• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » موفقیت » آیا روابط شما با همکارانتان خوب است؟
  کد خبر : 11339

  آیا روابط شما با همکارانتان خوب است؟

  آیا روابط شما با همکارانتان خوب است؟Reviewed by Aryan on Aug 30Rating: بر اساس یک تحقیق دانشگاهی جدید، اگر افراد در محل کار و با همکاران روابط دوستانه ای داشته باشند طول عمر بیشتری هم خواهند داشت. این تحقین20 ساله آمار سلامت 820 فرد شاغل بین 25 تا 65 سال را که به طور میانگین…

  آیا روابط شما با همکارانتان خوب است؟Reviewed by Aryan on Aug 30Rating:

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  بر اساس یک تحقیق دانشگاهی جدید، اگر افراد در محل کار و با همکاران روابط دوستانه ای داشته باشند طول عمر بیشتری هم خواهند داشت.

  این تحقین20 ساله آمار سلامت 820 فرد شاغل بین 25 تا 65 سال را که به طور میانگین 8.8 ساعت در روز کار می کردند بررسی کرده است. افراد مورد نظر طیف وسیعی از عوامل خطر را در جنبه های روان شناختی، رفتاری و یا فیزیکی در پرونده ی پزشکی خود داشتند از جمله مصرف سیگار، چاقی و افسردگی. همچنین افراد مورد آزمایش در زمینه های مختلف شغلی مثل امور مالی، مراقبت های پزشکی و ساخت و ساز مشغول بودند.

  نتایج این تحقیق نشان می دهد افرادی که اظهار کرده بودند در محیط کار از حمایت عاطفی همکاران برخوردار نیستند تا 2.4 درصد میزان مرگشان تا قبل از بازنشستگی بیشتر از کسانی بود که اعلام کرده بودند با همکاران خود روابط دوستانه ای دارند واکثر افرادی که در طول 20 سال جریان تحقیق فوت کردند روابط اجتماعی مستحکمی با همکاران خود نداشتند.

  دکتر شارون توکر سرپرست تحقیق می گوید: “ما اکثر اوقات بیداری خود را در محل کار و با همکاران می گذرانیم و وقت زیادی نداریم که در روزهای کاری با دوستان خود سپری کنیم. بنابراین باید بتوانیم در محل کار حمایت عاطفی لازم را از همکاران خود دریافت کنیم.”

  برای این منظور بهتر است محیط کار فضای دوستانه تری داشته باشد.می توان بجای ایمل زدن مطالب را به طور حضوری منتقل کرد یا مثلاً فضایی برای استراحت وجود داشته باشد که افراد در حین صرف چای با هم گفتگو کنند، با هم به گردش بروند و حتی درون شرکت شبکه های اجتماعی مجازی داشته باشند. همچنین وجود برنامه هایی که افراد بتوانند به طور محرمانه مسائل شخصی خود که ممکن است بر بازدهی شغلی آنها تأثیر گذارد را در میان گذارند هم بسیار موفق خواهد بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.