• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گوناگون , مطالب برگزیده سایت » دیروز در تقویم سه 11 رديف شد
  کد خبر : 105955

  دیروز در تقویم سه 11 رديف شد

  دیروز در تقویم سه 11 رديف شدReviewed by Aryan on Nov 12Rating:  امروز جمعه اعداد روز و ماه و سال طوری در کنار هم قرار گرفتند که سه عدد 11 (شش عدد يك) در کنار هم ردیف شدند که این اتفاق پس از گذشت 9 قرن برای دومین بار است که رخ داده است. امروز…

  دیروز در تقویم سه 11 رديف شدReviewed by Aryan on Nov 12Rating:
   امروز جمعه اعداد روز و ماه و سال طوری در کنار هم قرار گرفتند که سه عدد 11 (شش عدد يك) در کنار هم ردیف شدند که این اتفاق پس از گذشت 9 قرن برای دومین بار است که رخ داده است.

  امروز جمعه در تاریخ میلادی روز شگفت انگیزی به نظر می‌رسد. به طوریکه در تقویم شش عدد يك یا سه عدد 11 به صورت 11/11/11 در کنار هم ردیف شدند.

  این اتفاق پیش از این تنها در روزهای 11/11/1111 (با قرار گرفتن چهار عدد 11 یا هشت عدد يك در کنار هم) و 1/1/1111 (شش عدد يك یا سه عدد 11 در کنار هم) رخ داده بود.

  اکنون پس از گذشت 9 قرن از قرون وسطی بار دیگر اعداد يك در تقویم پشت سر هم ردیف شده‌اند.

  در عرفان، مذهب و فلسفه، عدد يك نمادی از یگانگی و الوهیت است و در ریاضیات به عنوان یک عدد پرقدرت و واحد همگانی مقسوم علیه شناخته می‌شود به طوریکه جواب هر عددی که تقسیم بر 1 شود خود آن عدد است.

  عدد 11 نیز تحت تاثیر نیروی پر قدرت دو عدد يك قرار دارد و در شرایطی که هر عدد دو رقمی در آینه معکوس می‌شود عکس 11 در آینه همچنان 11 می‌ماند که این نیز نشانه‌ای از قدرت تک بودن عدد يك است.

  به ویژه این عدد در تمام خط‌های رایج دنیا (خط‌های با منشاء آرامی، خط سیریلیک، خطوط با منشاء یونانی و خطوط با منشاء لاتین) به شکل یک عصای قائم دیده می‌شود.

  قدرت دو عدد يك در 11 موجب شده است که در اوزان شعری (وزن 11 هجایی شهر دانته) و همچنین در نت‌های موسیقی (میان Do تا Si برابر با 11 فاصله از نیم نواخت است) استفاده شود.

  از نظر علم حساب، 11 عدد آغاز یک دهگان جدید و یا نو شدن چرخه اعداد است.

  از نظر انسان شناسی، اولین عدد ذهنی است چرا که نمی‌توان آن را با انگشتان دست شمرد. از نظر عددشناسی رمزی، 11 با عنوان عدد اعظم شناخته می‌شود که با روشن بینی، شهود، ایده‌آل گرایی و بصیرت همراه است.

  همچنین پیراهن شماره 11 در فوتبال به نشانه بال چپ است، 11 سپتامبر آخرین روز شوم است و آپولو 11 اولین وسیله‌ای بود که اولین انسان‌ها را به ماه رساند.

  ساعت 11:11 روز 11/11/11 زمانی است که 10 عدد يك یا پنج عدد 11 در یک خط قرار می‌گیرند و بنابراین به نظر می رسد در این لحظه، قدرت عدد يك به حداکثر قدرت خود می‌رسد. (مهر)

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.