خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

وی پی ان

دانلود فیلم

 10 شمشیر معروف جهان و مرگبار ترین آنها + عکس

ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس , مطالب برگزیده سایت » ۱۰ شمشیر معروف جهان و مرگبار ترین آنها + عکس
کد خبر : 159954

۱۰ شمشیر معروف جهان و مرگبار ترین آنها + عکس

اختصاصی ایران ویج ، شمشیر برای اولین بار در عصر برنز به وجود آمد. اولین شمشیر ها از جنس مس بودند و بقایای آن در سایت زمین شناسی هاراپا در پاکستان موجود است. شمشیر های قرون وسطی، از جنس آهن و استیل بودند و به تعداد زیاد برای استفاده در جنگ تولید می شدند. به…

اختصاصی ایران ویج ، شمشیر برای اولین بار در عصر برنز به وجود آمد. اولین شمشیر ها از جنس مس بودند و بقایای آن در سایت زمین شناسی هاراپا در پاکستان موجود است. شمشیر های قرون وسطی، از جنس آهن و استیل بودند و به تعداد زیاد برای استفاده در جنگ تولید می شدند.

به گزارش اختصاصی ایران ویج ، این قبل از تولید صلاح های گرم و توپخانه بود و سربازان رودر روی یکدیگر می جنگیدند. در آن دوره از تاریخ، ژنرال های اشرافی، شاهزاده ها و امپراطورها برای خود یک شمشیر شخصی داشتند که حتی تا امروز هم وجود دارند. در این لیست شمشیر های افسانه ای ذکر نشده اند.

۱۰٫ شمشیر تومویوکی یاماشیتا

 تومویوکی یاماشیتا یک ژنرال ارتش امپراطوری ژاپن در جریان جنگ جهانی دوم بود. او بعد از مقابله با ارتش انگلستان در مالزی و سنگاپور مشهور شد ولقب “ببر مالایا” را گرفت. بعد از جنگ او به خاطر جرائم جنگی در قتل عام مانیلا و سایر خشونت هایی که در فیلیپین و سنگاپور داشته محاکمه شد. این محاکمه بسیار جنجالی بود و حکم اعدام یاماشیتا را در پی داشت. این پرونده قوانین آمریکا در مورد مسئولیت های فرماندهی در جرائم جنگی را تغییر داد وقانونی به نام استاندارد یاماشیتا را ایجاد کرد.

یاماشیتا در هنگامی که نظامی بود یک شمشیر شخصی و چند چاقو داشت که توسط شمشیر ساز مشهور فوجی وارا کانه ناگا و در بین سال های ۱۶۴۰ و ۱۶۸۰ میلادی ساخته شده بود. در اوایل دهه ی ۱۹۰۰ میلادی این شمشیر دوباره مورد استفاده قرار گرفت. در تاریخ ۲ سپتامبر ۱۹۴۵ ژنرال یاماشیتا این شمشیر سامورایی را به همراه ارتش خود به ژنرال مک آرتور واگذار کرد که بعد از آن این شمشیر به موزه ی نظامی وست پوینت بخشیده شد که هنوز هم موجود است. این شمشیر بخشی از مجموعه ی سلاح های نظامی این موزه می باشد.

۹٫ شمشیر منحنی سن مارتین

خوزه سن مارتین یک ژنرال آرژانتینی مشهور بود که در بین سالهای ۱۸۵۰- ۱۷۷۸ می زیست. او رهبر اصلی بخش جنوبی ارتش آمریکا در جنگ برای استقلال از اسپانیا بود. سن مارتین یکی از قهرمانان آمریکای جنوبی است. بارهبری سن مارتین کشور پرو در تاریخ ۲۸ جولای ۱۸۲۱ میلادی رسماً استقلال خود را اعلام کرد. در آرژانتین فرمان آزادی خواهی ژنرال سن مارتین بیشترین مدال را دریافت کرد.

