• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » مطالب دینی » اعمال شب‌های قدر
  کد خبر : 10861

  اعمال شب‌های قدر

  اعمال شب‌های قدر Reviewed by Aryan on Aug 20Rating: اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد و ملائکه و…

  اعمال شب‌های قدر Reviewed by Aryan on Aug 20Rating:

  اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل می‌شوند و به خدمت امام زمان علیه‌السلام مشرف می‌شوند و آنچه برای هر کس مقدر شده است بر امام علیه السلام عرض می‌کنند.
  اعمال شب قدر بر دو نوع است: یکی آن که در هر سه شب انجام می‌شود و دیگر آن که مخصوص هر شبی است.

  اعمالی که در هر سه شب مشترک است:

  1- غسل. (مقارن غروب آفتاب، که بهتر است نماز عشاء را با غسل خواند.)

  2- دو رکعت نماز وارد شده است که در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه توحید بخواند و بعد از فراغ هفتاد مرتبه اَستَغفُرِاللهَ وَ اَتوبُ اِلَیهِ و در روایتی است که از جای خود برنخیزد تا حق تعالی او و پدر و مادرش را بیامرزد.

  3- قرآن مجید را بگشاید و بگذارد در مقابل خود و بگوید: اَللّهُمَّ اِنّی اَسئَلُِکَ بِکِتابِکَ المُنزَلِ وَ ما فیهِا سمُکَ الاَکبَرُ و اَسماؤُکَ الحُسنی وَ یُخافُ وَ یُرجی اَن تَجعَلَنی مِن عُتَقائِکَ مِنَ النّار. پس هر حاجت که دارد بخواهد.

  4- مصحف شریف را بگیرد و بر سر بگذارد و بگوید:

  اَللّهمَّ بِحَقِّ هذاالقُرآنِ وَ بِحَقِّ مَن اَرسَلتَه بِه وَ بِحَقِ کُلِّ مومنٍ مَدَحتَه ُ فیهِ وَ بِحَقِّکَ عَلَیهِم فلا اَحَدَ اَعرَفُبِ بِحَقِّکَ مِنکَ.

  ده مرتبه بگوید: بِکَ یا الله

  ده مرتبه: بِمُحَمَّدٍ

  ده مرتبه: بِعلیٍّ

  ده مرتبه: بِفاطِمَةَ

  ده مرتبه: بِالحَسَنِ

  ده مرتبه: بِالحُسَین ِ

  ده مرتبه: بِعلیّ بنِ الحُسین

  ده مرتبه: بِمُحَمَّدِ بنِ عَلِیٍّ

  ده مرتبه: بِجَعفَر بنِ مُحَمَّدٍ

  ده مرتبه: بِموُسی بنِ جَعفَر ٍ

  ده مرتبه: بِعلیِّ بنِ عَلیٍّ

  ده مرتبه: بِعَلِیِّ بنِ مُحَمَّدٍ

  ده مرتبه: بِالحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ

  ده مرتبه: بِالحُجَّةِ.

  پس از این عمل هر حاجتی كه داری طلب کن.

  5- زیارت امام حسین علیه السلام است؛ که در روایت آمده است که چون شب قدر می‌شود منادی از آسمان هفتم ندا می‌کند که حق تعالی آمرزید هر کسی را که به زیارت قبر امام حسین علیه السلام آمده است.

  6- احیا داشتن این شب‌ها. در روایت آمده هر کس احیا کند شب قدر را گناهان او آمرزیده شود هر چند به عدد ستارگان آسمان و سنگینی کوه‌ها و وزن دریاها باشد.

  7- صد رکعت نماز بخواند که فضیلت بسیار دارد، و افضل آنست که در هر رکعت بعد از حمد ده مرتبه توحید بخواند.

