خرید کریو

خرید vpn

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

وی پی ان

دانلود فیلم

 کسانی که بدنبال قد بلند هستند حتما این مطلب را از دست ندهند !

ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » توصيه هاي پزشکي , مطالب برگزیده سایت » کسانی که بدنبال قد بلند هستند حتما این مطلب را از دست ندهند !
کد خبر : 80174

کسانی که بدنبال قد بلند هستند حتما این مطلب را از دست ندهند !

قد مشخصه مهمی برای انسان به شمار می آید و چه از لحاظ عملکرد طبیعی و چه از لحاظ زیبایی، میزان رشد آن به عوامل متعددی بستگی دارد. شاید فکر کنید کوتاه قدی انسان ها به عوامل ژنتیک و صفات وراثتی بازمی گردد. باید بدانیم که فاکتورهای دیگری مثل تغذیه، خواب، تحرک و ورزش، استفاده…

قد مشخصه مهمی برای انسان به شمار می آید و چه از لحاظ عملکرد طبیعی و چه از لحاظ زیبایی، میزان رشد آن به عوامل متعددی بستگی دارد. شاید فکر کنید کوتاه قدی انسان ها به عوامل ژنتیک و صفات وراثتی بازمی گردد. باید بدانیم که فاکتورهای دیگری مثل تغذیه، خواب، تحرک و ورزش، استفاده از مواد پروتئینی و ویتامین در رشد استخوان و قد افراد تاثیر بسزایی می گذارند. در اینجا سوال مهمی مطرح می شود؛ آیا رشد قد انسان بعد از سن بلوغ نیز امکان پذیر است؟ امروزه تبلیغات مختلفی از روش های افزایش قد مانند جراحی، داروهای خوراکی، صندلی ماساژ و… دیده می شود ولی چنین تبلیغاتی تا چه حد قابل اطمینان هستند؟

● پایان بلوغ، پایان رشد قد

اصولا افزایش قد تا قبل از پایان سن رشد انسان صورت می گیرد. عمده رشد قد در خانم ها تا پایان ۱۸ سالگی و در آقایان تا پایان ۲۰ سالگی دیده می شود از این رو هراقدامی که افراد می خواهند برای افزایش رشد قدشان انجام دهند باید قبل از بسته شدن صفحه های رشد استخوان ها و درواقع سن بلوغ درنظر گرفته شود. درحقیقت استخوان سازی تا پایان سنین بلوغ یعنی تا اوایل ۲۰ سالگی ادامه دارد و درنتیجه بیشترین میزان افزایش قد نیز در این دوران اتفاق می افتد. انسان در حوالی دوران بلوغ دچار جهش رشد می شود و زمانی که بلوغ او کامل شد دیگر در نزدیکی ۱۸ تا ۲۰ سالگی رشد قد نیز متوقف می شود. بنابراین هر فاکتوری که برای تقویت رشد قد نیاز است باید قبل از این سنین انجام گیرد. همان طور که اشاره کردیم، سن بلوغ برای آقایان و خانم ها متفاوت است و درواقع نهایت انتظاری که از رشد صفحات استخوانی در مورد دختران داریم تا ۱۸ سالگی است که رشد قدی آن ها کامل می شود.

● خواب شما را بلند قد می کند

یکی از عوامل مهمی که در رشد قد انسان تاثیر می گذارد، ژنتیک و وراثت افراد است؛ این که فرد از چه وراثتی برخوردار است و قد افراد خانواده در چه محدوده ای قرار دارد. تغذیه صحیح نیز به رشد قد شما کمک می کند. رژیم غذایی شما باید شامل لبنیات، پروتئین، کلسیم، منیزیم و فسفر باشد. موادغذایی مثل شیر، ماست، سبزی، ماهی، اسفناج، گوشت و حبوبات حاوی گروه های ویتامین و موادمعدنی هستند.

مصرف پروتئین و لبنیات نقش بسیار مهمی در میان موادمغذی برای رشد قد دارد، بنابراین باید از همه گروه های غذایی به اندازه کافی در رژیم غذایی خود داشته و از آن ها باتوجه به مراحل رشد استفاده کنید. فعالیت فیزیکی و ورزش نیز در افزایش قد تاثیر بسزایی می گذارد. هرچه تحرک بیشتر باشد گردش املاح استخوانی بیشتر خواهد شد، درحین ورزش هورمون های رشد شروع به ترشح می کنند و به دنبال آن رشد قد نیز افزایش می یابد. خواب مناسب در کنار عوامل دیگر از جمله مولفه های موثر در رشد و افزایش قد انسان به شمار می آید.

