• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » عکاسي , علمی و فضایی » سریعترین دوربین عکاسی جهان
  کد خبر : 10746

  سریعترین دوربین عکاسی جهان

  سریعترین دوربین عکاسی جهانReviewed by Aryan on Aug 17Rating: گروهی بین المللی از محققان مدل نوعی جدید از لیزرها را ابداع کرده اند که می توان با استفاده از آن از تک الکترونها زمانی که در واکنشی شیمیایی حضور دارند، تصویربرداری کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، امکان گردآوری اطلاعات با چنین کیفیت و سرعت بالایی…

  سریعترین دوربین عکاسی جهانReviewed by Aryan on Aug 17Rating:
  گروهی بین المللی از محققان مدل نوعی جدید از لیزرها را ابداع کرده اند که می توان با استفاده از آن از تک الکترونها زمانی که در واکنشی شیمیایی حضور دارند، تصویربرداری کرد.
  به گزارش خبرگزاری مهر، امکان گردآوری اطلاعات با چنین کیفیت و سرعت بالایی تا کنون وجود نداشته است و در صورتی که این سیستم لیزری جدید عملکرد موفقی داشته باشد می تواند بر روی همه چیز، از شیمی پایه گرفته تا تحقیقات پیچیده داروسازی و مهندسی شیمی تاثیر داشته باشد.ثبت تصویر الکترونها بر روی فیلم کار ساده ای نیست، کافی است سرعت شاتر برای تصویربرداری از پدیده ای را تصور کنید که به اندازه ای سریع می چرخد که می تواند تمامی طول یک چرخ مرکزی را در 151 میلیاردیوم میلیارد ثانیه طی کند. این سرعت برابر سرعتی است که یک الکترون به دور هسته هیدروژن حرکت می کند، از این رو برای ثبت حرکت آن باید ابزاری با وضوح “Attosecond” ( واحد زمان برابر 10 به توان منفی 18) در اختیار داشت، به بیانی دیگر برای انجام این کار به سیستم لیزری نیاز خواهد بود که بتواند پرتوهای لیزر را در این مقیاس بتاباند.

  پرتوهای Attosecond لیزری پیش از این نیز مورد استفاده قرار گرفته بودند اما برای اندازه گیری حرکات الکترونها بسیار ضعیف به شمار می رفتند. از این رو دانشمندان به دنبال سیستمی قوی و سریع بودند، آرزویی که در سیستم لیزری جدید در حال برآورده شدن است و در عین حال عملکرد بسیار ساده ای نیز دارد.

   

   

  برای ایجاد پرتوهای بسیار کوتاه لیزری ابتدا باید امواج نوری در فرکانسهای مختلف به دقت با یکدیگر ترکیب شوند تا یکدیگر را تقویت کنند. برای انجام این کار محققان سیستمی ایجاد کردند که می توانست تک پرتو لیزری را به گونه ای بتاباند که از آن دو پرتو در فرکانسهای مختلف ایجاد می شود در حالی که هیچ یک از این دو پرتو شباهتی به پرتو اولیه ندارند، اما به این دلیل که از منشاءی واحد ایجاد شده اند، با یکدیگر هماهنگی و انطباق دارند.

  بر اساس گزارش دیسکاوری، اما این دو پرتو هنوز هم در مقیاس Attosecond  نیستند و برای رسیدن به این مقیاس کارهای دیگری نیز باید انجام بگیرند تا شدت و سرعت لازم برای رسیدن به مقیاس Attosecond به دست بیاید؛ دانشمندان معتقدند با تقویت سیستم و صرف زمان بیشتر در نهایت می توان تصویری کاملا متفاوت را از الکترونها به دست آورد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • mahsa

   نظري ندارم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.