یکی از با ارزش ترین گنج های سن مارتین شمشیر منحنی اوست که از لندن خریداری کرده بود. او از شکل منحنی این شمشیر خوشش آمده بود و احساس می کرد که برای جنگ ایده آل است بنابراین همه ی سران نظامی لشکر خود را با این سلاح مسلح کرد. این شمشیر تا زمان مرگ همراه سن مارتین بود وپس از آن به ژنرال دن ژوان منوئل دو روزاس که ژنرال جمهوری آرژانتین بودواگذار شد. سن مارتین در وصیت نامه ی خود از این شمشیر با عنوان ” شمشیریری که در جنگ استقلال آمریکای جنوبی مرا همراهی کرد” یاد کرده است. در سال ۱۸۹۶ میلادی این شمشیر به موزه ی تاریخ ملی در بوینس آیرس منتقل شد و هنوز هم در آنجا است.

۸٫ شمشیر هفت شاخه

سلسله ی بائک جه یک حکومت قدیمی در جنوب غربی کره بود. در اوج دوران حکومت خود در قرن ۴ میلادی، این سلسله برقسمت هایی از چین و بیشتر قسمت غربی شبه جزیره ی کره حکومت می کرد. این سلسله یکی از سه سلسله ی اصلی کره بودند. در سال ۳۷۲ میلادی شاه گئون چوجو به حکومت جین شرقی باج و خراج می داد و گفته می شود که شمشیر هفت شاخه به نشانه ی احترام ساخته و به او هدیه شد.

این شمشیر از جنس آهن است و طول آن ۷۴٫۹ سانتیمتر می باشد. بر روی تیغه ی اصلی ۶ برآمدگی چاقو مانند به طول ۶۵٫۵ سانتی متر وجود دارد. این شمشیر برای اجرای مراسم و جشن ساخته شده و در میدان نبرد استفاده نمی شده است. در سال ۱۸۷۰ میلادی یک کشیش شینتو دو نوشته را بر روی این شمشیر پیدا کرد که یکی از آنها این طور نوشته: “در ظهر شانزدهمین روز از یازدهمین ماه از سال چهارم دوره ی تایوا این شمشیر ۱۰۰ باراز استیل سخت شدهساخته شد و از ۱۰۰ شمشیر سربازان دشمن و مناسب یک شاه درست شده است.”

بر روی این شمشیر نوشته های زیادی وجود دارد اما جنجالی ترین آنها عبارت “خدا” است که که به شاه اطلاق شده. این شمشیر یک سند مهم تاریخی است و نشان دهنده ی رابطه ی کشورهای آسیای شرقی در آن زمان بوده. شمشیر ۷ شاخه ی اصلی در معبد ایسونوکامی در ژاپن نگهداری می شود و بازدید از آن برای عموم مقدور نیست.

۷٫ شمشیر والاس

ویلیام والاس یک جنگجوی اسکاتلندی بود که در سالهای ۱۲۷۲ تا ۱۳۰۵ میلادی می زیست. والاس به خاطر رهبری قیام برای استقلال اسکاتلند از انگلستان مشهور است. این جنگ در واخر قرن سیزدهم و اوایل قرن چهاردهم میلادی اتفاق افتاد. او رهبری سربازان پیاده نظام را بر عهده داشت. در سال ۱۳۰۵ میلادی پاشاه انگلستان ادوارد اول، ویلیام والاس را دستگیر کرد و نهایتاً به جرم خیانت اعدام شد. امروزه از او به عنوان یک وطن پرست و قهرمان ملی یاد می شود. شمشیر او یکی از مشهور ترین شمشیر ها در جهان است.

این شمشیر در موزه ی یادبودهای ملی اسکاتلند نگهداری می شود. تیغه ی این شمشیر ۱۳۲ سانی متر است و وزن آن ۲٫۷ کیلوگرم. گفته می شود که والاس ازاین شمشیر در جنگ استرلینگ و جنگ فالکرک استفاده کرده. سطح فلزی آن با طلا پوشیده شده و دسته ی شمشیر نیز با چرم تیره پوشانده شده است که البته دسته ی اصلی نیست. گفته می شود که این شمشیر پس از مرگ والاس تغییر داده شده و سر جان منتت، حاکم قلعه ی دومبارتون آن را دریافت کرده. در سال ۱۵۰۵ میلادی پادشاه اسکاتلند، جیمز چهارم  ۲۶ شیلینگ پرداخت کرد تا این شمشیر را در یک غلاف ابریشمی قرار دهند. گفته می شود که تغییرات زیادی بر روی آن انجام گرفته چون غلاف اصلی، کمربند و دسته ی شمشیر از پوست خشک شده ی یک فرمانده ی انگلیسی درست شده بودند.