خواب افراد باید پیش از دوران بلوغ منظم و به موقع باشد. به طورکلی ۳ عامل تغذیه، ورزش و خواب مناسب مواردی هستند که در کنار وراثت افراد در رشد قد آن ها تاثیرگذار هستند. گاهی ممکن است، فردی از لحاظ وراثتی قد بلندی داشته باشد ولی چون تغذیه و فعالیت فیزیکی مناسبی ندارد به میزان قد موردانتظار نرسد. افراد می توانند با تغذیه صحیح، فعالیت و خواب مناسب مقداری از حدی که وراثت شان برای قد تعیین می کند بلندتر شوند که البته تاثیر این موارد تا قبل از دوران بلوغ است.

● هورمون قدبلندی

آن چیزی که در اصل باعث افزایش قد و رشد طولی می شود، ترشح هورمون رشد است. هورمون رشد در قسمت غده هیپوفیز مغز ترشح می شود و روی رشد استخوان ها تاثیر می گذارد. میزان ترشح این هورمون تحت تاثیر تحریکات عصبی، خواب و بیداری است. فعالیت فیزیکی و خواب مناسب ترشح هورمون رشد را تحت تاثیر قرار می دهد. رژیم غذایی علاوه بر تاثیر در هورمون رشد، استخوان ها و بدن را آماده ساخت و ساز و متابولیسم مناسب می کند تا استخوان ها رشد خوبی داشته باشند. کمبود ترشح هورمون رشد به ویژه در دوران کودکی سبب توقف رشد طبیعی افراد و کوتاه قدی آن ها می شود.

● اگر کودک تان کمبود دارد مکمل بدهید

فاکتورهای مختلف تا قبل از تکمیل شدن دوران رشد و بسته شدن صفحه های استخوان ها می توانند در افزایش رشد و قد موثر باشند. داروهای تقویتی نیز یکی از عواملی است که موجب تغییر و تحول رشد استخوان ها در کودکان و نوجوانان می شود. این داروها میکروالمان هایی دارند که کودک در دوران رشد به آن ها احتیاج دارد. بنابراین افراد می توانند از طریق تغذیه مناسب یا مصرف داروهای تقویتی که حاوی کلسیم، فسفر، روی و پروتئین هستند مواد موردنیاز برای رشدشان را به دست بیاورند. برای مثال ممکن است، پزشک معالج تشخیص دهد، فرد به اندازه کافی روی در رژیمش دریافت نمی کند، بنابراین به صورت داروی مکمل روی را در کنار برنامه غذایی او قرار می دهد. دقت داشته باشید، تمامی مسائل ذکر شده تنها تا قبل از پایان دوران رشد موثر واقع می شوند، یعنی پس از اتمام دوران بلوغ با روش های طبیعی نمی توان طول قد را افزایش داد. البته با روش های مکانیکی که شامل جراحی قد می شود افزایش طول قد ممکن است ولی بحث های بسیاری برای این روش وجود دارد. به طور کلی، بعد از پایان دوره رشد افزایش قد به وسیله دارو، ورزش یا هر وسیله ای دیگر امکان پذیر نیست.

● قاعدگی یعنی بلوغ

قاعدگی نشان دهنده کامل شدن دوران بلوغ است. وقتی دخترخانمی قاعده می شود یعنی دوران بلوغ او شروع می شود. دختران در ماه های اول قاعدگی یک جهش رشدی دارند و در این مدت قد می کشند و بعد از آن تقریبا رشد قدشان متوقف می شود. البته تا حدود ۱۸ سالگی این انتظار را داریم که دختران در حد چند سانتی متری افزایش قد داشته باشند، بنابراین عمده رشد قدی دختران در حوالی زمان شروع قاعدگی آن ها رخ می دهد. به طور ژنتیک، آقایان حجم استخوانی و عضلانی بیشتری نسبت به خانم ها دارند و تفاوت هورمون های زنانه و مردانه و بلوغ دیرتر مردان موجب می شود تا قد بلندتری نسبت به خانم ها داشته باشند.

