• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » الهه كرامت : دوست دارم مردم بچه‌هاي ناشنوا را درك كنند
  کد خبر : 10302

  الهه كرامت : دوست دارم مردم بچه‌هاي ناشنوا را درك كنند

  الهه كرامت : دوست دارم مردم بچه‌هاي ناشنوا را درك كنندReviewed by Aryan on Aug 5Rating: الهه كرامت گفت: پشتوانه‌ي مالي ندارم و با دلم ناشنوايان را همراهي مي‌كنم. دوست دارم مردم بچه‌هاي ناشنوا را درك كنند. رهبر گروه سرود «آواي بيصدا» در گفت‌وگو با خبرنگار بخش موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ توضيح داد: اين…

  الهه كرامت : دوست دارم مردم بچه‌هاي ناشنوا را درك كنندReviewed by Aryan on Aug 5Rating:

  الهه كرامت گفت: پشتوانه‌ي مالي ندارم و با دلم ناشنوايان را همراهي مي‌كنم. دوست دارم مردم بچه‌هاي ناشنوا را درك كنند.

  رهبر گروه سرود «آواي بيصدا» در گفت‌وگو با خبرنگار بخش موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ توضيح داد: اين گروه سرود متشكل از 14 دختر و پسر ناشنواست كه در سال 89 تشكيل شده است؛ نحوه‌ي اجرايمان نيز به گونه‌اي است كه كلمه به كلمه‌ي يك ترانه را با زبان اشاره با بچه‌ها تمرين مي‌كنيم و در زمان اجرا گروه با علامت‌هاي من با زبان اشاره سرود را اجرا مي‌كنند.

  وي افزود: كار كردن با چنين گروه‌هايي سختي زيادي دارد،؛ چرا كه افراد ناشنوا و كم شنوا از نظر فهم لغات نيز كمي ضعيف هستند و گاهي در هنگام اجراي آن ها دچار مشكل مي‌شوند، اما در عوض احساسات صورتشان واقعا زيباست و شادي و غم به راحتي در چهره‌هايشان احساس مي‌شود.

  او درباره‌ي تامين هزينه هاي اين گروه سرود گفت:‌ تمام هزينه‌ها از جمله لباس اجرا‌، محل تمرين و ساير هزينه‌هاي جانبي را به تنهايي پرداخت مي‌كنم؛ مگر اينكه جايي گروه ما را به اجرا دعوت كند. اما اين كارم دلي است و دوست دارم مردم بچه‌هاي ناشنوا را درك كنند؛ چرا كه هر وقت اين بچه‌ها با زبان اشاره با يكديگر حرف مي‌زنند همه‌ي مردم به آن ها نگاه مي‌كنند و باعث خجالت‌زدگي آن‌ها مي‌شوند شركت در اين گروه‌هاي سرود اعتماد به نفس اين ناشنوايان را نيز بالا مي‌برند.

  كرام ادامه داد:‌ يكي از اهداف مهم من براي تشكيل اين گروه اشتغال‌زايي است؛ ناشنوايان و كم‌شنوايان نمي‌توانند كار مناسبي براي خود پيدا كنند بعضي از آن‌ها از نظر موقعيت مالي در وضعيت خوبي نيستند در اين گروه سرود مي‌توانند شغلي براي خود داشته باشند و براي اجرا به شهرهاي مختلف سفر كنند؛ مسافرت به ساير شهرستان ها براي اين بچه‌ها جذاب است با وجود اينكه تفاوت در لهجه‌ها را متوجه نمي‌شوند‌، آداب و رسوم مختلف را مي‌بينند.

  به گزارش ايسنا، گروه سرود ناشنوايان «آواي بيصدا» تا به حال اجراهايي را در بم‌، جزيره قشم‌، بوستان ولايت‌، فرهنگسراهاي شفق،‌ خاوران ،… پشت سرگذاشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.