۶٫ تیزونا

ال سید مردی بود که در حدود سال ۱۰۴۰ میلادی در شهری در نزدیکی مرکز حکومت کاستیا به دنیا آمد. او در طول زندگی خود یک رهبر موفق نظامی و یک سیاستمدارمشهور بود و به یک قهرمان اسپانیایی تبدیل شد. او مهمترین دستیار شاه در جنگ بر علیه موورها بود و یک فرمانده و شمشیر زن موفق محسوب می شد. او شمشیر های زیادی داشت ولی دوتا از مهمترین آنها کولادا و تیزونا بودند. تیزونا شمشیری است که ال سید در مقابل موورها از آن استفاده کرد. این شمشیر یکی از ارزشمند ترین آثار اسپانیا است و گفته می شود که در کوردوبا ساخته شده و تیغه ی آن استیل دمشقی است. طول این شمشیر ۱۰۳ سانتی متر و وزن آن ۲٫۴ کیلو گرم است. بر روی آن دو نوشته ی مجزا وجود دارد. یکی لیستی از چند تاریخ در سال ۱۰۰۲ میلادی است و دیگری یک دعای مشهور مسیحی است. این شمشیر امروزه در موزه ی بورگوس در اسپانیا نگهداری می شود.

۵٫ شمشیر ناپلئون

درسال ۱۷۹۹ و بعد از کودتای فرانسه، ناپلئون بناپارت رهبر نظامی و سیاسی فرانسه شد. ۵ سال بعد او خودش را امپراطور سنای فرانسه معرفی کرد. در دهه ی اول قرن نوزدهم، ناپلئون و فرانسه با همه ی قدرت های اصلی اروپا درگیر جنگ شد و در نهایت این پیروزی ها باعث برتری فرانسهدر قاره ی اروپا شد. اما در سال ۱۸۱۲ فرانسه به روسیه حمله کرد و این تصمیم زندگی ناپلئون را تغییر داد. در سال ۱۸۱۴ ائتلاف ششم به فرانسه حمله کرد و ناپلئون را دستگیر کرده و به جزیره ی البا تبعید نمود. ناپلئون فرار کرد ولی در نهایت در جزیره ی سنت هلنا و در اسارت مرد. تاریخ شناسان از او به عنوان یک نابغه ی نظامی و مردی که به هنر جنگاوری خدمت بزرگی کرد یاد می کنند.

او در صحنه ی جنگ یک شمشیر و یک تفنگ حمل می کرد و اسلحه های او از بهترین مواد ساخته می شدند. در سال ۲۰۰۷ یکی از شمشیر های وی که روکش طلا داشت به قیمت ۶٫۴ میلیارد دلار به حراج گذاشته شد.ناپلئون از این شمشیر در جنگ استفاده کرده بود. در اوایل دهه ی ۱۸۰۰ میلادی او این شمشیر رابه عنوان هدیه ی ازدواج به برادرش هدیه کرد. بعد این شمشیر به طور نسل اندر نسل به سایرین رسید اما هرگز از خانواده ی بناپارت خارج نشد. در سال ۱۹۷۸ این شمشیر یک میراث ملی معرفی شد اما صاحب آن معرفی نشد.

۴٫ شمشیر رحمت

شمشیر رحمت سلاح مشهوری است که زمانی متعلق به ادوارد اقرار گیرنده آخرین پادشاه آنگلو ساکسون انگلستان بوده است. او از سال ۱۰۴۲ تا ۱۰۶۶ حکمرانی می کرده و حکومت او با سقوط  حکومت اشرافی در انگلستان همراه بوده است. کمی بعد از مرگ او نورمن ها به فرماندهی ویلیام فاتح به انگلستان حمله کردند.

شمشیر رحمت یک شمشیر شکسته است که تیغه ای کوتاه و مربعی شکل دارد. از سال ۱۲۳۶ این شمشیر کورتانا نامیده شد و از آن زمان در مراسم اشرافی از آن استفاده می شود. در زمانهای قدیم افتخار بزرگی بود که کسی این شمشیر را در جلوی پادشاه حمل کند و این علامت رحمت بود. هیچ داستانی درباره ی چگونگی شکسته شدن این شمشیر وجود ندارد اما در افسانه ها آمده که این شمشیر توسط یک فرشته شکسته شده تا نشان دهد که کشتن اشتباه است.