● جراحی های خطرناک

به طور معمول عمل های جراحی برای افزایش قد توصیه نمی شود چون عملی بسیار سنگین و پرعارضه برای افراد است. در روش های جراحی یک شکستگی کنترل شده درناحیه ساق پا و ران ایجاد می کنند و بعد با وسایل خاصی که در پا تعبیه می کنند به تدریج فاصله استخوان ها را زیاد می کنند و بعد با روش های دیگر سعی می کنند تا در آن ناحیه استخوان سازی جدید انجام دهند. چنین روش هایی را برای افرادی که قد کوتاه ولی محدوده نرمال دارند پیشنهاد نمی شود. اصولا انجام عمل جراحی را برای افرادی توصیه می کنیم که نبود تساوی طول پا دارند یعنی طول یک پا از پای دیگر کوتاه تر است یا به دلیل بیماری خاصی در قد مشکل ایجاد شده باشد این عمل را انجام می دهیم اما اقدام جراحی را برای کسانی که به صورت سرشتی یا به دلیل مشکلات تغذیه قد مناسب ندارند توصیه نمی کنیم. باید این نکته را متذکر شویم که اولین عارضه جراحی پاها دوره طولانی مدت نقاهت بعد از انجام عمل است که طی آن فرد باید تحت درمان قرار بگیرد. وسایلی که در پای افراد تعبیه می شود باید حدود یک سال در بدن آن ها قرار گیرد تا در طول این مدت فاصله بین استخوان ها به تدریج با روش های دیگر پر شود. اگر عمل جراحی قد با دقت صورت نگیرد به رشته های عصبی بدن آسیب وارد می کند و باعث فلج شدن بعضی از عضلات می شود. درنتیجه همانند یک استخوان شکسته در بدن درد و مشکلات دیگر را به دنبال خواهد داشت. این مسئله را هم اضافه می کنم که رژیم غذایی در بهبود و ترمیم استخوان های شکسته نقش مهمی دارد و به طبع افرادی که عمل جراحی قد انجام می دهند، رژیم غذایی خاصی را خواهند داشت تا به اندازه کافی مواد مقوی برای بازسازی استخوان به بدن شان برسد.

● قدتان را پیش بینی کنید

به طورکلی بررسی رشد و نمو کودکان باید توسط پزشک متخصص به ویژه متخصص غدد کودکان انجام گیرد. مسائل هورمونی و موارد دیگری که در روند رشد کودکان موثر هستند، به وسیله متخصصان مورد بررسی قرار می گیرند. درصورتی که کودک دچار کمبود مواد مقوی باشد از طریق داروهای کمکی جایگزین می شود و اگر به طور ارثی ریسک کاهش قد داشته باشد، داروهای خاصی که باز هم با صلاحدید پزشک متخصص برایش تجویز می شود به پیشرفت رشد قدی او کمک می کند. باید بگویم که چنین داروهایی معمولا برای همه کودکان تجویز نمی شود، درحقیقت چنین داروهایی مخصوص افرادی است که قدشان از حد طبیعی کوتاه تر است یا مشکلاتی در ترشح هورمون های رشد خود دارند. درمجموع بار دیگر خاطر نشان می کنم، رعایت تغذیه مناسب و فعالیت فیزیکی و خواب کافی در همه افراد به خصوص در دوره کودکی و نوجوانی که زمان اصلی برای رشد است تاثیر بسزایی در طول قد آن ها دارد. والدینی که فکر می کنند، فرزندشان تغذیه مناسب ندارد باید حتما در پی یک رژیم غذایی سالم و مقوی برای او باشند. متاسفانه با تغییر سبک زندگی در جامعه امروز، کودکان و نوجوانان فعالیت فیزیکی کمتری نسبت به گذشته دارند و بیشتر وقت شان را پای بازی های کامپیوتری و تلویزیون می گذرانند که همین مسئله مانع مهمی برای رشد آن هاست. فعالیت فیزیکی و انجام ورزش روی ترشح هورمون رشد اثر بسیار خوبی می گذارد بنابراین بسیاری از افرادی که به صورت وراثتی قد کوتاهی دارند، می توانند از طریق انجام فعالیت های فیزیکی به رشد قدی معقولی دست پیدا کنند.

