• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » هـوا و فضـــا ( نجوم ) » شناسایی تاریکترین کهکشانی که تاکنون رصد شده است
  کد خبر : 10111

  شناسایی تاریکترین کهکشانی که تاکنون رصد شده است

  شناسایی تاریکترین کهکشانی که تاکنون رصد شده استReviewed by Aryan on Aug 4Rating: ستاره شناسان آمریکایی یک کهکشان کوتوله را در نزدیکی راه شیری شناسایی کردند که تاریکترین کهکشانی است که تاکنون رصد شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، این کهکشان کوتوله که در همسایگی راه شیری واقع شده است Segue 1 نام دارد. این…

  شناسایی تاریکترین کهکشانی که تاکنون رصد شده استReviewed by Aryan on Aug 4Rating:
  ستاره شناسان آمریکایی یک کهکشان کوتوله را در نزدیکی راه شیری شناسایی کردند که تاریکترین کهکشانی است که تاکنون رصد شده است.
  به گزارش خبرگزاری مهر، این کهکشان کوتوله که در همسایگی راه شیری واقع شده است Segue 1 نام دارد.

  این کهکشان تنها محتوی هزار ستاره است که این رقم در مقایسه با کهکشان ما که دارای صدها میلیارد ستاره است، بسیار ناچیز است.

  هرچند نتایج اطلاعات جمع آوری شده حاکی از آن است که Segue-1 نسبت به آنچه که نشان می دهد محتوی جرم بیشتری است. به طوریکه جرم این کهکشان 3 هزار و 400 برابر بیشتر است.

  براساس گزارش اسپیس، بنابراین در این کهکشان کوتوله، ماده نامرئی (ماده تاریک) که 25 درصد از جهان را می سازد نسبت به ماده مرئی ارجحیت دارد.

  ستاره شناسان دانشگاه ییل و موسسه کارنگی واشنگتن با استفاده از تلسکوپ “کک 2” در جزایر هاوایی به این نتایج دست یافتند.

  به گفته این محققان، ستارگان این کهکشان به طور غیرمنتظره ای پیر هستند. این ستارگان از ابرهای گاز و گرد و غبار محتوی عناصر سنگین و در دوره ای تشکیل شده اند که در آن هنوز جهان دوران جوانی خود را طی می کرد.

  در راه شیری، از ستارگان قدیمی باقیمانده از جهان نخستین، تاکنون تنها 30 نمونه شناسایی شده اند درحالی که در Segue 1 از هر 7 ستاره 3 مورد در گروه ستارگان پیر قرار دارند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.