• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » خانه اميركبير موزه مي‌شود
  کد خبر : 10162

  خانه اميركبير موزه مي‌شود

  خانه اميركبير موزه مي‌شود Reviewed by Aryan on Aug 4Rating: مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي گفت: خانه اميركبير با هدف حفظ آثار تاريخي و معرفي مشاهير استان مركزي به موزه تبديل مي‌شود. محمدحسين فراهاني در گفتگو با واحدمركزي خبر افزود: اين خانه به ارزش800 ميليون ريال خريداري شد و با اختصاص…

  خانه اميركبير موزه مي‌شود Reviewed by Aryan on Aug 4Rating:
  مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي گفت: خانه اميركبير با هدف حفظ آثار تاريخي و معرفي مشاهير استان مركزي به موزه تبديل مي‌شود.

  محمدحسين فراهاني در گفتگو با واحدمركزي خبر افزود: اين خانه به ارزش800 ميليون ريال خريداري شد و با اختصاص اعتبار به زودي مرمت و نوسازي آن آغاز مي‌شود.

  فراهاني گفت: پس از مرمت خانه منسوب به اميركبير در مكان منتسب به نام وي، اين اثر ارزشمند به موزه و بنياد نخبگان تبديل مي‌شود.

  مديركل ميراث فرهنگي استان مركزي گفت: در خانه اميركبير علاوه بر معرفي مفاخر و مشاهير استان مركزي، هنرمندان صنايع دستي و مفاخر فرهنگي را گرد هم جمع مي‌كنيم.

  استان مركزي داراي مفاخر و مشاهير بزرگي همچون حضرت امام خميني (ره)، دكتر حسابي، فاضلين نراقي، دكتر قريب و قائم مقام فراهاني است.

  خانه تاريخي اميركبير با 625 مترمربع عرصه و 815 مترمربع اعيان در 2 طبقه در دوره قاجاريه در روستاي هزاوه شهرستان اراك ساخته شد. طبقه اول با سقف سيزي قوس دار و ديوارهاي خشتي ــ گلي قديمي و طبقه دوم هم با سقف تير چوبي بنا شده است.

  اين خانه در روستاي هزاوه محل زادگاه اميركبير قرار دارد و به شماره 29706 در فهرست آثار ملي ثبت شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.