● گول تبلیغات را نخورید

تغذیه و ورزش را فراموش نکنید. والدین باید قبل از بلوغ فرزندان شان به فکر باشند تا اگر احساس کردند که فرزندشان روی منحنی رشد به طور طبیعی پیش نمی رود و رشد قدی اش کمتر از انتظار است، قبل از این که دیر شود و علائم بلوغ در فرزندشان ظاهر شود حتما به پزشک مراجعه کرده تا از طریق بررسی های لازم و داروهای موردنیاز به رشد قد او کمک کنند. یادتان باشد تبلیغاتی که از روش های مختلف افزایش قد دیده می شود، صرفا برای فروش محصولات است و تاثیری روی افزایش طول قد افراد بالغ ندارد. البته ممکن است مصرف قرص های کلسیم و منیزیم برای بعضی افراد به عنوان داروهای مکمل برای سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان توصیه شود ولی در رشد آن ها تاثیری نمی گذارد. این قرص ها در صورتی برای افراد بالغ توصیه می شوند که در رژیم غذایی خود به اندازه کافی این مواد را دریافت نکنند.

● پاهای پرانتزی

مشکلات زانو و پاهای پرانتزی بین خانم ها و آقایان فرقی نمی کند. پاهای پرانتزی درمورد افرادی صدق می کند که وقتی پاهای شان را جفت می کنند کناره زانوهای شان به هم نمی رسد و از هم فاصله دارد. زانوهای پرانتزی درچند حالت اتفاق می افتد، ممکن است اسکلت بدن فرد به صورت ژنتیک و ارثی طوری طراحی شده باشد که به خودی خود زانوها به هم نمی رسند و از هم فاصله دارند که معمولا قابل اصلاح نیستند. در حالت دیگری پرانتزی شدن پاها یکی از عوارض کمبود کلسیم و نرمی استخوان هاست که در افراد زیرسن بلوغ مشاهده می شود. در این صورت اگر بیمار به موقع مورد بررسی قرار گیرد می توان با اصلاح کمبود کلسیم و جبران ویتامین D در بدن از پیشرفت پرانتزی شدن پا جلوگیری کرد. بعد از پایان دوران رشد برای تغییرشکل پاهای پرانتزی راه حلی جز عمل جراحی وجود ندارد که البته همان طور که اشاره کردیم عمل های جراحی نیز در این رابطه برای بیمار بسیار سنگین هستند. در این عمل با برش استخوان درناحیه پایین زانو زاویه موردنظر را اصلاح می کنند که به دلیل عوارض و مشکلات بعد از عمل توصیه نمی شود و تنها در مواردی که فاصله زانوهای پرانتزی بیش از ۱۰ سانتی متر باشد عمل جراحی برای درمان آن صورت می گیرد.

● کفش های خطرناک

بهتر است پاشنه کفش خانم ها ۲ تا ۳ سانتی متر باشد یعنی اختلاف ارتفاع بین جلو و عقب از پاشنه تا ابتدای انگشتان پا رعایت شود. کفش های لژدار که در قسمت جلویی نیز دارای ارتفاع هستند بهتر از کفش های پاشنه بلند معمولی هستند. پاشنه های بلند موجب دردناک شدن استخوان های کف پا، انگشتان و گاها التهاب کف پا می شوند. استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند گرفتگی و جمع شدن عضلات پشت ساق پا را به همراه خواهد داشت. احساس درد و ناراحتی، آسیب و پیچ خوردگی مکرر مچ پا و همچنین آرتروز همگی از پیامدهای پوشیدن کفش های پاشنه دار هستند. این کفش در درازمدت به مفاصل پا آسیب می رساند و درنتیجه ابتلا به آرتروز از عوارض اصلی آن است. توصیه می کنیم تا از کفش های پاشنه بلند برای کوتاه مدت استفاده کنید و از پوشیدن آن در محل کار، خرید یا پیاده روی پرهیز کنید. به جای آن می توانید کفش های اسپرت و راحت را به پا کنید که از آسیب به کمر، افزایش قوس کمر، برهم خوردن تعادل و ابتلا به دیسک کمر جلوگیری کنید.