  8- این دعا خوانده شود: اَللّهُمَّ اِنّی اَمسَیتُ لَکَ عَبدًا داخِرًا لا اَملِکُ لِنَفسی وَ اَعتَرِفُ…

  در این شبهای عزیز ایران ویجی ها رو فراموش نکنید 
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۷)  • Mohaddese

   =D> سلام دستتون درد نکنه برای این مطالب های خوبتون ممنونم دمتون گرم :-bd

  • تقی

   خیلی خیلی ممنون امید وارم همه آنهایی که این مطالب رو میخوانند بهش عمل کنند راستی برای ماشیعه ها …قرآن و عترت … این سخن پیامبر است هر کدام به تنهائی نمیشه قرآن به تنهائی (اهل تسنن)اهل بیت به تنهائی(بعضی فرقه ها مثل علی اللهی) افراط و تفریط در همه موارد بد.بد.بد.است

   • Anahita

    ایول ایول ایول.. گل گفتی. قرآن و عترت هردو باهم.. بازم ایول

  • معصومه رمضان نژاد

   همه مطالب ارسالی خوب بود عکس از دکوراسیون منزل هم باشه عالی میشه همچنین آشپزی و نکات خانه داری. مرسی

  • kamrah

   برادرعزیز اگر شما سوره سجده آیه 3 ویا 4 را میخواندی دیگر نمیگفتی شفاعت آنه مورد قبول واقع میشود در این شبهای رمضان که خداوند به بندهایش بسیار نزدیک است ودر سوره قدر به آن اشاره شده حد اقل این دو آیه را که برای شما فرستادم مطالعه کنید آن مثالی که در مورد حضرت موسی زدی کاملا درست است برای تکمیل مثال شما من هم یک مثال میزنم روزی دربهشت اعلا خداوند با فرشتگان نشسته بودند که ناگهان خداون گفت بگو ای بنده ی من چه میخواهی فرشتگان با تعجب دوروبرشان را نگاه کردند دیدند کسی چوز خودشان کسی نیست دوبار خداوند آن حرف را تکرار کرد یکی از فرشتگان رو به خدا گفت خدایا کسی شما را صدا نمیکند شما با کی صحبت میکنید پروردگار گفت نگاه کنید به زمین به آن نقطه دقت کنید بنده من دارد با من صحبت میکند فرشتگان نگاه کردند دیدند یک انسان دارد با یک بت صحبت میکند و از آن حاجت میخواهد فرشتگان گفتند خدایا این بشر با شما صحبت نمیکند بلکه دارد با آن بت صحبت میکند خداوند تبارک وتعالی گفتند من برای این بشر رسول وپیامبر نفرستادم تا مرا بشناسد چون من را نمیشناسد و منرا پیدا نکرده با آن بت دارد صحبت میکند و در آخر منضور آن من هستم و دارد با من صحبت میکند. حالا خدا وند برای شما رسول فرستاده و به آن کتاب آسمانی داده است از دست من ناراحت نشوید فکر نکنم برای یک بار هم که شده شما قرآن را به صورت کامل نخوانده باشید چون اگر خوانده باشید بیشتر از 3 یا 4 بار در آن ذکر شده که هیچ حاجتی را از خلق نخواهید . به امید آن روزی که بجای اینکه قرآنها گوشه خانها خاک نخورند و قرآن را بجای مطالعه برای مرده هایی که دستشان از دنیا کوتاه است میخانند را برای هدایت زنده ها بخوانند و از دستورات آن پیروی مکنند

   • Anahita

    اتفاقاً چرا؟برعکس تفکرشما من خواندن معانی کتاب قران را بسیار دوست دارم وبارها بجای خواندن متن عربی آن . معنی فارسی آنرا خواندم تا بدانم چه میگوید.فقط نمیدانم شما با شفیع قراردادن معصومین برای گرفتن حاجت چه مشکلی دارید . شماهم خیلی سخت نگیرید و اجازه بدید مردم برای نوع ارتباطشون با خدا خودشون تصمیم بگیرند. اینکه اونطور باشدت صحبت کنید بنظرم اصلاً کار درستی نیست. شما میتونستید فقط به شکل یک نظر اون رو بنویسید. نه اینکه ایراد بگیرید بنوع ارتباطات مخلوقین با خدا . چون اگر این ادعیه بیمورود و بقول شما بینتیجه بود پیامبری که با فرشته خدا ارتباط داشت اونهارا توصیه نمیکرد. شما فکر میکنید اطلاعاتتون دقیقتر از پیامبر خداست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • liela