شمشیر رحمت جزء جواهرات سلطنتی انگلستان است  و یکی از پنج شمشیری است که در زمان تاجگذاری پادشاه انگلستان از آن استفاده می شود. در هنگام تاجگذاری شاه این شمشیر را به نشانه ی احترام بسیار به جنگجویان حمل می کند.

۳٫ هونجو ماسامون

ماسامون یکی از بزرگترین فلزکارانشناخته شده ی جهان است. تاریخ دقیق زندگی او مشخص نیست اما احتمالاً بین سال های ۱۲۸۸ تا ۱۳۲۸ میلادی زندگی می کرده است. سلالح های ماسامون برای قرن های متمادی جایگاه افسانه ای داشته است و او خنجر هایی به نام تاچی می ساخته. شمشیر ماسامون به خاطر کیفیت و زیبایی آن مشهور است. او معمولاً کارهای خود را امضاء نمی کرد بنابر این شناختن همه ی کار های او دشوار است.

معروف ترین آنها به نام ماسامون هونجو ماسامون است که بسیار هم مهم بوده چون بخشی از تاریخ ژاپن را در بر دارد. این شمشیر در سلسلهی شوگون از نسلی به نسل دیگر منتقل شده. در سال ۱۹۳۹ این شمشیر به عنوان یک سرمایه ی ملی اعلام شد ولی هنوز در تملک خانواده ی توکوگاوا بود. آخرین صاحب این شمشیر آن را به همراه ۱۴ شمشیر دیگر به اداره ی پلیس برده و پلیس هم کمی بعد در سال ۱۹۴۶ آن را به یک افسر آمریکایی داده است. از آن موقع این شمشیر مفقود شده. این شمشیر یکی از مهم ترین مصنوعات تاریخی است که در پایان جنگ جهانی دوم ناپدید شده است.

۲٫ جوییوس

شارلمان در حوالی سال ۷۴۲ میلادی به دنیا آمد و بعد در سال ۸۰۰ امپراطور روم شد و تا پایان عمر امپراطور مقدس روم بود و به نام چارلز اول شناخته می شد. در دوران حکومت وی سرزمین روم بیشتر مناطق غربی  و مرکزی اروپا را شامل می شد. او پدر رژیم سلطنتی آلمان و فرانسه و پدر اروپا است.

جوییوس اسم شمشیر شخصی شارلمان است. در حال حاضر دو شمشیر به این اسم وجود دارند که یکی در وین و دیگری در موزه ی لوور پاریس است. چاقویی که در موزه ی لوور است از شمشیر اصلی شارلمان ساخته شده و برخی از بخش های آن در قرن های متفاوت ساخته شده بنابر این سخت است که بگوییم جوییوس اصلی است. دسته ی این شمشیر با الماس تزئین شده. از این شمشیر در افسانه های بسیاری هم یاد شده. بعد از مرگ شارلمان باسیلیکا آن را به دست گرفت و بعد از تاجگذاری پادشاهان فرانسه به موزه ی لوور منتقل شد.

۱٫ ذوالفقار

ذوالفقار یک شمشیر تاریخی است که متعلق به حضرت علی علیه السلام بوده. حضرت محمد علیه السلام شمشیر ذوالفقار را در جنگ احد به حضرت علی دادند. این شمشیر یکی از مهمترین نشانه های اسلام و مورد احترام میلیون ها انسان است.

حضرت علی از این شمشیر در جنگ خندق که در شهر مدینه اتفاق افتاد نیز استفاده کرده اندبرخی می گویند که این شمشیر دوشاخه نیست بلکه دو لبه ی موازی دارد که سرعت و قابلیت عرفانی به آن می دهد. برخی هم عقیده دارند که شکل این شمشیر به صورت سنتی بوده. در برخی از تصاویر تیغه ی این شمشیر به شکل عدد هفت است که تا امروز هم باقی مانده و در دست امام زمان است. این شمشیر بخشی از مجموعه ی مشهور الجعفر است.

