خرید کریو

خرید vpn

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

وی پی ان

دانلود فیلم

 بزرگترین دریاچه های دنیا را بشناسید + عکس

ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس » بزرگترین دریاچه های دنیا را بشناسید + عکس
کد خبر : 10094

بزرگترین دریاچه های دنیا را بشناسید + عکس

( اختصاصی ایران ویج میباشد کپی برداری فقط با ذکر منبع میباشد ) ۱۰- دریاچه ماتانو ( اندونزی) دریاچه ماتانو در جنوب Sulawesi که دقیقاً در قسمت جنوبی جزیره Sulawesi، که در شهر Sorowako ( شرق Luwu) قرار دارد واقع شده است. عمق این دریاچه ۶۰۰ متر است که ۳۸۲ متر آن بالای سطح ماتانو…

( اختصاصی ایران ویج میباشد کپی برداری فقط با ذکر منبع میباشد )

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۱۰- دریاچه ماتانو ( اندونزی)

دریاچه ماتانو در جنوب Sulawesi که دقیقاً در قسمت جنوبی جزیره Sulawesi، که در شهر Sorowako ( شرق Luwu) قرار دارد واقع شده است. عمق این دریاچه ۶۰۰ متر است که ۳۸۲ متر آن بالای سطح ماتانو است. از این دریاچه هزاران چشمه دیگر نشات می گیرد که در هیچ جای دنیا به غیر از اینجا نمی توانید نمونه آن را ببینید. همچنین آب این منطقه بسیار تمیز و گواراست.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۹- دریاچه اسلاو در کانادا

دریاچه Slave که به زبان فرانسوی به آن Grand lac des Esclaves می گویند، نهمین    دریاچه عمیق در دنیاست. این دریاچه در منطقه شمال غربی کانادا واقع شده است. عمق این دریاچه ۶۱۴ متر و مساحتی حدود ۲۷۲۰۰ متر مربع را در بر گرفته است. شهرهایی که اطراف این دریاچه واقع شده اند عبارتند از: Hay River , Fort Resolution yellowknife, Fort


www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


8- دریاچه Crater Caldera در ارگون آمریکا

این دریاچه در قسمت مرکزی جنوب ارگون واقع شده است. زیباییهای این دریاچه به حدی است که آن را تبدیل به پارک ملی دریاچه کراتر کرده است. آب این دریاچه به حدی زلال است که می توان اعماق آبی آب را دید و از آن لذت برد. این دریاچه حدود ۷۷۰۰ (۱۵۰ سال قبل و بعد) سال قبل تشکیل شده است و عمق آن ۶۵۵ متر یا ۲۱۴۸ feet می باشد. اطراف این دریاچه را صخره هایی فرا گرفته که ارتفاع هر کدام از آنها بیش از دو هزار فیت است. همچنین دو جزیره بسیار زیبا در طرفین این دریاچه قرار دارد. این محل آنقدر زیباست که همیشه سوژه بسیاری از عکاسان قرار می گیرد. در ۱۲ ژوئن سال ۱۸۵۳، John Wesley Hillman به عنوان یک آمریکایی- اروپایی ادعا کرد،  دریاچه ای که آب آن  کاملاً آبی زلال است را دیده است. اسم این دریاچه ۳ بار عوض شد. اسم اول Blue Lake، اسم دوم Lake Noble و در نهایت اسم سوم Crater Lake  است.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۷- دریاچه Issyk kul در قرقیزستان

مساحت دریاچه Issyk Kul  حدود ۶۲۳۶ کیلومتر مربع، ارتفاع آن ۱۶۰۷ متر یا ۵۲۷۲ فیت و عمق آن ۶۶۸ متر یا ۲۱۹۲ فیت است. تقریباً ۱۱۸ رودخانه به این دریاچه سرریز می شود. آبهایی که به این دریاچه ریخته می شود هیچ راه خروجی ندارند.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۶- دریاچه مالاوی در آفریقا

