• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تاييد نقص به‌وجود آمده براي برخي محصولات سايپا
  کد خبر : 10297

  تاييد نقص به‌وجود آمده براي برخي محصولات سايپا

  تاييد نقص به‌وجود آمده براي برخي محصولات سايپاReviewed by Aryan on Aug 5Rating: روز گذشته قائم مقام گروه خودو سازي سايپا در جمع خبرنگاران حاضر شد تا در مورد برخي از مسائل روز سايپا توضيح دهد. نقص فني برخي محصولات سايپا، ‌جريمه خودروسازان به دليل گران فروشي، تغيير قيمت محصولات سايپا در آينده و قيمت…

  تاييد نقص به‌وجود آمده براي برخي محصولات سايپاReviewed by Aryan on Aug 5Rating:

  fj0e7z645vmz0h6rwd01.jpg

  روز گذشته قائم مقام گروه خودو سازي سايپا در جمع خبرنگاران حاضر شد تا در مورد برخي از مسائل روز سايپا توضيح دهد.

  نقص فني برخي محصولات سايپا، ‌جريمه خودروسازان به دليل گران فروشي، تغيير قيمت محصولات سايپا در آينده و قيمت فروش محصولات سايپا در خارج از كشور از جمله سوالات خبرنگاران از سعيد فلاحي قائم مقام گروه خودروسازي سايپا بود.

  انسان جايزالخطاست، تست تطابق توليد ايرادي ندارد

  سعيد فلاحي در مورد نقص فني پيش آمده در برخي محصولات اين شركت گفت: اين مساله به هيچ عنوان مساله‌ي بزرگي نبوده، بلكه يك اتفاق بسيار ساده است. مساله اين است يك واشر بدون آب‌بندي روي محصولات قرار گرفته و ما خودمان اين مشكل را تشخيص داده‌ايم و اقدام به رفع آن كرده‌ايم.

  وي در پاسخ به اين سوال كه با توجه به اجراي تست تطابق توليد در اين شركت چنين اتفاقاتي پيش ‌آمد؟ گفت: تست تطابق توليد در همه شركت‌هاي بزرگ دنيا اجرا مي‌شود، اما آنها هم ممكن است دچار چنين مسائلي شوند؛ ضمن اين‌كه انسان جايزالخطاست!

  او عدم انتشار فراخوان از سوي سايپا را رد و تاكيد كرد كه سايپا اقدام به انتشار فراخوان كرده است، اما رسانه‌ها از آن اطلاع ندارند!

  به گفته وي تعداد زيادي خودرو بازبيني مجدد شده و ايرادهاي احتمالي برطرف شده است.

  تنها چند هزار خودرو دچار نقص فني شده‌اند

  قائم مقام سايپا در مورد تعداد خودروهاي داراي نقص فني گفت: عدد 70 دستگاه صحيح نيست، اما عدد 10 هزار دستگاه هم صحيح نيست. چند هزار خودرو مورد شك بوده‌اند و آن تعداد كه از ديدگاه ما عدم كاركرد مناسب داشته‌اند، براي رفع نقص مراجعه كردند.

  وي با تاكيد بر اين‌كه نشتي روغن ترمز به معني عدم كاركرد ترمز نيست، گفت: معني اين نشتي آن است كه در بلند‌مدت بايد روغن ترمز اضافه شود.

  فراخوان عمومي كاركرد ندارد

  وي در مورد علت منتشر‌نشدن فراخوان عمومي از سوي شركت سايپا در رسانه‌ها تاكيد كرد: در اين مورد به نظر ما فراخوان عمومي كاركرد ندارد. ما قبلا در سال‌هاي پيش در مورد بعضي مسائل از جمله تعويض مخزن سوخت بارها‌ و بارها در رسانه‌هاي عمومي و صدا‌وسيما فراخوان عمومي منتشر كرديم، اما هنوز هم تنها حدود 70 درصد از مشمولان اين طرح براي تعويض قطعه مراجعه كرده‌اند. بنابراين ما به جاي فراخوان به صورت فرد به فرد با خريداران خودروها تماس تلفني گرفته‌ايم و مسئله را حل كرده‌ايم.

  وي با رد اين مساله كه نقصي در سيستم اجراي تست تطابق توليد اين شركت وجود دارد، گفت: اين يك مفهوم غيرحرفه‌اي است. اين كار طبق استاندارد‌ها اجرا مي‌شود و تصور اين‌كه بشر بتواند كار بدون عيب انجام دهد، درست نيست.

