• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » گزارش ها » اطلاعات کامل که از توییتر نمی دانستید
  کد خبر : 10012

  اطلاعات کامل که از توییتر نمی دانستید

  اطلاعات کامل که از توییتر نمی دانستیدReviewed by Aryan on Aug 3Rating: شاید توییتر هم اكنون پس از فیس بوك دومین شبكه اجتماعی بزرگ جهان محسوب شود به طوریكه دارای بیش از ۱۷۵ میلیون كاربر در سراسر جهان است. توییتر به كاربران خود اجازه می دهد تا متن های ۱۴۰ كاراكتری به دوستان خود ارسال…

  اطلاعات کامل که از توییتر نمی دانستیدReviewed by Aryan on Aug 3Rating:

  ezogji0kadqyhfdjcm5j.jpg

  شاید توییتر هم اكنون پس از فیس بوك دومین شبكه اجتماعی بزرگ جهان محسوب شود به طوریكه دارای بیش از ۱۷۵ میلیون كاربر در سراسر جهان است.

  توییتر به كاربران خود اجازه می دهد تا متن های ۱۴۰ كاراكتری به دوستان خود ارسال كنند، درحال حاضر به همراه فیس بوك و زینگا از محبوب ترین شبكه های اجتماعی است.

  اكنون بسیاری از وب سایت های دنیا به توییتر متصل اند و محتوای خود را در آن به اشتراک می گذارند و این نكته مورد توجه است كه توییتر به كاربران امكان می دهد كه هركه باشند با ورود به شبكه اینترنت، اثری از این شبکه میکروبلاگینگ مشاهده خواهند کرد.

  توییتر نزدیك به پنج سال است كه فعالیت می كند و این سومین طراحی مجدد وب توییتر محسوب می شود.

   

   پخش شایعات در توییتر

  چندی پیش هكرها موفق شدند با در دست گرفتن صفحه توییتر خبرگزاری فاكس نیوز، خبری مبنی بر ترور باراك اوباما و كشته شدن وی منتشر كنند.

  اما فاكس نیوز با صدور بیانیه ای به دلیل روی دادن این اتفاق عذرخواهی و اعلام كرد تحقیقات در این خصوص آغاز شده است و پس از آن گروه هكر ی به نام اسكریپتكیدیز مسوولیت ارسال این توییت ها را برعهده گرفت.

  توییتر و خبرنگاران

  توییتر، صفحه ی راهنمایی برای خبرنگاران طراحی کرده است تا خبرنگاران حرفه یی را که برای کسب اخبار از شاهدان عینی و کاربران توییتر سراغ این شبکه ی اجتماعی می آیند، راهنمایی کند.

  این صفحه جدید ، “توییتر برای سرویس های خبری” نام دارد و راهنمای لازم برای انتشار، جست وجو، توییت حرفه یی، جست وجوی منابع دست اول و دنبال کردن آن ها در این شبکه اجتماعی و فرهنگ واژگان لازم برای یک کاربر حرفه یی در «توییتر» را شامل می شود.

  این صفحه راهنما، برای خبرنگاران در چهار بخش کلی گزارش، مشاركت در بحث ها، انتشار و موارد دیگر، توضیح ها و راهنمایی ها را دسته بندی کرده است.

  در بخش چگونگی گزارش و اطلاع رسانی حرفه یی در توییتر، تفاوت های جست وجوی حرفه یی و پیشرفته آموزش داده شده است كه در همین بخش، توصیه هایی برای جست وجوی بهتر در آرشیو توییت ها نیز ارائه شده است.

  در حال حاضر گوگل نیز در تلاش است با راه اندازی شبكه اجتماعی فوق پیشرفته و جدید خود به نام + Google، فیس بوک، بزرگترین شبكه اجتماعی و توییتر، دومین شبكه اجتماعی بزرگ جهان را به چالش بكشد.

   

  توییتر و تبلیغات آنلاین

  توییتر هم چنین شركت تبلیغات آنلاین AdGrok برای افزایش فعالیت های تبلیغاتی خود خریداری كرد.

  سرویس اشتراك گذاری عكس

  شبكه اجتماعی توییتر همچنین اعلام كرد كه در راستای توسعه نرم افزاری خود یك سرویس داخلی برای به اشتراك گذاشتن عكس راه اندازی می كند.

  پیش از آن كاربران توییتر عكس های خود را از طریق برنامه های توییت پیك و Yfrog، به اشترك می گذاردند اما با این سرویس این امكان فراهم می شود تا خود عكس هایشان را به اشتراك بگذارند.

  به گزارش سرویس فناوری اطلاعات ایسنا، توییتك یك برنامه برای شبكه های اجتماعی مختلف از جمله توییتر است كه به كاربران آن ها اجازه می دهد تا برای یكدیگر پیغام بفرستند و پروفایل های یكدیگر را بازدید كنند.

   

  ادغام پروفایل ها در یك صفحه

  آمارها نشان می دهند كه نزدیك به ۲۰ میلیون تن از كاربران توییتر برنامه توییتك را دانلود كردند و آن را به دومین راه استفاده از این سرویس تبدیل كرده اند.

  این برنامه هم چنین به كاربران توییتر اجازه می دهد تا پروفایل های خود در سایر شبكه های اجتماعی مانند فیس بوك را در یك صفحه بگنجانند.

  مقامات توییتر اظهار كردند كه در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ تعداد توییت هایی كه كاربران برای یكدیگر ارسال كردند، ۴۱ درصد افزایش یافته است. جالب است بدانید كه هم اكنون كاربران توییتر در روز ۱۴۰ میلیون توییت به یكدیگر ارسال می كنند.

  زمانی كه طالبان در افغانستان روی كار آمدند، مخالفت خود را با بیش تر مظاهر فن آوری های نوین مانند تلویزیون اعلام كردند اما به نظر می رسد این گروه رویكرد خود را در قبال فن آوری تغییر داده و یك صفحه توییتر برای خود باز كرد كه دوستدارانی هم پیدا كرده و اكثر پیغام هایی كه در این صفحه منتشر می شود، به زبان پشتو هستند.

  توییتر خرید توییت دك (TweetDeck) كه معروف ترین نرم افزار شخص ثالث برای استفاده در شبكه ها اجتماعی است، به قیمت ۵۰ میلیون دلار را خواهان شد.

  نرم افزار شخص ثالث توییت دك به كاربران شبكه های اجتماعی فیس بوك، یاهو و توییتر كمك می كند تا به سرعت از Contactهای خود در این شبكه ها آگاه شوند.

  برنامه توییت دك از سوی كاربران متخصص به دلیل توانمندی ها و امكاناتش مورد تحسین قرار گرفته است.

   مبارزه با هرزنامه

  گزارش های جدید حاكی است كه توییتر از یك تیم ۳۰ نفره برای مبارزه با هرز نامه ها استفاده می كند كه به طور شبانه روزی فعالیت دارد؛ این شبكه ابتدا مبارزه ی خود با هرزنامه ها را توسط یك تیم یك نفره آغاز كرده بود.

  مدیر این تیم هرزنامه یك زن است و گفته است در ابتدا ارسال كنندگان هرزنامه پیشرفته نبودند و مقابله با آن ها آسان تر بود، اما هم اكنون حملات آن ها پیچیده تر شده و هر روز از روش های جدید تری استفاده می كنند.

  توییتر اعلام كرده به زودی طراحی جدید این شبكه اجتماعی به پایان می رسد اما در عین حال بسیاری از كاربران توییتر نیز اعلام كرده اند قادر به استفاده از این شبكه اجتماعی نیستند.

   

  واكنش توییتر در زلزله ژاپن

  با وقوع زلزله در ژاپن، غول های اینترنتی و شبكه های اجتماعی از جمله گوگل، توییتر و فیس بوك تلاش های خود را برای كمك به زلزله زدگان ژاپن افزایش دادند.

  نفوذ توییتر نسبت به فیس بوك

  گزارش های جدید حاكی است كه ۴۰ درصد از جوانان آمریكایی از فیس بوك استفاده می كنند، این در حالی است كه این میزان برای شبكه اجتماعی توییتر هفت درصد است.

  همچنین در این گزارش آمده است ۲۵۰ میلیون تن از كاربران فیس بوك روزانه به وب سایت این شبكه اجتماعی مراجعه می كنند و هم اكنون فیس بوك دارای ۵۰۰ میلیون كاربر است؛ در همین حال توییتر شاهد فعال بودن ۲۱ درصد كاربران خود به طور روزانه است.

  نزدیك به ۵/۲۲ درصد از كاربران توییتر ۹۰ درصد از تمامی بازدیدها را به خود اختصاص می دهند، البته میزان نفوذ توییتر در میان كاربران اینترنتی آمریكا روز به روز افزایش می یابد.

  میزان نفوذ توییتر در سال ۲۰۱۰ نزدیك به هفت درصد بود و انتظار می رود این میزان در سال جاری میلادی به ۱۱ درصد افزایش یابد؛ ۱۶.۵ درصد از كاربران اینترنت در آمریكا از سایر شبكه های اجتماعی استفاده می كنند.

  اما گزارش های غیررسمی حاكی است كه گوگل و فیس بوك در حال مذاكره با مقامات توییتر برای خرید این میكرو بلاگ هستند.

  گوگل و فیس بوك نیز پیش از این برای رقابت با توییتر سرویس هایی مشابه با این میكروبلاگ راه اندازی كرده بودند. اخیرا چندین شركت خواهان خرید توییتر بودند اما این سرویس اجتماعی به این پیشنهادها پاسخ منفی داد و مدیر اجرایی توییتر نیز اعلام كرد كه این سرویس یك سرویس مستقل باقی می ماند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.