• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » به لطف دانشمندان زنبورها هم آپارتمان نشین شدند
  کد خبر : 111168

  به لطف دانشمندان زنبورها هم آپارتمان نشین شدند

  به لطف دانشمندان زنبورها هم آپارتمان نشین شدندReviewed by Aryan on Nov 13Rating: شركت بزرگ الكترونيكي فيليپس با هدف ارائه تجربه زنبورداري به شهرنشينان، دست به ساخت كندوي عسل مدرن زده كه به راحتي مي‌توان در آپارتمان آويخته و از عسل طبيعي آن استفاده كرد.  اين محصول كه «كندوي عسل شهري» نام دارد، از يك…

  به لطف دانشمندان زنبورها هم آپارتمان نشین شدندReviewed by Aryan on Nov 13Rating:

  شركت بزرگ الكترونيكي فيليپس با هدف ارائه تجربه زنبورداري به شهرنشينان، دست به ساخت كندوي عسل مدرن زده كه به راحتي مي‌توان در آپارتمان آويخته و از عسل طبيعي آن استفاده كرد.

   اين محصول كه «كندوي عسل شهري» نام دارد، از يك گلدان گل تعبيه شده در فضاي بيروني كندو و ورودي زنبور در بالاي آن تشكيل شده است. در بخش داخلي اين دستگاه، محفظه شيشه‌اي حاوي شانه عسل براي برانگيختن زنبورها به خانه‌سازي قرار گرفته است.

  در قسمت زيرين اين دستگاه نيز يك سيستم فعال‌كننده قرار گرفته كه زنبورها را آرام كرده و به فرد اجازه مي‌دهد تا بدون مزاحمت به جمع‌آوري عسل بپردازد. شيشه نارنجي رنگ محفظه شيشه‌اي دستگاه تنها به نوري كه زنبورها براي زندگي خود نياز دارند، اجازه ورود مي‌دهد.

  كندوي عسل شهري از ظاهري براق و مدرن برخوردار بوده كه آن را با زندگي امروزي مطابقت مي‌دهد.

  به گفته «فيليپس» با كاهش جمعيت كلونهاي زنبور، تكثير كندوهاي عسل شهري مي‌تواند در حفاظت از اين موجودات كمك كند.

  اين طراحي از مزيتهايي نسبت به كندوهاي جديد شهري ديگر برخوردار بوده و آن بي‌نيازي از داشتن محيط باز يا حياط است. تنها چيزي كه اين دستگاه احتياج داشته، نصب آن در نزديكي يك پنجره است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.