الجعفر یک کتاب مقدس شیعه است که از دو جعبه ی چرمی تشکیل شده که مهمترین وسایل از زمان حضرت محمد و حضرت علی علیه السلام را در خود دارد. این گنجینه بسیار ارزشمند است اما بازدید از آن برای عموم امکانپذیر نیست. این کتاب بخشی از احکام و قوانین اسلامی را بازگو می کند و همچنین مسائلی در مورد جنگ ها. علاوه بر این ها کیسه ای هم در آن است که داخل آن لباس جنگی و سلاح های حضرت محمد علیه السلام وجود دارد؛ شمشیر ذوالفقار هم یکی از وسایل بسیار ارزشمند این مجموعه است.

مترجم : تینا اقدسی

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۴۵) • ho3ein

  خیلی باهال بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • omid

  عالی بود ممنون لطفاً بازم از این مطالب بزارید ممنون میشم

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • مریخی

  در مورد ذوالفقار بکار بردن کلمه مرگبار به تنهایی درست نیست این شمشیر برای کفار کشنده است و اینکه ایکاش تصویر واقعی از این شمشیر موجود بود تا دهان هرزه گویان و هرزه نویسان بسته میشد

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 3
  • ماهان

   شمشیر ذوالفقار در ترکیه هستش که اصلا شباهتی به این شمشیر نداره و یه شمشیر زمخت و معمولی و… جالبه که بعضیها از کفار اسم میبرن!!! شما برید تحقیق کنید ببینید کودکان و زنان قوم بنی قریضه که بقول شما کافر بودن مستحق مرگ بودن؟؟؟ اصلا دعوت خدا باید با کشتار باشه که میگفتن ما عقایدمان را با شمشیرمان حمل میکنیم؟؟؟ هیچ اشکالی نداره عقاید شما! میتونید هر قاتل و ادم بیمار و هر سنگی رو هم بپرستید! اما زمانی که یه مشت فاشیست به تمام زندگی مردم حاکم شدن و عقاید مذهبیشون رو تو سر یه ملت زدن و بهانه ای برای فساد و دزدی و جنایتهاشون کردن اونجا باید این مذهب مسخره رو نقد کرد! کفر!!! کافر!!!! در نظر تو هر کسی غیر خودت تو دنیا کافر….

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 2 Thumb down 8
 • شاهرخ

  سلام من میخوام بدونم با این شمشیر ذوالفقار که شما گذاشتین واقعا میشه جنگ کرد؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه تا بخوای اینو حرکت بدی گیر میکنه به نیزه و شمشیر و …..
  منظور از دو سر یعنی اینکه دو سرش هم تیز بوده
  کاش اندازه یک نخود تحقیق میکردین!!!!!!!!

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 4 Thumb down 5
 • میثاق

  شمشیر تیپو سلطان یادتون رفت

  Thumb up 5 Thumb down 0
 • مهدی

  شمشیر ناپلئون بناپارت عربی بوده ؟

  Thumb up 3 Thumb down 2
 • محمد

  ذوالفقار را عشق است بهتر از همش است

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 26 Thumb down 9
 • بهرام

  سلام.ممنون خوب بود.اما به نظر من شمشیر اردشیر بابکان از همه ی اینها با ارزشتر و مهم تر بود که متاسفانه یادی ازش نکردین.

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 11
 • علیرضا

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  (کاربران این نظر را نپسندیدند) Thumb up 2 Thumb down 13
  • احمدنیا

   ممنونم از تذکر خوبتان اصلاح شد

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 3 Thumb down 8
 • فاطمه

  سلام چرا وقتی در مورد چیزی اطلاعات ندارین در موردش مطلب میذارین ذوالفقار حضرت علی ع اینطوری نبوده که دوشاخه باشه فقط از دو طرف تیز بوده.

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 8
 • آرمین

  خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللی ببببببببببببببببببببببببببببببببببببهههههههههههههههههههه من حححححححححححححححححححححححال دادی

  Thumb up 2 Thumb down 2
 • bahamn

  امام محمد المهدی کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در انتهای متن

  Thumb up 5 Thumb down 1
 • هادی

  پس اکس کالیبور چی اصلا وجود داشته در ضمن شمشیر اردشیر بابکان توی موزه بریتانیا نگهداری میشه به اونم باید اشاره میکردین

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 14 Thumb down 1
  • نیما

   بارک الله به شما دوست عزیز. برادرم تاریخ ملی و آثار باستانی این کشور تنها دنیای فراموش شده و ترد شده ماست. ولی همه چی تو افکارمون پیدا میشه بجز شور و تعصب ملی.