  مي توانيم مزيت هاي راهبردي براي همكاري با خارجي ها داشته باشيم

  فلاحي در پاسخ به اين سوال كه آيا شركت سازه‌گستر در سيستم تامين قطعات خودرو از شركت‌هاي چيني استفاده كرده است؟ گفت: من به هيچ عنوان اين مساله را تاييد نمي‌كنم، چرا كه ماموريت شركت سازه‌گستر تامين قطعات از شركت‌هاي داخلي است، اما مذاكره‌كردن با سازندگان معتبر دنيا اشكالي ندارد، چرا كه توليد شركت ما در حد ميليون است و ما يك شركت كوچك نيستيم كه تنها نگاه درون‌مرزي به قطعه داشته باشيم، بلكه به عنوان يك پايگاه توليدي كه مي‌توانيم مزيت هاي راهبردي براي همكاري‌هاي خارجي داشته باشيم، از اين نوع همكاري‌ها استقبال مي‌كنيم. در اين چارچوب هم مذاكراتي هم انجام مي‌دهيم، اما اين‌گونه نيست كه ما بخواهيم خريد‌هايي از شركت‌هاي خارجي انجام دهيم.

  او تاكيد كرد: البته در برخي موارد شركت‌هاي داخلي امكان تامين قطعه را ندارند و به همين دليل ما ممكن است اقدام به خريد كسري قطعات خود از خارج كشور كنيم و اين يك مساله عجيب نيست.

  افزايش قيمت قطعي است، اما مقدار آن مشخص نيست

  فلاحي در مورد ميزان افزايش احتمالي قيمت‌ خودرو‌ها بعد از نصب كيسه هوا روي محصولات سايپا گفت: افزايش قيمت قطعي است، اما مقدار آن هنوز مشخص نشده است و مديران مالي شركت بايد با محاسبه‌ي آن ميزان افزايش قيمت را اعلام كنند.

  افزايش قيمت نداشته‌ايم، اما درخواست آن را داده‌ايم

  وي در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا، در مورد اين‌كه آيا شركت سايپا در ماه گذاشته در محصولات خود افزايش قيمت داشته يا خير؟ گفت: ما در ماه‌هاي گذشته هيچ‌گونه افزايش قيمتي روي محصولات خود نداشته‌ايم، اما درخواست افزايش قيمت محصولات را به سازمان حمايت اعلام كرده‌ايم كه هنوز در حال بررسي است.

  او در مورد جريمه‌ي برخي خودروسازان در هفته گذشته به دليل گران‌فروشي تاكيد كرد: شركت سايپا جزو خودروسازان جريمه‌ شده نبوده است.

  كيسه هوا جزو استانداردهاي تصادف محصولات ما نبوده است

  فلاحي در پاسخ به اين سوال كه آيا نصب ايربگ توسط موسسه‌ي استاندارد به اين شركت تكليف شده است يا خير؟ گفت: برخي خودروها هستند كه كيسه هوا جزو استاندارد‌هاي تصادف آنها نيست. محصول ما به لحاظ استاندارد فني نياز به داشتن كيسه‌ي هوا نداشته است، اما قابليت‌هايي كه پليس يا موسسه‌ي استاندارد بر آنها تاكيد مي‌كند، مساله ديگري است.

  از اعلام قيمت تمام شده استقبال مي كنيم

  وي در مورد گفته‌هايي كه در روزهاي اخير در مورد اجبار اعلام قيمت تمام‌شده‌ي محصولات خودروسازان مطرح شده است، گفت: ما از اين مساله استقبال مي‌كنيم، چون دوستان در مجامع ما حضور داشتند و ديده‌اند كه سالانه به دليل افزايش هزينه‌هايي كه از بيرون سازمان به ما تحميل مي‌شود، سود خود را كاهش داده‌ايم، بنابراين از اعلام قيمت تمام‌شده استقبال مي‌كنيم.

  محصول ما در خارج از كشور گران‌تر است

  او در پاسخ به سوال يكي ديگر از خبرنگاران در مورد علت ارزان‌تر بودن قيمت خودرو‌هاي پلت‌فرم ايكس100 در گمرك و بازار صادراتي كشور گفت: عددي كه گمرك اعلام كرده كاملا غلط است. اين‌طور نيست كه خودروي ما در خارج از كشور ارزان‌تر از بازار داخلي باشد.

  وي در مورد قيمت خودروهاي ايكس100 در خارج از كشور گفت: خودرويي كه ما به بازار سوريه عرضه مي‌كنيم، حدود 13 ميليون تومان قيمت دارد و در بازار ونزوئلا نيز 15 هزار دلار فروخته مي‌شود. صحبتي كه در اين خصوص انجام مي‌شود، صحبت سفارشي كساني است كه كمتر از اين موضوع اطلاع دارند.

  فلاحي در پاسخ به خبرنگار ديگري كه خواست تا قيمت تمام‌شده‌ي محصولات اعلام شود، گفت: قيمت تمام‌شده يك مساله‌ي بسيار ساده است و با مراجعه به بورس مي‌توانيد آن را مشاهده كنيد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)



  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.