● کفی های مخصوص مشکل را حل می کنند

زانوهای پرانتزی به تنهایی مشکل ایجاد نمی کنند بلکه عوارض ناشی از آن اختلالاتی در افراد به وجود می آورد، اسکلت بدن از حالت طبیعی خارج می شود و فرد وقتی می ایستد یا راه می رود وزن او به طور طبیعی روی سطوح زانو قرار نمی گیرد بنابراین قسمت هایی از مفاصل زودتر آسیب می بیند و باعث بروز درد و ناراحتی و ابتلا به آرتروز می شود. معمولا کفی های مخصوصی برای ایجاد سطح شیب دار کفش ها تعبیه می شود که در این حالت توزیع نیرو به صورت متعادل انجام می شود و درطول انجام فعالیت های روزانه آسیب کمتری به مفصل وارد می شود.

علاوه براین با انجام ورزش های مکرر و مخصوصی که برای افرادی که پاهای پرانتزی دارند توصیه می شود، عضلات اطراف مفصل زانو تقویت شده و این عضلات به طور هماهنگ قوی می شوند.

● این شغل ها برای پا پرانتزی ها ممنوع است

افرادی که پاهای پرانتزی دارند باید از انجام بعضی از فعالیت های ورزشی ، دویدن، پریدن یا انتخاب شغل هایی که باید در آن وزن سنگین را جابه جا کنند اجتناب کنند و کارهایی انجام دهند که با استرس فیزیکی کمتری همراه باشد. زانوهای پرانتزی در سن بالا موجب پیشرفت آرتروز می شود یعنی فرد قبلا پاهای پرانتزی نداشته است ولی به تدریج و با گذشت زمان زانوها شکل پرانتزی به خود گرفته و علت آن کاهش فاصله در قسمتی از زانوهاست. درمان چنین معضلی از طریق استفاده از کفی و تقویت عضلات مفصل و با انجام حرکات مخصوص ورزشی صورت می گیرد.

● ویژگی کفش استاندارد

درست است که کفش های لژدار را به جای کفش های پاشنه بلند توصیه کردیم اما یادتان باشد که لژ کفش نیز نباید آنقدر ارتفاع داشته باشد که به کف پا آسیب وارد کند. ارتفاع ۲ تا ۳ سانتی متری با کفش لژدار کمی بلندتر می شود. در وسط کفش حتما باید حالت انحنایی تعبیه شده باشد تا نوک پنجه کمی درحالت شیب دار قرار گیرد و راه رفتن آسان تر شود در این صورت فشار کمتری به پا وارد می شود و غیر از این حالت کفش راحت نخواهد بود و آسیب جدی به کف و نوک انگشت وارد می کند. کفش مخصوص یعنی کفش استاندارد و طبیعی که اغلب پاشنه پهن دارد. بهتر است پاشنه و سینه کفش شیار داشته باشد که معمولا کفش های استاندارد مردانه این ویژگی را دارند. کفش هایی که سینه آن ها نازک است مناسب نیستند چون نمی توانند از فشارهایی مثل ناصافی زمین و سنگ ریزه جلوگیری کنند. کفش هایی که از جنس پیویا اسفنج فشرده هستند به دلیل سبکی، مقاومت نسبی و انعطاف پذیری، انتخاب مناسبی هستند. بهتر است پنجه کفش پهن باشد طوری که فرد بتواند به راحتی انگشتانش را در آن باز و بسته یا خم و راست کند. کفش بنددار بهتر از کفش بدون بند است و پیشنهاد می کنم برای پیاده روی از کفش های بنددار استفاده کنید. کفش های حرفه ای ورزشی مشخصه هایی دارند برای مثال در کف کفش های رانینگ حالت فنری تعبیه شده که مخصوص دویدن است. برای انجام فعالیت های روزانه کفش های والینگ یا پیاده روی بهترین گزینه هستند.

کلیدواژه ها :

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۲۰۱) • اسلام بازدار

  من ۲۸ سالمه قدم ۱۷۰ میخوام بلندتر شوم.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 • فازیه

  من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۷ از اول راهنمایی پریود شدم مامانم ۱۵۱ و بابام ۱۷۱ میخوام بلندتر شم میشه ؟؟؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 6
 • fatemeh

  من سنم۱۵وقدم۱۵۶میخام بلندترشم روزی سه لیوان شیرهم میخورم لطفاکمکم کنید؟؟؟

  Thumb up 5 Thumb down 2
 • آیلین

  سلام من ۱۳ سالمه وقدم ۱۶۲ هستش خیلی ناراجتم می خوام قدم بلند بشه چیکار کنم؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 3
 • محمد

