستان) در 8 آگوست 1963 مورد حمله سارقان قرار گرفت. این قطار که حامل 74 میلیون دلار(74 میلیارد تومان) پول بود در حال رفتن به منت مرن بود که در راه راننده قطار با دیدن مقدار زیادی آهن بر روی ریل قطار را متوقف کرد، این سرقت که توسط 15 سارق با برنامه ریزی دقیقی انجام شد بدون استفاده از اسلحه صورت گرفت. تعدادی از سارقان در داخل قطار به محض حرکت سربازان را خلع سلاح کردند و گروهی دیگر هم شرایط را برای متوقف کردن قطار آماده کردند. به هر حال این سرقت با موقیت تمام شد، و اما بعد از آن تلاش پلیس برای دستگیری سارقان شروع شد که از روی اثر انگشت سارقان 13 تن از آنها را بعد از 9 ماه در خانه شان دستگیر کردند ولی دستگیری 2 نفر از آنها ایقدرها ساده نبود، ویلسون بعد سرقت به کانادا رفت و مدتی در امنیت قرار داشت ولی به علت اشتباه همسرش که با خانواده اش تماس گرفته بود شناسایی و دستگیر شد اما تنها سارق بازمانده با مسافرت به کشورهای مختلف کار را برای پلیس خیلی سخت کرده بود تا اینکه پلیس موفق شد آدرس او را در ملبورن( استرالیا) پیدا کنه تا اینکه آخرین سارق بزرگ انگلستان هم آزاد نباشه.

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  6) بانک مرکزی بناکو; برزیل 2005
  در 6 آگوست 2005 سارقان برزیلی دست به بزرگترین سرقت قاره زدند، آنها برای این سرقت تونلی 78 متری حفر کردند که این خودش کاری مشکل تر از سرقت بود و در آخر هفته بعد از تعطیلی بانک به داخل گاوصندوق بانک نفوذ کردند. طبق گفته رئیس بانک نفوذ به داخل این بانک با وجود قویترین سنسرها و سیستم های امنیتی کاملا غیر ممکن بوده. سارقان آخر هفته را برای سرقت انتخاب کردند چون هم زمان کافی برای حمل 3500 کیلوگرم پول و طلا رو داشته باشند و هم بتونند تا اونجایی که ممکنه فرار کنند. روز 8 آگوست روزی گیج کننده برای کارمندان بانک و پلیس بود، 70میلیارد تومان به سرقت رفته بود و هیچ اثری هم از سارقان نبود. بالاخره پلیس در 15 اکتبر با تحقیقاتی که انجام داد فقط 5 تن از سارقان رو دستگیر کرد که 6 میلیارد تومان به همراه داشتند و در بازجویی گفتند که تنها کمکی در کندن تونل داشتند. هنوز هم از 64 میلیارد دیگه خبری نیست.

  مترجم : مهدی رحیمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • آریا

   عجیبه داداش انگار از دزدیهای ایران اسلامی خبر نداری که به این رقمها میگی زیاد
   خاوری سه هزار میلیارد
   وبفیه بزرگان که برو بالای 60-70میلیارد رلا

  • m.y king

   خیلی جالب بودن دوستشون دارم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.