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 12 Thumb down 2
 • سنا

  ببخشید میخواستم بدونم ذوالفقار اولین شمشیر برتر بوده یا دهمین؟ :-??

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 1
  • نام شما...

   عزیزم نویسنده واسه این که هیجان کار بیشتر شه اولی رو گذاشته آخر گفته! همین!

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 2
  • نام شما...

   وای ترکوند از هیجان

   Thumb up 6 Thumb down 1
  • نام...

   باباIQ

   Thumb up 1 Thumb down 1
  • جومونگ

   اخه خنگول اون عدد کنارش پس چیه

   Thumb up 4 Thumb down 0
 • دکتر مرادی

  سلام برشما
  دوست دوست داشتنی ؛ اگر شمشیر حضرت علی علیه السلام مرگبار است پس باید ایشان جنگجو باشد
  حال پاسخ دهید که چرا امام علی به محض آن که خلیفه شد دستور داد تمام جنگهای کشورگشایانه و با کشورهای بیگانه که سه خلیفه قبلی انجام می دادند همگی تعطیل شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  امام علی جنگ طلب!! آیا نباید مثل ۳ نفر قبلی به کشور گشایی بپردازد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  فکر می کنم بهتر است در این مورد تأمل فرمایید
  ضمنا کتابی که نام برده اید کتاب جفر است و نه الجعفر
  به دوستی هم که خواسته بودند در این زمینه اطلاعاتی پیدا کنند عرض می کنم که در آستان قدس رضوی حدود۴۰۰ عنوان کتاب در مورد جفر وجود دارد
  جفر یک دانش از دانش های خاص باطنی پیامبر و اهل بیت است که صورتی کاملا ریاضی دارد
  یعنی مسائل علمی و رخداد های کاملا غیبی با استفاده از فرمول های ریاضی مربوط به علم اعداد وحروف کشف می شوند

  بنا بر روایات شمشیر ذوالفقار در دست امام زمان است ویکی از علائم امام عصر بودن وی دارا بودن شمشیر حضرت امیر ع، دارابودن انگشتر حضرت سلیمان، نشان دادن محل دفن لوح های اصلی تورات و …..می باشد

  با توجه به این که هر مسئله ای را باید از سرچشمه آموخت به نظرم باید تلاش کنید که مسائل اسلامی را از دین شناسان اسلامی و نه نوشتجات فرنگی دریافت کنید

  به هر روی از زحمات شما سپاس گزارم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 3
  • احمدنیا

   دوست عزیز شمشیر مولا علی در لیست مرگبار ها نیست اگر هم باشد علیه کفر بود نه چیز دیگر

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 12 Thumb down 1
  • نیما

   آقا مدرک دکتری شما هم کیلوییه نه؟؟؟؟ بهرحال مبارکتون باشه. چرا وقتی صحبت از دین و ائمه میشه قاط میزنید؟؟؟؟ چرا واقعا؟؟؟ یکم به کشور خودتون هم تعصب داشته باشید بد نیست. من اول ایرانیم بعد مسلمان نه اول مسلمان بعد ایرانی.

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 11
 • مهراد

  به گزارش اختصاصی ایران ویج
  مترجم : تینا اقدسی
  مطلب من در اوریه و ناشیانه

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • nazila

  vvvvvvvvvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy @-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • نسیم

  درود بر شما دوستان ارجمند
  بهترنیست اگه با اندیشه هم موافق نیستیم آنرا با سخن زیباتری بیان کنیم ؟ از یک ایرانی که خودش را پایه گذار تمدن بشری می دونه انتظار میره که کمی در سخن گفتن ملایم تر باشه. با سپاس از همه

  Thumb up 3 Thumb down 0
  • در سراشیب سقوط

   ما که ایرانی نیستیم ۹۰ در صدد عرب سوسمار خوریم و ۹ درصد مغول

   Thumb up 4 Thumb down 1
 • arash

  عجـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــب ……

  Thumb up 2 Thumb down 0
 • mr.amir

  اقا ممنون عالی بود.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 • زرتشت

  ایرانی حتما باید همه چیز رو با گنداب خرافات و مذهب قاطی کنه آخه این قسمت آخر و اون اراجیف بی پایه چه ربطی داشت حتما ناراحت بودی در مطلب اصلی از اعتقاداتت چیزی اسم نبرده یه جوری تپوندی تو این پست. یه کم عقل رو به کار بندازیم بد نیست

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 4
  • نام شما...

