• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی » دارویی که می تواند هر نوع ویروسی را نابود کند
  کد خبر : 10773

  دارویی که می تواند هر نوع ویروسی را نابود کند

  دارویی که می تواند هر نوع ویروسی را نابود کندReviewed by Aryan on Aug 18Rating: پژوهشگران “ام. آی. تی” اعلام کردند که به یک داروی “آنتی ویروس همگانی” رسیده اند که می تواند هر نوع ویروسی را شناسایی و نابود کند. به گزارش خبرگزاری مهر، بیشتر عفونتهای باکتریایی با آنتی بیوتیکهایی از نوع پنی سیلین…

  دارویی که می تواند هر نوع ویروسی را نابود کندReviewed by Aryan on Aug 18Rating:

  6pwdut06v4ois4osb0k4.jpg

  پژوهشگران “ام. آی. تی” اعلام کردند که به یک داروی “آنتی ویروس همگانی” رسیده اند که می تواند هر نوع ویروسی را شناسایی و نابود کند.
  به گزارش خبرگزاری مهر، بیشتر عفونتهای باکتریایی با آنتی بیوتیکهایی از نوع پنی سیلین که دهها سال قبل کشف شده است درمان می شوند، اما این داروها برابر عفونتهای ویروسی از جمله آنفلوآنزا، سرماخوردگی و تبهای خونریزی دهنده مهلکی چون ابولا بی فایده هستند.

  اکنون گروهی از دانشمندان لابراتوار “لینکولن” در موسسه تکنولوژی ماساچوست دارویی را طراحی کرده اند که قادر است سلولهای آلوده به هر نوع ویروسی را شناسایی کند و به روشی ویروسها را نابود کند که منجر به از بین رفتن آلودگی شود.

  این محققان درحال آزمایش این دارو در برابر 15 ویروس از جمله “رینوویروسها” که سبب بروز سرماخوردگی می شوند، ویروس H1N1 آنفلوآنزا، یک ویروس معده، ویروس فلج اطفال، ویروس تب استخوان شکن و بسیاری دیگر از تبهای خونریزی دهنده هستند.

  این دارو که DRACO نام دارد به صورت تخصصی می تواند بر روی RNA که تنها توسط سلولهای آلوده به ویروسها تولید می شود اثر کند.

  زمانی که ویروس سلول را آلوده می کند مکانیزمهای سلولی را به نفع خود مصادره کرده و از آنها برای ایجاد نسخه های دیگر ویروس استفاده می کند.

  در طول این فرایند، ویروسها زنجیره های بلندی از RNA دو رشته ای (dsRNA) را می سازند که در سلولهای انسان و یا حیوانات وجود ندارد.

  همانند بخشی از مکانیزم دفاع طبیعی، سلولهای انسان از پروتئینهایی استفاده می کنند که به dsRNA می چسبند و واکنشهایی را برقرار می کنند که جلوی تقسیم ویروسها را می گیرند. باوجود این، بسیاری از ویروسها می توانند از سد این مکانیزم دفاعی عبور و ارگانیسم را بیمار کنند.

  از آنجا که این کشف جدید می تواند طیف وسیعی از ویروسها را پوشش دهد بنابراین به طور بالقوه باید بتواند حتی در مبارزه با اپیدمیهای ویروسهای جدیدی چون اپیدمی ویروس “سارس” در سال 2003 نیز استفاده شوند.

  ایده توسعه یک درمان ضد ویروسی در طیف وسیع در حدود 11 سال قبل و پس از اختراع CANARY (تجزیه سلولی و آگاه سازی خطرات و آنتی ژن محصولات) به ذهن این دانشمندان رسید.

  CANARY در واقع یک حسگر زیستی است که می تواند به سرعت عوامل بیماریزا را شناسایی کند. این محققان در این خصوص توضیح داد: “اگر این حسگر زیستی بتواند یک باکتری بیماریزا را در محیط زیست نشان دهد، احتمالاً آنتی بیوتیک و آنتی ویروسی نیز وجود دارد که بتواند برای درمان انسان استفاده شود.”

  براساس گزارش مدیکال نیوز تودی، بیشتر آزمایشات این دارو بر روی سلولهای انسان و حیوانات در محیطهای کشت آزمایشگاهی انجام شده است.

  همچنین این دانشمندان DRACO را بر روی موشهای آلوده به ویروس آنفلوآنزای H1N1 نیز آزمایش کردند.

  زمانی که موشها با این دارو تحت درمان قرار گرفتند کاملاً خوب شدند و این دارو در این موشها هیچ نوع عوارض جانبی یا مسمومیت دارویی برجای نگذاشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.