• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » بیمه ایران بانک دار می شود !
  کد خبر : 110601

  بیمه ایران بانک دار می شود !

  بیمه ایران بانک دار می شود !Reviewed by Aryan on Nov 13Rating: از سال گذشته تلاش جدی بیمه ایران برای تأسیس بانکی تحت عنوان “بانک ایران” آغاز شده و مدیر عامل این شرکت بیمه به مردم قطعیت اجرای این امر را وعده می‌دهد. پیگیری تأسیس بانکی تحت عنوان “بانک ایران” از جمله موضوعاتی مهمی محسوب…

  بیمه ایران بانک دار می شود !Reviewed by Aryan on Nov 13Rating:

  از سال گذشته تلاش جدی بیمه ایران برای تأسیس بانکی تحت عنوان “بانک ایران” آغاز شده و مدیر عامل این شرکت بیمه به مردم قطعیت اجرای این امر را وعده می‌دهد.

  پیگیری تأسیس بانکی تحت عنوان “بانک ایران” از جمله موضوعاتی مهمی محسوب می‌شود که از سال گذشته به صورت جدی در دستور کار تنها شرکت بیمه دولتی کشور قرار گرفته است.

  این امر تاجایی حتمیت پیدا کرده که مدیر عامل این شرکت بیمه ضمن بیان این مطلب که بیمه ایران از چند سال گذشته درصدد تأسیس بانک مذکور بود؛ دلیل عدم اجرایی نشدن آن را اتخاذ سیاست‌هایی نامناسب و تلفیق بانک این شرکت با مجموعه دیگری عنوان می‌کند.

  مدیر عامل این شرکت بیمه معتقد است قبل از انقلاب اسلامی بیمه ایران دارای بانکی مختص به خود با نام بیمه ایران بود اما با بروز شرایطی بعد از پیروزی انقلاب با بانک ملت ادغام شد که درحال حاضر خواستار برگشت بانک ادغامی خود با بانک ملت هستیم.

  وی از جمله اقدامات اجرایی شدن تأسیس دوباره این بانک را اجرای ساز وکارهای بانک مرکزی ایران و سیاست‌‌های کلی اصل 44 درتأسیس بانک مطرح می‌کند به نحوی که به مردم اطمینان خاطر می‌دهد که تمام تلاش خود را برای محقق شدن این امر انجام خواهد داد.

  با گذشت زمان قطعیت موضوع تا جایی پیش رفت که سهامیان با اعلام این مطلب که اخذ مطالبات بیمه ایران از بانکی که چند سال پیش سرمایه این شرکت را با بانک خود تلفیق کرده در دستور کار این شرکت بیمه قرار دارد. حتی از سرمایه اولیه تأسیس بانک ایران که حداقل 400 میلیارد تومان پیش بینی شده بود نیز سخن به میان آورد.

  وی در ادامه اظهارات خود در رسانه‌های جمعی حتی از دو برابر شدن این سرمایه نیز خبر داده بود. زیرا به اعتقاد مدیر عامل بیمه ایران احتمالاً با مشارکت بخش خصوصی و راهکار‌هایی که بانک مرکزی برای ایجاد یک بانک جدید ترسیم می‌کند این سرمایه اولیه به دوبرابر نیز خواهد رسید.

  اما در روند اجرای این فعالیت‌ها بانک مرکزی در پی انتشار اخباری مبنی برتلاش بیمه ایران در صدور مجوز بانک ایران در برخی خبرگزاری‌ها جوابیه‌ای را صادر کرد، که براساس آن طبق ماده 5 قانون اصلاحی برنامه چهارم توسعه و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 امکان مشارکت بخش دولتی در تأمین سرمایه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی میسر نمی‌باشد. زیرا شرکت بیمه ایران تماماً متعلق به دولت بوده و مشمول واگذاری به بخش خصوصی قرار نگرفته بلکه منحصراً در تملک دولت باقی خواهد ماند و به دنبال آن امکان تأسیس بانک توسط شرکت بیمه ایران وجود نخواهد داشت.

  شرکت بیمه ایران متعاقب این اطلاعیه با اعلام این مطلب که در این شرایط که بانک مرکزی اجازه تأسیس بانک از سوی بخش دولتی را منع نموده این شرکت بیمه از طریق مشارکت شبکه فروش، کارکنان و پذیره‌نویسی عمومی، بانک بیمه ایران را تاسیس خواهم کرد، به گونه‌ای که بخش دولتی کمترین سهم را در این بانک داشته باشد.

  سیاست‌ها و راهکارهای مسئولان شرکت بیمه ایران در حالی بیان می‌شود که با وجود گذشت 8 ماه از سال جاری و بروز سوء استفاده مالی اخیر در سیستم بانکی کشور شاید نباید چندان به تأسیس بانک مذکور امیدوار بود.

  البته مدیر عامل بیمه ایران در جدیدترین اظهارات خود از تلاش این شرکت بیمه در تأسیس این بانک خبر می‌دهد و در ادامه ضمن تأکید براینکه بروز مشکلات، ما را در رسیدن به هدف خود ناامید نمی‌کند؛ همچنان به مردم این وعده را بانک ایران به طور حتم با توجه به شاخص‌ها و مطابق با ضوابط بانک مرکزی تأسیس خواهد شد را یادآور می‌شود.

  وی معتقد است بیمه و بانک دو بال رشد و توسعه کشور محسوب می‌شوند که برای تسریع دراین امر بنده تمام تلاش خود را در مجرای قانونی برای تأسیس این بانک انجام خواهیم داد.

  به گزارش فارس، نگاهی گذرا به تاریخچه تأسیس بانک‌ها در کشور‌های مختلف کشور نشان از آن دارد که سابقه شکل‌گیری شرکت‌های بیمه در اغلب کشورها بیشتر از بانک‌هاست. به این صورت که بسیاری از بانک‌ها توسط شرکت‌های بیمه برای دریافت تسهیلات و منابع اعتباری به وجود آمده‌اند.

  اما این امر در ایران به صورت‌گیری انجام گرفته است چراکه شرکت‌های بیمه‌ تا چند سال قبل همانند سیستم بانکی نقش دولتی را ایفاء کرده و به دنبال آن توسعه و گسترش چندانی را پیدا نکرده‌اند که لازمه این امر تحقق برنامه تحول صنعت بیمه و افزایش سطح همکاری این دو بخش‌ و خدمات متقابل سیستم بانکی و بیمه‌ای برای توسعه و گسترش این دو صنعت را در کشور است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • امین

   بسیار اقدام مضر ومخربی خواهد بود وآثار مخرب خواهدداشت.یادمان نرودهنوزپرونده اختلاس در بیمه ایران مفتوح است

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.