• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » قیمت طلا و سكه / 19 مرداد
  کد خبر : 10596

  قیمت طلا و سكه / 19 مرداد

  قیمت طلا و سكه / 19 مردادReviewed by Aryan on Aug 10Rating: قیمت طلا در پی ادامه بحران اقتصادی آمریكا بار دیگر افزایش داشته است كه این بار نوسانات نرخ طلا و ارز در بازار ایران شدت بیشتری پیدا كرده است.       به گزارش خبرنگار اصناف خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هر اونس طلا…

  قیمت طلا و سكه / 19 مردادReviewed by Aryan on Aug 10Rating:

  www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  قیمت طلا در پی ادامه بحران اقتصادی آمریكا بار دیگر افزایش داشته است كه این بار نوسانات نرخ طلا و ارز در بازار ایران شدت بیشتری پیدا كرده است.

   

   

   

  به گزارش خبرنگار اصناف خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هر اونس طلا امروز و در حال حاضر هزار و ۷۷۱ دلار است و هم چنان نوسان دارد؛ این شرایط روی نرخ طلا در بازار ایران تاثیر گذاشته كه كاهش عرضه دلار در ایران توسط بانك مركزی نیز بر نوسانات قیمت ها تاثیر چشم گیر داشته و بلاتكلیفی بازار را تشدید كرده است.

   

   

   

  طبق گفته یكی از كارشناسان طلا با وجود جهش نرخ طلا، قیمت طلا در بازار داخلی كمتر از نرخ جهانی طلا است كه این موضوع دلایل متعددی دارد؛ در حالی كه مطابق با قیمت جهانی، هر گرم طلای ۱۸ عیار در ایران باید ۵۰ هزار تومان باشد، در حال حاضر هر گرم طلا ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه می شود.

   

   

   

  با افزایش نرخ جهانی طلا، از ارزش دلار كاسته می شود، اما در ایران به دلیل كاهش عرضه ارز نتیجه معكوس شده و با افزایش قیمت طلا، دلار هم گران تر شده است و درحالی كه باید امروز هزار و ۱۴۰ تومان می شد، هزار و ۱۷۵ تومان فروخته می شود.

   

   

   

  از سویی بازاریان احتمال می دهند، در صورت عرضه بیشتر دلار توسط بانك مركزی نرخ دلار كاهش یابد و قیمت ها برگردد و از سوی دیگر جای امیدواری باقی است كه جلسه كمیته سیاست گذاری بانك مركزی آمریكا كه امروز تشكیل می شود، تاثیر شدیدی روی طلا گذاشته و قیمت طلا برگردد.

   

   

   

  با بالارفتن قیمت طلا تمایل به فروش طلا از دیروز افزایش شدید داشته كه این موضوع در كنار دلایل بیان شده دیگر باعث شده قیمت طلا در داخل هزار تومان كمتر از قیمت واقعی باشد و صعود چشم گیر قیمت ها رشد بیشتری نداشته باشد.

   

   

   

  قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در سطح بازار تهران امروز ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه می شود. سكه طرح قدیم ۴۸۵ هزار تومان، سكه طرح جدید ۴۷۳ هزار تومان، نیم سكه ۲۲۷ هزار تومان، ربع سكه ۱۳۴ هزار تومان و سكه های گرمی ۷۸ هزار تومان فروخته می شوند.

   

   

   

  این وضعیت بازار درحالی است كه اتحادیه طلا، جواهرات،نقره، سكه و صراف تهران نرخ ها را بدین شرح اعلام كرده است: سكه طرح قدیم ۴۷۰ هزار تومان، سكه طرح جدید ۴۶۷ هزار تومان، نیم سكه ۲۳۴ هزار تومان، ربع سكه ۱۲۸ هزار تومان و دلار آمریكا هزار و ۱۶۰ تومان است.

   

   

   

  سكه طرح جدید در شعب بانك ملی ایران با نرخ ۴۵۴ هزار و ۴۸۰ تومان، نیم سكه ۲۲۶ هزار و ۷۲۰ تومان و ربع سكه ۱۲۴هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می شود كه تفاوت نرخ عرضه سكه طرح جدید در بانك ملی و بازار به ۱۸ هزار و ۵۲۰ تومان می رسد.

   

   

   

  در این زمینه رییس اتحادیه طلا، جواهرات، نقره، سكه و صراف تهران در گفت وگو با ایسنا اظهار كرد: طلا حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

   

   

   

  احمد وفادار هم چنین با اشاره به بحران اقتصادی آمریكا، كاهش اعتبارات تجاری آمریكا و كانادا و بحران مالی در اروپا به ویژه كشور یونان به عنوان دلایل رشد قیمت طلا گفت: یك ماه گذشته كه دلار به میزان كافی عرضه می شد و نرخ آن ثابت ماند، قیمت طلا تغییر زیادی نداشت، اما عرضه كم دلار و افزایش نرخ آن بر قیمت طلا در بازار داخلی نیز تاثیر گذاشته است.

   

   

   

  وی در پایان با اشاره به تقاضای زیاد خرید طلا از جانب كشور هایی چون چین و هند و روی آوردن معامله گران به سرمایه گذاری در طلا افزود: منابع و معادن طلا محدود است و پیش بینی می شود كه قیمت طلا همواره افزایش یابد.


   

   

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.