  -سلام برهمگی من ۱۶سالمه وقدم ۱۵۹است ووزنم ۴۳چیکارکنم قدووزنم افزایش پیداکنه تورو خدا هرکی می خونه جواب بده

  Thumb up 5 Thumb down 1
  • erfan

   `سلام منم ۱۶سالمه قدم از شما کمی بلندتره رفتم پیش متخصص غدد ازم ازمایش گرفت بهم قرص مولتی ویتامین داد با ویتامین D کمی قد کشیدم اگه میخوای برو دکتر پیش متخصص غدد ببینه ویتامین چی بدنت کمه یا برو داروخانه قرص برای افزایش قد بگیر یا قارچ بخور قارچ خیلی کمک میکنه .

   Thumb up 2 Thumb down 0
  • اسلام بازدار

   ورزش بستکبال انجام بده.

   Thumb up 1 Thumb down 0
 • رضا طاهری

  سنم ۲۱ است و قدم ۱۷۲ سانتی متر زیاد تلاش کردم ازین بیشتر نشد.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 • مرضیه

  من دختری هستم ۲۳ساله که قدم۱۵۰ووزنم ۶۱
  وهمه به دلیل کوتاهی قدم مسخرم میکنند ومن هم به خاطراین مساله خونه نشین شدموبه دلیل مشکلات مالی هم نتونستم تاحالا برم دکتر وهیچ جا نمیرم خیلی از این وضعم زجرمیکشم؟حالا میشه شماراهنمایم کنیدبینم چیکارکنم که بتونم قدموافزایش بدم دارم افسرده میشم توروخداکمکم کنید؟ممنون

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 5
  • نیروانا

   من یک ماه دیگه یازده سالم میشه یک هفته است پریود شدم قد من ۱۴۸ پدرم ۱۸۳ مادرم ۱۶۶ هست خیلی نگرانم همه میگن
   چون پریود شدی بیشتر از ۷ سانت بلند نمیشی لطفا راهنمایی کنید؟

   Thumb up 1 Thumb down 1
 • sani

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  (کاربران این نظر را نپسندیدند) Thumb up 6 Thumb down 17
 • آرمین

  سلام، من ۱۸ سالمه قدم ۱۷۱ هست میخواستم بدونم امیدی به قد کشیدن من هست یا نه؟

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 19 Thumb down 8
 • فاطمه

  سلام من ازادرو لایک میکنم خیلی فهمیدست

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 1
 • tina

  salam khaharam 13 saleshe v ghadesh 152 v vaznesh60 chi karaei bayad anjam bde ta ghadesh bolandtar she?

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 4 Thumb down 4
 • امین

  با سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۷۱ هست به نظر شما اگه من ورزش بسکتبال برم چند سانت دیگه میتونم رشد کنم؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 2 Thumb down 9
 • آزاده

  سلام!
  من ۱۵ سالمه و قدم۱۵۵و وزنم۴۹ هستش،۹ماه هم هست که دوران قاعدگیم شروع شده؛قد مادرم۱۵۹ وقد پدرم ۱۸۳ هستش’
  امکان بلند شدن قدم وجود داره. اگه داره چند سانت?!
  …….
  در مورد کسانی هم که میگن عقل مهمه نه ظاهر باید بگم که خدا عقل داده واسه انتخاب چیزای خوب،وقتی ما می تونیم بهتر وبهتر بشیم چرا بگیم عقل که داریم بیخیال بقیه موارد!?!?!?!

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 18 Thumb down 4
  • shayan

   salam man 15 salame ghadamam 172 ….ta cheghad dige mitoonam ghad bekesham?

   Thumb up 1 Thumb down 6
 • سارا @2@

  سلام من خواهری ۱۳ ساله دارم که قدش ۱۴۵ هستش و به بلوغ رسیده از زمان بلوغش رشد کرده حدود دوسال میشه خیلی ناراحت وافسردس به نظرتون بلندمیشه? وزنشم ۴۱-اینطوراس اگه میشه اینجا جوابمو بدین خواهش میکنم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 1
  • رضا طاهری

   کوشش کنید که سرش بعضی کارهای شاقه را نکنید، و ان شاالله افزایش می کند

   Thumb up 1 Thumb down 0
 • حدیث

  سلام دوست عزیز
  من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۷
  من دربرابر فک و فامیلای خانواده پدری و مادری کمی کوتاه هستم اخه اونا قداشون به ۲مترهم میرسه
  من چه کنم؟؟؟؟؟؟؟
  چه کارایی انجام بدم؟؟؟؟؟؟؟
  کمکم کنین
  متشکرم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 9
  • Farzad

   بسّته دیگه میخوای چیکار،میخوای توایران مدلیست بشی!

