• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » روش جالب که کلاه بردار از مردان ساده در صرافی ها ( حواستان را جمع کنید )
  کد خبر : 10420

  روش جالب که کلاه بردار از مردان ساده در صرافی ها ( حواستان را جمع کنید )

  روش جالب که کلاه بردار از مردان ساده در صرافی ها ( حواستان را جمع کنید )Reviewed by Aryan on Aug 7Rating: مرد کلاهبردار طوری با صاحب صرافی‌ها احوالپرسی می‌کرد که طعمه‌هایش تصور می‌کردند او همکار مالک مغازه است، غافل از اینکه همه این اقدامات ترفندی برای اجرای نقشه کلاهبرداری بود.   17 خرداد امسال…

  روش جالب که کلاه بردار از مردان ساده در صرافی ها ( حواستان را جمع کنید )Reviewed by Aryan on Aug 7Rating:

  مرد کلاهبردار طوری با صاحب صرافی‌ها احوالپرسی می‌کرد که طعمه‌هایش تصور می‌کردند او همکار مالک مغازه است، غافل از اینکه همه این اقدامات ترفندی برای اجرای نقشه کلاهبرداری بود.

   tpyr4ihoryojtx5lkv8.jpg

  17 خرداد امسال مرد میانسالی به شعبه14 دادسرای ناحیه 12 تهران رفت تا از یک کلاهبردار حرفه‌ای شکایت کند. این مرد به بازپرس دادسرا گفت: روز گذشته برای خرید ارز به خیابان فردوسی رفتم و وقتی به مقابل یک صرافی رسیدم، مردی که آنجا ایستاده بود پرسید: ارز می‌خواهی؟ من هم جواب مثبت دادم و او بعد از گرفتن پول‌هایم به مبلغ 2 میلیون و 600 هزار تومان، مرا به داخل صرافی دعوت و شروع کرد به صحبت و احوالپرسی با صاحب صرافی.

  سپس ماشین حساب کوچکی از جیبش درآورد و مشغول حساب کردن با آن شد و پس از آن شروع به حرف زدن با تلفن همراهش کرد و به این بهانه که تلفنش آنتن نمی‌دهد از مغازه خارج شد و دیگر برنگشت. وقتی دیدم از او خبری نشد چون وی با صاحب صرافی گرم گرفته بود و حدس می‌زدم که همکار او باشد، از صاحب صرافی سراغ آن مرد را گرفتم اما او گفت که وی را نمی‌شناسد. صاحب صرافی مدعی شد که همیشه و با همه مشتریانش با گشاده رویی برخورد می‌کند و به همین دلیل است که مشتریان زیادی دارد.

  بعد از شکایت مرد میانسال، پرونده به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران ارسال شد و تحقیقات برای یافتن ردی از مرد کلاهبردار شروع شد. ماموران در نخستین اقدام راهی صرافی مورد نظر شدند و با به دست آوردن عکس متهم از طریق فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین مداربسته، به بررسی آلبوم عکس مجرمان سابقه دار پرداختند اما هیچ نشانی از او به‌دست نیامد.

  دومین شکایت

  مدتی از این ماجرا گذشته بود که این بار مرد سالخورده‌ای نزد ماموران پلیس رفت و شکایت مشابهی را مطرح کرد. او گفت: برای فروش 2هزار دلار آمریکا به خیابان فردوسی رفتم. شخصی که خود را خریدار دلار معرفی می‌کرد مرا به یکی از صرافی‌ها برد و در آنجا طوری با صاحب صرافی احوالپرسی کرد که مطمئن شدم همکار اوست. برای همین همه دلارهایم را به او دادم و این مرد بعد از خارج کردن ماشین حساب کوچکی از کیفش، شروع به حساب و کتاب کرد و بعد سرگرم صحبت کردن با تلفن همراهش شد و به بهانه اینکه داخل مغازه آنتن نمی‌دهد، از آنجا خارج شد. چند دقیقه بعد از رفتن او، وقتی دیدم از وی خبری نیست، از صاحب مغازه سراغ آن مرد را گرفتم اما او مدعی شد که وی را نمی‌شناسد و تصور می‌کرده که مشتری است. از آنجایی که این صرافی هم مجهز به دوربین مداربسته بود، کارآگاهان در بررسی فیلم‌های ضبط شده متوجه شدند هر دو کلاهبرداری از سوی یک نفر صورت گرفته و آنها باید در جست‌وجوی یک مجرم حرفه‌ای باشند.

  از همان زمان تحقیقات برای دستگیری متهم وارد مرحله‌ای تازه شد و تصویر به دست آمده از او در اختیار تمامی تیم‌های گشتی قرار گرفت اما سرنخی از وی به دست نیامد. ماموران حتی عکس متهم را در اختیار برخی از صرافی‌ها هم قرار دادند اما باز هم ردی از او به دست نیاوردند.

  شناسایی کنید

  سرهنگ غیاثوند، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران، با بیان این خبر گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که متهم با توجه به اطلاع از وجود دوربین مداربسته در صرافی، طوری عمل کرده که تصویرش کاملا واضح ضبط نشود. با این حال بازپرس پرونده با صدور مجوز چاپ عکس او در روزنامه‌ها از کسانی که وی را می‌شناسند و از او خبر دارند خواسته است اطلاعات خود را در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران قرار دهند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.