   باسلام وآرزوی قبولی طاعات وعبادات شما مدیرگرامی.
   خیلی خیلی ممنون بابت اطلاعات گرانبهای که شما عزیزبی هیچ شاعبه ای دراختیارما می گذارید.
   ازخداوندمنان بهترینهارابرای شما عزیزآرزومندم.
   @};-

  • soheil65

   سلام.همه مطالبي كه شما ارائه دادين داخل مفاتيح الجنان ذكر شده اند.حداقل يك سري مطالب يا روايات جديد ديگه ميزاشتين.ولي بازم تشكر.

   • احمدنیا

    درود بر شما

    مطالب باید سندیت داشته باشه و معتبر باشه با دین و ایمان مردم که نمیشه بازی کرد

    • Anahita

     آقای احمدنیا میشه لطفاً یکسری مطالب متنی از ادعیه ها برای دانلود توی گوشی موبایل بذارید؟ من خیلی دنبال متن دانلودی حدیث کسا واسه توی گوشیم گشتم ولی پیدا نمیکنم. فکرمیکنم خیلی مورد استفاده قراربگیره ادعیه های مختلف بصورت متنی یا صوتی– البته من شخصاً دنبال متن میگردم پیدا نمیشه

  • mansoore

   مطالب خوبی بود ممنون استفاده کردم انشأالله همه حاجت روا بشن

  • زینب

   عالی بود.دست گلتون درد نکنه. لطفا تو دعاهاتون ما رو فراموش نکنین.

  • farzane

   یه دنیا تشکر بخاطره ایمیل های مفیدی که میفرستید..التماس دعا

  • nani

   salam,mersi allllllllllllllllllli bod.
   ajrokom endallah

  • مهدی

   سلام خسته نباشید همه ایمیل های که می فرستید عالی وجالب خیلی با تشکر

  • kamrah

   برادر عزیز از قرآن حرف زدی پس با دقت بیشتر قرآن بخوان سوره سجده آیه 3 یا 4 تا بدانی که هیچ مددکاری ویاوری و شفیع بجز خدا نداری پس10مرتبه یا علی و ……گفتن برای شما سودی ندارد دستور پیامبر خدا وکتاب بزرگ و با رحمت خدا قرآن شریف را نادیده گرفتی به سخن امام صادق چسبیده ای مگر در قرآن نخواندی که این کتاب قرآن راهنمای کامل بشریت است و اگر کوه را بخواهیم جابجا کنیم با همین قرآن کریم این کار رامیکنیم در این شبهای عزیز اگر معانی قرآن را به زبان عربی متوجه نمیشویم پس فارسی بخوان تا صواب بیشتری ببرید و به سخنها و دستورات آن عمل کنید تا در این دنیا و آخرت رستگار شوید

   • Anahita

    برادر خیلی مومن،درسته خدا قرآن رو برای ما نازل کرد . من فکر میکنم شما مطالب بالا رو اصلاً نخوندید و نظر دادید. بخونید که توش از نماز خوندن و استغفار کردن نوشته شده و هردوی اینها یکی از بهترین راهها برای نزدیکی بخدا ست. همون خدایی که شما خیلی خوب میشناسیشو ماها چیز زیادی ازش نمیدونیم ، فکرکنم روایتی ازش هست که میگه روزی حضرت موسی دخالت تو رابطه بنده خدا با خدا کرد خدا چه جوابی به پیامبرش داد و حضرت موسی از اون بنده عذرخواهی کرد بخاطر دخالتش. هرکسی به نوعی خدای خودش رو صدا میکنه . و بعضی آدمهای مهربون با دلای بزرگ سعی میکنن راههایی رو که بلدن به دیگران هم یاد بدن،شاید واقعاً موثر باشه ضمناً چطور شما حرف خدا رو اینهمه قبول داری ولی بنده های برگزیدش رو کنار میزنی. شفاعت اونها برای گرفتن حاجت خیلی خیلی خیلی موثره من یکبار امتحان کردم و دیدم که چه اتفاقی افتاد . نه همیشه اما اکثر اوقات جواب میده.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.