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 10 Thumb down 1
 • بهار

  من ۱۷ سالمه قدم ۱۵۲حالا دارم دیونه میشم هر چی میخورم دارو ورزش مثل خرس قطبیم همش میخوام اما تاپیری نداره دارم بالا میارم باید چی کنم تور خدا به دادم برسید

  Thumb up 3 Thumb down 0
  • نام...

   اول برو آزمایش بده ببین اصلا صفحات رشدت بازه و الکی دارو مصرف نکن ، اما ورزش و تغذیه مناسبت داشته باش به (خصوص هر روز تخم مرغ آب پز بخور ) به نظره من یه ورزشی مثل شنا رو امتحان کن یا هر ورزش کششی که دوست داری که هم هیکلت فیت شه و بلندتر به نظر برسی و هم تا امیدی واسه افزایش قد داری بتونی کمی رشد کنی ،نهایت سعیتو بکن تا این دو سالی که زمان داری بتونی یه ۳ سانتی رشد کنی خیلی رو یایی فکر نکن خودتو به ۱۵۵ هم برسونی خوبه و تقریبا تو ایران یه هیکله معمولیه ،تا می تونی تلاش کن تا به سن من رسیدی پشیمون نشی

   Thumb up 1 Thumb down 0
 • mostafa

  من۱۵٫۵ سالم و۱۵۳قدم نظر شم چیه؟

  Thumb up 3 Thumb down 0
  • نام...

   خب شما الان اوایل سن بلوغته و ممکنه هر اندازه رشد کنی و جا داره که بتونی به یه قد نرمال برسی اما با این حال قدت برای این سن هم کوتاهه وا اگه تو خونواده مشکل کوتاهی داری حواست باشه و از همین الان برو سراغ روش های درست افزایش قد و فرصت رو از دست نده

   Thumb up 3 Thumb down 0
 • کیمیا

  سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۷۲ به نظرتون خوبه؟یا بلند تر باشه بهتره؟

  Thumb up 0 Thumb down 4
  • نام...

   عزیزم تو بیشترم میشی نگران نیاش ۱۹ سالت شد سرت میخوره به سقف

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 13 Thumb down 2
  • Farzad

   نه بابا”چه جلب!

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 2
  • کوهسار

   سلام عزیزم،به نظرم که عالیه تو این سن کم قدت بلنده.بعیضی ها به ۱۶۰ هم قدشون نمی رسه الان من خودم قدم ۱۵۵است و۱۸ سالمه .

   Thumb up 3 Thumb down 1
  • مجید

   سلام من سننم ۱۸ و قدم ۱۷۷ ب نظر شما خوبه ؟؟؟؟؟؟ولی از دوتام کوتاترم؟؟؟؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • Farzad

  درودبرشما-میخواستم بدونم آیابارفیکس روقدتاثیرمیذاره واین که آیامصرف قرصای زینک روقدواقعاتاثیرمیذاره یانه؟؟؟{۱۷ساله قد۱۷۰}

  Thumb up 3 Thumb down 0
  • نام...

   من شنیدم بارفیکس اگر تو زمانی که تو سن رشد هستی می تونه تو افزایش قد موثر باشه و زینک هم یکی از مواد موثر تو افزایش قده اما حتما پیش یه پزشک غدد برید تا راهنماییتون کنه و سر خود این قرص مصرف نکنید شما هم تو سنی هستید که امکان افزایش قد دارید شاید دکتر بتونه قرص های موثرتری بهتون پیشنهاد کنه