دریاچه مالاوی در بسیاری از کشورها به دریاچه نیاسا معروف است. در موزامبیک اسم این دریاچه را Lago Niassa گذاشته اند. این دریاچه بین مالاوی، موزامبیک و تانزانیا واقع شده است. در این دریاچه ماهی های متنوع و بسیار زیبایی قرار دارد. عمق این دریاچه ۷۰۶ متر و مساحت آن ۲۹۶۰۰ کیلومتر مربع است. مالاوی  در غرب خط ساحلی موزامبیک، شرق مالاوی و جنوب تانزانیا قرار دارد. آب گوارای این دریاچه به رودخانه شایر می ریزد. دریاچه مالاوی حدود ۴۰۰۰۰ سال قبل تشکیل شده است.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۵- دریاچه Ohiggin یا San Martin در آرژانتین

این دریاچه در شیلی به Ohiggin و در آرژانتین به سن مارتین معروف است. این دریاچه در پاتوگونیا در منطقه Aysen واقع شده است. خط ساحلی سن مارتین بسیار طولانی و حدود ۵۲۵ کیلومتر است. سن مارتین عمیق ترین دریاچه در آمریکاست و حداکثر عمق آن ۸۳۶ متر است. آب این دریاچه به حدی آبی و زلال است که می توانید تصویر صخره های اطراف را به راحتی در آن ببینید.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۴- دریاچه Vostok ( Antarctica)

Vostok با عمقی ۱۰۰۰ متری یکی از بزرگ ترین و عمیق ترین دریاچه های جهان به شمار می آید. این دریاچه ۱۳۰۰۰ فیت پائین تر از مرکز قطبی زمین است. میانگین دمای آب در این دریاچه – ۳  درجه سانتی گراد است. و به همین خاطر که این دریاچه هنوز یخ نزده است. دانشمندان می گویند که این دریاچه حدود ۴۲۰۰۰۰ سال قبل تشکیل شده است.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۳- دریاچه کاسپین ( آذربایجان، ایران، قزاقستان، روسیه و ترکمنستان)  

این دریاچه بین جنوب روسیه و شمال ایران واقع است. و یکی از بزرگ ترین دریاچه ها در کل دنیاست. آب دریاچه خزر شور است. ( شوری آن تقریباً ۱٫۲% است) دریاچه خزر با عمق ۱۰۲۵ متر یا ۳۳۶۳ فیت سومین دریاچه بزرگ دنیا به حساب می آید. تنوع جانوری در این دریاچه بسیار غنی است. تعداد بسیار زیادی ماهی اوزون برون ( ماهی خاویار) و انواع و اقسام ماهی سالمون را فقط می توانید در خزر  پیدا کنید. این دریاچه از نظر منابع انرژی نفت و گاز هم بسیار غنی است.   و حدود ۱۰ قرن است که از این منابع استفاده می شود. ارزش منابع گاز در دریاچه خزر حدود ۱۲ تریلیون دلار است.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۲- دریاچه Tanganyika در کنگو

این دریاچه دومین دریاچه بزرگ دنیا و همچنین بعد از دریاچه بایکال در سیبری دومین و طولانی ترین دریاچه در دنیاست. این دریاچه بین چهار کشور بروندی، جمهوری دموکراتیک کنگو (۴۵%َ)، تانزانیا (۴۱%)  و زامبیا واقع شده است. این دریاچه عمیق ترین دریاچه آفریقاست و با داشتن عمق ۱۴۷۰ متر یا ۴۸۲۳ فیت دومین دریاچه عمیق در جهان است.

www.iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


۱- دریاچه بایکال در سیبری  

دریاچه بایکال به چشم های آبی سیبری مشهور است. دریاچه بایکال در جنوب سیبری نزدیک مرز روسیه واقع است. دریاچه بایکال با داشتن عمقی ۱۶۴۲ متری یا ۵۳۶۹ فیت یکی از عمیق ترین دریاچه های جهان به شمار می آید. این دریاچه بزرگ، تنوع اکو سیستمی فوق العاده ای دارد. ۱۷۰۰ گونه مختلف گیاهی و جانوری در این دریاچه است که دو سوم از آنها فقط مختص به این دریاچه است. تخمین زده می شود این دریاچه حدود ۲۵  تا ۳۰ سال پیش شکل گرفته باشد. و این باعث شده علیرغم اینکه اولین دریاچه عمیق در دنیا باشد، یکی از قدیمی ترین دریاچه ها هم در دنیا باشد.

کلیدواژه ها :

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۰)نظرسنجی

وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم را در سال 93 چگونه می بینید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز