• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » پایان باند وحشت پشت ترافیک
  کد خبر : 10

  پایان باند وحشت پشت ترافیک

  پایان باند وحشت پشت ترافیکReviewed by Farnaz on Mar 13Rating: راز فعالیت وحشت‌آور یک شبکه زورگیر با گرفتار شدن آنان پشت ترافیک فاش شد. سردسته این باند خشن، بیماری دخترعمه‌اش را بهانه‌ای برای پای گذاشتن در دنیای تبهکاران دانست. ساعت 21 شامگاه 19 بهمن‌ماه سال جاری ماموران کلانتری 119 مهرآباد جنوبی وقتی در حال گشتزنی…

  پایان باند وحشت پشت ترافیکReviewed by Farnaz on Mar 13Rating:

  راز فعالیت وحشت‌آور یک شبکه زورگیر با گرفتار شدن آنان پشت ترافیک فاش شد. سردسته این باند خشن، بیماری دخترعمه‌اش را بهانه‌ای برای پای گذاشتن در دنیای تبهکاران دانست.

  ساعت 21 شامگاه 19 بهمن‌ماه سال جاری ماموران کلانتری 119 مهرآباد جنوبی وقتی در حال گشتزنی بودند در بزرگراه فتح مردی وحشتزده را دیدند که با دستپاچگی از رهگذران کمک می‌خواست. این مرد که لباس‌های خاکی داشت وقتی پلیس را در کنار خود دید ادعا کرد وقتی سوار خودروی پراید نقره‌ای‌رنگی شده تا به خانه‌اش برود از سوی 4 جوان که همگی چاقو داشتند مورد حمله قرار گرفته است.

  وی در همان بررسی‌های میدانی به ماموران گفت: ‌هنوز چند قدمی حرکت نکرده بودیم که 2 سرنشین عقبی پراید و سرنشین صندلی جلو به سمت من یورش آوردند، چاقو زیر گلویم بود، همه محتویات جیب‌هایم که 170 هزار تومان پول و موبایل بود را دزدیدند و بعد در اینجا با زدن لگدی مرا از خودرو بیرون انداخته و گریختند.

  وقتی ماموران کلانتری شنیدند مالباخته توانسته شماره پراید زورگیران را بردارد، برای ردیابی آنان به اجرای طرح مهار پرداخته و با سوار کردن مالباخته در خودرویشان به جست‌وجوهای خیابانی دست زدند. هنوز ساعتی نگذشته بود که یک خودروی پراید نقره‌ای در نزدیکی میدان آزادی شناسایی شد و مالباخته با دیدن آن ادعا کرد 4 پسر همان زورگیران پول‌هایش هستند.

  بدین ترتیب‌ دستور ایست پلیس صادر شد و سرنشینان پراید که اعتنایی به این دستور نکرده بودند سعی کردند فرار کنند اما خودرویشان پشت ترافیک گرفتار شد.

  همه 4 پسر با پای پیاده گریختند که ماموران توانستند یکی از آنان به نام «اشکان» 22 ساله را به دام اندازند. این جوان خشن که می‌خواست بگوید بی‌گناه است وقتی آخرین مالباخته‌اش را داخل خودروی پلیس دید سکوت را شکست و این در حالی بود که ماموران در بازرسی از خودروی پراید 12 موبایل، موادمخدر و در بازرسی از اشکان چاقو و کارت‌های عابربانک پیدا کردند.

  مالباخته که از دستگیری زورگیر خشن خوشحال بود ادعا کرد وی همان کسی است که در صندلی عقب نشسته و چاقو را زیر گلویش فشار می‌داد. اشکان پذیرفت به همراه 3 تن از بچه‌محل‌هایش به نام‌های «محمود»، «شهرام» و «علیرضا» 19 تا 21 ساله این باند را تشکیل داده و سپس با زورگیری پراید از راننده مسافرکش آن به شکار مسافران پرداخته و در آخرین روز 13 مسافر را مورد حمله قرار داده‌اند.

  پس از اینکه راننده اصلی پراید نقره‌ای‌رنگ پیدا شد و ادعا کرد وقتی اشکان و یکی از همدستان وی را روز 19 بهمن‌ماه از برابر متروی فردیس سوار کرده تا به قزوین ببرد در دام آنان افتاده است، ماموران کلانتری مهرآباد جنوبی به عملیات غافلگیرانه‌ای دست زدند و توانستند علیرضا، محمود و شهرام را در دولت‌آباد و شهرک مارلیک شناسایی و روز 24 بهمن‌ماه سال جاری آنان را همزمان دستگیر کنند. در تحقیقات ماموران کلانتری مشخص شد که اشکان سردسته باند بوده و زورگیری‌های گسترده‌ای از سوی این باند خشن صورت گرفته است.

  بدین ترتیب با دستور دادیار هاشمیان از شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران، ردیابی طعمه‌های آنان در دستور کار تیمی از پایگاه 5 پلیس آگاهی قرار گرفت‌ و کارآگاهان توانستند با در اختیار داشتن مدارک، کارت‌بانک‌ها و موبایل‌های سرقتی که از اعضای باند کشف شده بود بسیاری از مالباخته‌ها را شناسایی کنند.

  یکی از مالباخته‌ها در بازجویی‌ها گفت: ‌ساعت 10 صبح 19 بهمن‌ماه در میدان شهید کلاهدوز در شرق تهران سوار پراید زورگیران شدم تا به بیمارستان بعثت بروم، راننده خیلی زود قفل مرکزی را بست و پس از سرقت دار و ندارم مرا پیاده کرد و پا به فرار گذاشتند.

  اشکان در این مرحله از بازجویی‌ها گفت: از وقتی شوهرعمه‌ام به خاطر مواد به زندان افتاد من نان‌آور خانه عمه‌ام شده بودم، از سوی دیگر شیشه می‌کشیدم و نمی‌توانستم به سر کاری رفته و ماه به ماه حقوق بگیرم، مریضی دخترعمه‌ام نیز هزینه زیادی داشت به خاطر همین از بچه‌محل‌هایم که همگی شیشه‌ای هستیم، خواستم ابتدا خودرویی را بدزدیم و بعد زورگیری کنیم. هر روز 3 بار این کار را می‌کردیم اما آخرین روز چون باید به بیمارستانی که دخترعمه‌ام در آن بستری بود پول واریز می‌کردیم از 13 مرد زورگیری کردیم‌.

  ‌با توجه به گستردگی زورگیری‌های این باند که در بزرگراه‌های فتح، شهید دوران، یادگار، آزادگان، تهران- کرج و افسریه، محله‌های استخر، پیروزی، نوبنیاد، حکیمیه، خاوران و کرج به شکار مسافران می‌پرداختند، کسانی که در چنین سناریوی تلخی گرفتار شده‌اند، می‌توانند به پایگاه پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.