• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » مصریان باستان از ژل مو استفاده می کردند!
  کد خبر : 11202

  مصریان باستان از ژل مو استفاده می کردند!

  مصریان باستان از ژل مو استفاده می کردند!Reviewed by Aryan on Aug 28Rating: باستان شناسان انگلیسی با بررسی 18 مومیایی دریافتند که مصریان باستان از ژل مو استفاده می کرده اند. به گزارش خبرگزاری مهر، تیمی از پژوهشگران دانشگاه منچستر با مطالعه بر روی 15 مومیایی که از گورستان “کلیس” در واحه دخله در مصر…

  مصریان باستان از ژل مو استفاده می کردند!Reviewed by Aryan on Aug 28Rating:
  باستان شناسان انگلیسی با بررسی 18 مومیایی دریافتند که مصریان باستان از ژل مو استفاده می کرده اند.
  به گزارش خبرگزاری مهر، تیمی از پژوهشگران دانشگاه منچستر با مطالعه بر روی 15 مومیایی که از گورستان “کلیس” در واحه دخله در مصر به دست آمده بودند و سه نمونه دیگر از مومیاییهایی که در موزه های آمریکا، انگلیس و ایرلند نگهداری می شوند دریافتند که مصریان باستان نه تنها به زیبایی اجساد خود اهمیت می داده اند بلکه در طول زندگی نیز ظاهر خوبی داشته اند.

  این مومیاییها از هر دو جنس زن و مرد و در سنین بین 4 تا 58 سال بودند که بین 3 هزار و 500 تا 2 هزار و 300 سال قبل مرده اند.

  زمانی که این اجساد با میکروسکوپهای نوری و الکترونی بررسی شدند مشخص شد که موی بیشتر این مومیاییها به یک ماده چرب آغشته شده است.

  این محققان در این خصوص توضیح دادند: “به محض اینکه ما شروع به بررسی این اجساد کردیم این تزئین بسیار جالب مو را پیدا کردیم. این مو به خوبی حلقه شده و آراسته شده بود.”

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  براساس گزارش نیوساینتیست، به اعتقاد این پژوهشگران این چربی یک محصول ویژه تزئین مو بوده است که در هر دو گروه مومیاییها پیدا شد و بنابراین اعتقاد بر این است که این چربی همچنین در فرایند مومیایی سازی نیز کاربرد داشته است.

  این دانشمندان افزودند: “مردم تصور می کنند که مصریان باستان سرهای خود را می تراشیدند. کاهنها این کار را می کردند اما مردم عادی نه. آنها به ظاهر خود توجه ویژه ای می کرده اند. فکر می کنم همانطور که می خواستند برای رفتن به زندگی آینده خود ظاهر خوبی داشته باشند دوست داشته اند که در این دنیا هم بهترین ظاهر را داشته باشند.”

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.