• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » روباتی که مانند انسان می‌دود
  کد خبر : 10778

  روباتی که مانند انسان می‌دود

  روباتی که مانند انسان می‌دودReviewed by Aryan on Aug 18Rating: محققان دانشگاه میشیگان پس از ساخت روباتی انسان نما، اکنون موفق به ایجاد الگوریتمی شده اند که می تواند در روبات توانایی دویدن بر روی دو پا را ایجاد کند. به گزارش خبرگزاری مهر، روباتهایی که در آینده زمین را در تصرف خود در خواهند…

  روباتی که مانند انسان می‌دودReviewed by Aryan on Aug 18Rating:
  محققان دانشگاه میشیگان پس از ساخت روباتی انسان نما، اکنون موفق به ایجاد الگوریتمی شده اند که می تواند در روبات توانایی دویدن بر روی دو پا را ایجاد کند.
  به گزارش خبرگزاری مهر، روباتهایی که در آینده زمین را در تصرف خود در خواهند آورد می توانند پرواز کنند، شنا کنند و یا بدون نیاز به چرخهای لاستیکی حرکت کنند اما در دویدن بر روی دو پا مشکلات بسیاری دارند.

  اکنون روباتی ابداع شده است که سریع ترین دونده روباتیک جهان با دو زانوی مجزا نامیده شده است و می تواند در هنگام دویدن مهارتهای حرکت دوپایی انسانها را به خوبی به نمایش بگذارد.

  روبات MABLE به تازگی توانست با سرعتی برابر سه متر بر ثانیه بدود، سرعتی که با 12 متر بر ثانیه دونده های انسانی تفاوت زیادی دارد اما می تواند مسیر ساخت روباتهای سرباز و یا امدادگر با توانایی انجام تمامی کارهای انسانی را هموار کند.

  مهندسان دانشگاه میشیگان که این روبات را ابداع کرده اند می گویند در صورتی که قرار باشد روباتی برای کمک به انسانها وارد یک خانه شود باید بتواند از پله ها بالا رفته، از روی اسباب بازی های کودکانه ای که بر کف اتاق ریخته اند پریده و در محیطهایی که استفاده از چرخ برای حرکت کردن امکان پذیر نیست به راحتی حرکت کند.

  ایجاد توانایی راه رفتن در میان روباتها می تواند دریایی از کاربردهای روباتیک را خلق کند. برای مثال می تواند منجر به خلق اسکلت بندی هایی شود که به انسانهای معلول برای دوباره راه رفتن کمک خواهد کرد و یا در سربازها و امدادگران توانایی شگفت انگیزی برای دویدن و پریدن ایجاد خواهد کرد.

  همچنین روباتهایی با توانایی دویدن به شیوه انسانها می توانند نیاز به ساخت جاده را از بین ببرند، تنها کافی است که افراد از بدنه روبات بالا بروند و در اتاقک روبات بنشینند، سپس روبات می تواند خود را از هر مسیر و راهی به مقصد برساند.

  MAEBEL در سال 2008 ساخته شده است اما الگوریتم ریاضی جدیدی که به سیستم روبات وارد شده توانایی تعادل آن را افزایش داده است. بالاتنه سنگین و پاهای سبک و انعطاف پذیر شبه انسانی این روبات باعث شده که روبات بتواند مانند انسانها قدم برداشته و به سرعت بدود. روبات قدمهایش را به شکلی برمی دارد که در 40 درصد از هر قدم یکی از پاها با زمین فاصله دارند. این در حالی است که در دیگر روباتهای دونده هر پا در کمتر از 10 درصد از یک قدم از زمین فاصله دارند.

  بر اساس گزارش دیلی میل، MABEL طی آزمایشهای مختلف حرکت خود را با راه رفتن بر روی مسیری مسطح آغاز می کند اما به تدریج در معرض سطحی ناشناخته و ناهموار قرار می گیرد. اولین نمایش دوی این روبات در ماه جولای انجام گرفته است. محققان از دیدن حرکات چالاک و سریع این روبات شگفت زده شده و می گویند هرگز ماشینی نتوانسته چنین حرکاتی را از خود به نمایش بگذارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • majid

   بابا این که مثه اتاری دور خودش میچرخه..فقط

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.