   مثل این که شما بیشتر ناراحت شدی که تو متن اسمی از شما نبردن!
   در ضمن ببین یه جو ادب بهتر از یه خروار عقلیه که شما داری!

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 3
  • Aisa

   تو مذهب با خرافات قاطی میکنی به ما چه؟؟.. .

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 4
  • سامان

   بهترین شمشیر شمشیر دولبه ی مولاعلی است نگونه بگو چرا؟

   Thumb up 2 Thumb down 3
 • tahere hoseini

  ba salam va tashakor az matalebe jaleb-vali kash moshakhas mikardin in mojmoeye aljafar koja negahdari mishe???

  Thumb up 4 Thumb down 0
 • من

  سلام به همه ی ایران ویجی ها
  می خوام بدونید بعضی روز ها که ایمیلمو باز می کنم و می بینم شما خبرنامه فرستادید خیلی خوشحال می شم.
  فقط یه نکته راجه به این مطلب اون قسمت آخریش. ما روایت داریم که اسم امام دوازدهم رو نباید کامل بنویسیم بلکه صحیحش “م ح م د” هست.خواستم بدونید

  Thumb up 2 Thumb down 3
 • سامان

  سلام…ممنون
  پس شمشیر جومونگ چی شد!؟ =))
  راستی…شما که در ایمیل ذکر کرده بودید منبع توسط عزیزان کپی بردار ذکر بشه شما خودتون منبع رو ذکر کردین!؟ اوه اوه…نــــه شما هم که ذکر نکردین!
  چه انتظاری دارن مردم! دیگ به دیگ میگه روی ماهت سیاه :-P

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 3
  • حسین

   وقتی منبع ذکر نشده یعنی ما خودمون نشر کننده هستیم. درسته؟
   ضمنا ابتدای مطلب نوشته شده که اختصاصی ایران ویج

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 2
  • سانی

   شما رو به عنوان نشر اکاذیب دستگیر نکردن؟ هرچند مملکت اسلامی باید از این چرندیات خوشش بیاد

   Thumb up 4 Thumb down 2
  • سنا

   سانی جان میتونستی قشنگترم بگی ها.ممنون @};-

   Thumb up 3 Thumb down 3
 • محمد

  لطفا مشخص کنید این مجموعه در کجا قرار دارد که اجازه بازید عمومی ندارد؟

  Thumb up 3 Thumb down 1
 • امیر

  خیلی عالی بود
  مخصوصا ذوالفقار
  ولی اطلاعاتش خیلی کم بود
  احتیاج به توضیح بیشتر دارد
  مخصوصا مجموعه الجعفر

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 3
  • زید

   سلام خیلی عالی بود
   فقط اگه میشه در مورد مجموعه الجعفر بیشتر توضیح بدید.
   اگر هم مقدوره برام ایمیل کنید
   تشکر

   Thumb up 3 Thumb down 2
  • امیر

   مجموعه ای است از گرانبهاترین ارثیه هایی که حضرات معصومین به امام بعدی داده است والان در خدمت حضرت ولیعصر میباشد
   مثل انگشتر سلیمان شمشیر علی پیراهن خونین حسین و کتابهایی که توسط حضرت علی و حضرت زهرا نوشته شده است که نام تمام شیعیان و اتفاقهایی که در جهان می افتد تا روز قیامت را در آن میتوان یافت
   برای توضیحات بیشتر به کتابهای عقاید دینی مراجعه کنید

   Thumb up 3 Thumb down 3
 • مهری

  سلام

  ممنون.ولی در مورد این آخری اطلاعات بیشتر نیاز است.قشنگ بود.

  Thumb up 4 Thumb down 1

نظرسنجی

وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم را در سال 93 چگونه می بینید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز