• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترفند ویندوز Seven » قرار دادن فایل ویدیویی به عنوان Background ویندوز 7
  کد خبر : 11386

  قرار دادن فایل ویدیویی به عنوان Background ویندوز 7

  قرار دادن فایل ویدیویی به عنوان Background ویندوز 7 Reviewed by Farnaz on Aug 31Rating:     نصاوير پشت‏زمينه صفحه دسكتاپ ويندوز كه به Background و Wallpaper نيز معروف هستند، همواره زيبايي خاصي به ظاهر ويندوز مي‏بخشند. از اين رو كاربران سعي مي‏كنند تا زيباترين و جذاب‏ترين عكس‏ها را براي تصوير پس‏زمينه دسكتاپ خود انتخاب…

  قرار دادن فایل ویدیویی به عنوان Background ویندوز 7 Reviewed by Farnaz on Aug 31Rating:

   

   

  نصاوير پشت‏زمينه صفحه دسكتاپ ويندوز كه به Background و Wallpaper نيز معروف هستند، همواره زيبايي خاصي به ظاهر ويندوز مي‏بخشند. از اين رو كاربران سعي مي‏كنند تا زيباترين و جذاب‏ترين عكس‏ها را براي تصوير پس‏زمينه دسكتاپ خود انتخاب كنند. اما آيا شما مجبوريد هميشه از تصاوير و عكس‏ها براي پشت‏زمينه دسكتاپ استفاده كنيد؟ آيا تاكنون به اين فكر كرده‏ايد كه مي‏توان يك فايل ويدئويي را در پشت زمينه دسكتاپ قرار داد تا به جاي يك عكس ثابت، يك فيلم متحرك پس‏زمينه دسكتاپ باشد؟ در صورتي كه از ويندوز 7 استفاده مي‏كنيد، اين رويا به سادگي تحقق مي‏يابد! هم‏اكنون با استفاده از اين ترفند مي‏توانيد در صورت استفاده از ويندوز 7، يك فايل ويدئويي را در پشت‏زمينه دسكتاپ خود قرار دهيد. طبعاً هر چقدر محتواي اين فايل ويدئويي زيباتر و با كيفيت‏تر باشد، دسكتاپ شما رويايي‏تر خواهد شد.
  براي اين كار:
  در قدم اول نيازمند يك ابزار جانبي به نام Windows DreamScene هستيم.
  نصب Windows DreamScene بر روي دو نوع ويندوز 7، 32 و 64 بيتي متفاوت است.
  ابتدا بايد مطمئن شويد ويندوزي كه از آن استفاده مي‏كنيد 32 بيتي است يا 64 بيتي؛ براي پي بردن به اين موضوع، بر روي Computer در منوي Start راست كليك كنيد و Properties را انتخاب نماييد. در پنجره ظاهر شده در قسمت System type نوع ويندوز درج شده است.

  اكنون با توجه به ويندوز خود، يكي از فايل هاي زير را دانلود نماييد.
  Windows DreamScene مخصوص ويندوز 7 نسخه 32 بيتي:

  http://upload.iranvij.ir/images_shahrivar/13147569181.zip


  Windows DreamScene مخصوص ويندوز 7 نسخه 64 بيتي:

  http://upload.iranvij.ir/images_shahrivar/13147569731.zip


  براي نصب DreamScene در نسخه 32 بيتي:
  پس از آن دانلود فايل DreamScene_Win7_x32.zip، آن را از حالت فشرده خارج كنيد.
  سپس فايل به نام Windows7-DreamScene-Enable.exe را با دو بار كليك اجرا نماييد.
  پس از مشاهده پنجره سياه رنگ، كليدي را به دلخواه فشار دهيد تا نصب DreamScene آغاز شود.
  مشاهده پيغام Windows 7 DreamScene installed without error به منزله نصب موفقيت‏آميز آن است. كليدي را فشار دهيد تا پنجره بسته شود.
  دقت كنيد در طول نصب، يك بار فايل explorer.exe به طور اتوماتيك بسته و اجرا مي‏شود (اين موضوع با محو شدن نوار تسك‏بار و بازگشت آن پس از چند لحظه مشخص مي‏شود). در صورتي explorer.exe بسته شد، اما اتوماتيك باز نشد (يعني تسك‏بار همچنان ناپديد ماند) كافي است يك بار كليدهاي تركيبي Ctrl+Alt+Delete را فشار دهيد. در صفحه پديدار شده Start Task Manager را انتخاب كنيد. در پنجره Windows Task Manager از منوي File بر روي New Task كليك كنيد. سپس عبارت explorer.exe را وارد كرده و Enter بزنيد تا تسك‏بار ظاهر شود.

  براي نصب DreamScene در نسخه 64 بيتي:
  پس از آن دانلود فايل DreamScene_Win7_x64.zip، آن را از حالت فشرده خارج كنيد.
  حال فايل DreamScene.dll را در مسير Copy ،C:\Windows\System32 و Paste كنيد.
  همچنين فايل DreamScene.dll.mui را در مسير Copy ،C:\Windows\System32\en-US و Paste نماييد.
  سپس بر روي فايل Dscene.reg دو بار كليك كنيد و در پيغامي كه نمايش داده مي‏شود دكمه Yes را انتخاب نماييد.
  اكنون نيازمنديم تا پروسه explorer.exe را يك بار باز و بسته كنيم. بدين منظور كليدهاي تركيبي Ctrl+Alt+Delete را فشار دهيد. در صفحه پديدار شده Start Task Manager را انتخاب كنيد. سپس در پنجره Windows Task Manager ابتدا به تب Processes برويد و در ليست موجود، explorer.exe را انتخاب كنيد و بر روي دكمه End Process كليك كنيد (دقت كنيد با اين كار بايستي تسك‏بار ويندوز ناپديد شود). پس از اين كار در همان پنجره Task Manager، از منوي File بر روي New Task كليك كنيد. سپس عبارت explorer.exe را وارد كرده و Enter بزنيد تا تسك‏بار ظاهر شود.

  پس از نصب موفقيت آميز DreamScene، ديگر كار چنداني باقي نمي‏ماند.
  اكنون كافي است بر روي يك فايل ويدئويي با فرمت WMV يا MPEG راست كليك كنيد و در منوي راست كليك بر روي گزينه Set as Desktop Background كليك كنيد.
  خواهيد ديد كه فايل ويدئويي در پشت‏زمينه دسكتاپ نمايش داده مي‏شود. (ترفندستان)
  همچنين براي كنترل فايل ويدئويي پخش شده در صفحه دسكتاپ، بر روي فضاي خالي از صفحه دسكتاپ راست كليك كنيد و در منوي ظاهر شده گزينه Pause DreamScene را انتخاب كنيد. براي ادامه پخش نيز، گزينه Play DreamScene را انتخاب نماييد.

  تنها لازم به ذكر است، در صورتي كه پس از انتخاب فايل ويدئويي و نمايش آن ديديد كه نوشته‏هاي آيكن شورتكات‏هاي موجود در صفحه مقداري ناواضح شده است، عمل زير را انجام دهيد:
  بر روي صفحه دسكتاپ راست كليك كنيد و Personalize را انتخاب نماييد. در پنجره ظاهر شده يكي از Themeهاي موجود را انتخاب كنيد (به عنوان مثال تم پيش‏فرض ويندوز به نام Windows 7). حال مجدد فايل ويدئويي را طبق روشي كه در بالا توضيح داده شد به عنوان پشت‏زمينه دسكتاپ انتخاب كنيد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • رضا

   دستتون درد نکنه خیلی جالب وبا حال بود بازهم تشکر

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.