• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » نخست وزير سابق اوكراين روانه زندان شد
  کد خبر : 10287

  نخست وزير سابق اوكراين روانه زندان شد

  نخست وزير سابق اوكراين روانه زندان شدReviewed by Aryan on Aug 5Rating: منابع خبري روسيه از دستگيري خانم ‘يوليا تيموشنكو’ نخست وزير اوكراين كه به اختلاس مالي كلان متهم شده بود، خبر دادند. به گزارش ايرنا از مسكو،منابع خبري روسيه از جمله خبرگزاري هاي ايتارتاس و ريانووستي خبر دادند كه ماموران امنيتي امروز جمعه، تيموشنكو…

  نخست وزير سابق اوكراين روانه زندان شدReviewed by Aryan on Aug 5Rating:
  منابع خبري روسيه از دستگيري خانم ‘يوليا تيموشنكو’ نخست وزير اوكراين كه به اختلاس مالي كلان متهم شده بود، خبر دادند.
  نخست وزير سابق اوكراين روانه زندان شد
  به گزارش ايرنا از مسكو،منابع خبري روسيه از جمله خبرگزاري هاي ايتارتاس و ريانووستي خبر دادند كه ماموران امنيتي امروز جمعه، تيموشنكو را پس از خروج از دادگاه در كي يف سوار خودرو ويژه زندانيان كردند. 
  بر پايه اين گزارش ها، صدها مامور ويژه پليس در مسير حركت خودرو به محافظت از آن پرداخته تا تظاهركنندگان و طرفداران خانم تيموشنكو به خودرو دسترسي نداشته باشند. 
  گزارش مزبور حاكي است: شمار زيادي از طرفداران خانم تيموشنكو كه رهبري مخالفان دولت اوكراين را برعهده دارد، در مقابل دادگاه و خيابانهاي اطراف اجتماع كرده و شعارهايي در حمايت از وي و عليه دولت اوكراين فرياد مي زدند. 
  گزارش هاي بدست آمده همچنين حاكي از تلاش هواداران تيموشنكو به ورود به دادگاه براي حفاظت از وي بود كه با تلاش ماموران ويژه پليس اين اقدام خنثي شد. 
  دادستاني كل اوكراين تيموشنكو را به اقدامات فراتر از اختيارات در دوره نخست وزيري و عقد قرارداد خريد گاز با ‘گازپروم’ روسيه با بار مالي عليه مردم اين كشور متهم كرده بود. 
  تيموشنكو متهم شده بود كه به جاي دولت در اين زمينه تصميم گيري و به شركت ‘نفت و گاز’ اوكراين دستور عقد قراردادي را كه در آن قيمت گاز وارداتي از روسيه 450 دلار براي هر يكهزار مترمكعب و بالاتر از قيمت هاي استاندارد منظور شده، صادر كرده است. 
  بر اساس اين اتهام، اقدام تيموشنكو 191 ميليون دلار خسارت به اوكراين وارد كرد. 
  تيموشنكو پنج سال پيش به اتهام اختلاس مالي در معامله گازي با روسيه كه پرونده آن رقمي حدود 400 ميليون دلار را تشكيل مي داد، چند ماه زنداني شد. 
  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.