• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » وقتي با تلفن همراه صحبت مي‌كنيد چگونه راه ‌مي‌رويد؟
  کد خبر : 10165

  وقتي با تلفن همراه صحبت مي‌كنيد چگونه راه ‌مي‌رويد؟

  وقتي با تلفن همراه صحبت مي‌كنيد چگونه راه ‌مي‌رويد؟Reviewed by Aryan on Aug 4Rating:  دانشمندان دانشگاه واشنگتن دریافتند افرادی كه مشغول صحبت كردن با تلفن همراه هستند، توانایی راه رفتن روی یك خط مستقیم را ندارند.پژوهشگران دانشگاه واشنگتن غربی با زیر نظر گرفتن مسیر حركت صدها نفر در محوطه دانشگاه پی به این حقیقت بردند….

  وقتي با تلفن همراه صحبت مي‌كنيد چگونه راه ‌مي‌رويد؟Reviewed by Aryan on Aug 4Rating:
   دانشمندان دانشگاه واشنگتن دریافتند افرادی كه مشغول صحبت كردن با تلفن همراه هستند، توانایی راه رفتن روی یك خط مستقیم را ندارند.پژوهشگران دانشگاه واشنگتن غربی با زیر نظر گرفتن مسیر حركت صدها نفر در محوطه دانشگاه پی به این حقیقت بردند.

  این پژوهشگران فردی را در لباس دلقك‌ها سوار بر یك تك‌چرخ به محوطه دانشگاه فرستادند و از وی درخواست كردند افرادی كه به وی توجه می‌كنند را زیر نظر گرفته و تعداد آنها را به خاطر بسپارد.

  نتیجه این بررسی مبتكرانه نشان داد افرادی كه مشغول صحبت با تلفن همراه هستند به صورت تصادفی در مسیری پر پیچ و خم حركت كرده و از حضور دیگر رهگذران آگاه نمی‌شوند، همچنین بیش از دو سوم این افراد متوجه حضور دلقك سوار بر تك‌چرخ كه لباس‌هایی به رنگ زرد و بنفش تند، كفش‌هایی بزرگ‌تر از حد معمول و دماغی بزرگ و قرمز رنگ داشت، نشدند.

  بر اساس نتایج اعلام شده تنها یك‌چهارم افرادی كه مشغول صحبت با تلفن همراه بودند، ۵۰ درصد افرادی كه مشغول صحبت با تلفن همراه نبوده‌اند و ۷۱ درصد از افرادی كه به صورت زوج حركت می‌كرده‌اند، متوجه حضور دلقك در محوطه شده بودند.

  نتیجه این آزمایش ساده و جالب توجه تاییدی است بر این حقیقت كه كاربران تلفن همراه در حین صحبت كردن كاملا سرگردان، بی‌هدف و بی‌توجه به اطراف حركت می‌كنند.

  بر اساس گزارش تلگراف، اثبات این پدیده كه پژوهشگران دانشگاه واشنگتن غربی آن را «نابینایی توجهی» می‌خوانند، می‌تواند به خطرناك بودن صحبت با تلفن همراه حین رانندگی نیز تاكید داشته باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.