• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » ساخت بزرگ‌ترین حافظه رایانه‌ای جهان با گنجایش 120 میلیون گیگابایت
  کد خبر : 11246

  ساخت بزرگ‌ترین حافظه رایانه‌ای جهان با گنجایش 120 میلیون گیگابایت

  ساخت بزرگ‌ترین حافظه رایانه‌ای جهان با گنجایش 120 میلیون گیگابایت Reviewed by Farnaz on Aug 28Rating: شرکت IBM قصد دارد با استفاده از ۲۰۰ هزار حافظه رایانه‌ای، رشته حافظه‌ای با گنجایش ۱۲۰ پتافلاب را به وجود آورده و با این کار رکورد بیشترین گنجایش حافظه در جهان را به نام خود ثبت کند. به گزارش…

  ساخت بزرگ‌ترین حافظه رایانه‌ای جهان با گنجایش 120 میلیون گیگابایت Reviewed by Farnaz on Aug 28Rating:

  شرکت IBM قصد دارد با استفاده از ۲۰۰ هزار حافظه رایانه‌ای، رشته حافظه‌ای با گنجایش ۱۲۰ پتافلاب را به وجود آورده و با این کار رکورد بیشترین گنجایش حافظه در جهان را به نام خود ثبت کند.

  به گزارش ايتنا از مهر، از یک پتابایت گنجایش برای ذخیره اطلاعات چه ذهنیتی دارید؟ این گنجایش برابر یک کوادریلیون بایت یا هزار ترابایت اطلاعات است.
  امروزه بسیاری از کاربران از هارددرایوها یک ترابایتی استفاده می کنند که البته در حال حاضر بیشترین میزان گنجایش برای ذخیره اطلاعات ۸ کاربران خانگی ترابایت است.

  از این رو زمانی که شرکت IBM اعلام می‌کند برای یکی از مشتریان خود در حال ساخت انباز ذخیره اطلاعاتی به گنجایش ۱۲۰ پتافلاب است، باید به شدت شگفت‌زده شد.
  ۱۲۰ پتافلاب برابر ۱۲۰ میلیون گیگابایت است. این حافظه بزرگ‌ترین حافظه رایانه‌ای است که تاکنون در جهان ساخته شده است.

  این حافظه به اندازه‌ای است که می‌توان در آن ۲۴ میلیون فیلم با کیفیت HD را ذخیره کرد.
  IBM این حافظه را با کنار هم قرار دادن ۲۰۰ هزار حافظه دیسک سخت دیگر ایجاد می‌کند.

  بر اساس گزارش MIT این رشته حافظه گسترده نیازمند فضایی برابر ۲ پتافلاب است تا تنها بتواند اسامی تمامی فایل‌ها و پوشه‌های ساختاری را در خود حفظ کند.

  این درایورها به منظور پایین نگهداشتن حرارت به صورت افقی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به جای هوا با استفاده از آب خنک می‌شوند.

  بر اساس گزارش ان بی سی، همچنین به منظور مقابله با از بین رفتن اطلاعات در صورت آسیب وارد آمدن به یکی از هارد درایوها، IBM اطلاعات را در میان شبکه دیسک‌های سخت چندین بار تکرار می‌کند تا به این شکل رایانه‌ها بتوانند حتی در صورت بروز نقص به کار خود ادامه دهند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.