   Thumb up 3 Thumb down 2
 • ملیسا

  این چه وضعیتی است که فقط برای خانمها تبلیغات قدبلندی گذاشته اید

  Thumb up 3 Thumb down 3
 • ملینا

  سلام خسته نباشید
  من دخترای ١۴ ساله هستم و حدود ١٠ ماه میشه که عادت ماهانه میشم .قدم حدود۱۶۵ و وزنم حدوده ۴۸٫ یه مدت دکتر بهم گفت کمبود کلسیم دارم برای همین یه مدت قرص کلسیم مصرف کردم در حال حاضر قرص زینک پلاس و شربت فلوگولوبین (آهن) مصرف میکنم ً. میخواستم بدونم این دارو ها روی بلند شدن قدم تأثیری داره؟ اگر داره چقدر؟ اگر هم نداره چی کار میتونم برای بلند شدنم بکنم؟ خیلی ممنون میشم اگر جواب بدین

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 6
 • as

  سلام خسته نباشید
  ی سوال فنی دارم
  بیماری ارتروز زانو باعث کوتاه شدن قد میشود یا نه؟
  من خودم قدم ۱۸۴٫۵ بود بعد از بیماری ارتروز زانو قدم شده۱۷۷٫۵ یعنی
  ۷ سانتی متر قدم کوتاه شده. برای درمان این بیماری کشف نشده
  برای جلوگیری از کوتاه شدن قد چه باید کرد؟
  ممنون میشم جواب بدین

  Thumb up 4 Thumb down 3
 • امید

  با سلام من ۳۱سالمه قدم خیلی کوتاهه واز این موضوع هم خودم و همسرم واقعا رنج میبریم خاهشمیکنم اگر راهی هست برای بلندتر شدن قدم مرا راهنمهیی کنید لطفا

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 15 Thumb down 3
 • یاس

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  (کاربران این نظر را نپسندیدند) Thumb up 3 Thumb down 14
  • هیدن

   عزیزم هر چیزی متعادلش خوبه هم زیادی کوتاهی دردسره هم زیادی بلند بودن ،ما یه درد مشترک داریم

   Thumb up 3 Thumb down 0
 • ممد

  با سلام من ۲۰ سالمه قدم ۱۷۳ وزنم ۷۲ هست میخوام قدم بلند بشه حتا ۵ سانت . واسه قد بلندی هازرم هر کاری بکنم . ترو خدا اگه راحلی بلدید بگین .اگه بگین خخخیلی ممنون

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 4
 • کلام

  من قدم ۲۰۷ سانت است ولی کاش قدم متوسط بود که دوستام بهم نمیگفتن تو رو باید بذارن تو کشتی و بهت پرچم وصل کنن

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 18 Thumb down 5
  • shayan

   شبا خواستی بخوابی کلید برقو نزن خاموش شه…..خود لامپو در بیار

   Thumb up 5 Thumb down 1
 • شارا

  سلام میشه بپرسم چاقی میتونه مانع قد کشیدن بشه؟؟؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 4 Thumb down 5
 • دخمل خوشکله

  سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۵و وزنم ۶۸ کیلو میتونم بیشتر قد بکشم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 2 Thumb down 9
 • زینب

  سلام
  یعنی کشته این سوالاتون هستم. ملت با فرهنگ و آگاه اینجا مطب دکتر تغذیه نیست که-همینطوری که نمیشه قد یه نفر رو پیش بینی کرد بابا!!!
  ممنون از سایت خوبی که این مطلب رو گذاشت.
  باشد که بیشتر فکر کنیم.
  یا علی (ع)

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 15 Thumb down 2
 • aynaz

  سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۵ و وزنم ۴۳ هست چه قدر دیگه بلند می شم؟؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 17 Thumb down 13
 • فاطمه

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه،،من دختر۲۱ساله ام قدم ۱۴۸ خیلی از قدم ناراضی هستم صفحه های رشدم هم بسته شدن هر کاری کردم ولی قدم بلند نمیشه لطفا کمکم کنید خیلی عذاب میکشم

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 28 Thumb down 4
  • فاطمه

   سلام چرا هرچی کلیک میکنم رو پاسخ جوابی نمیادددددددد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 11 Thumb down 3
  • رامتین

   من ۱۲ سالم هست قدم ولی خیلی کوتاه است ۱۵۰ چی کار کنم

   Thumb up 1 Thumb down 4
  • نام...

   من یه دختره ۲۴ سالمه ام با قد ۱۵۰، نمیدونم شاید یه روزی علم اونقدر پیشرفت کنه که بشه یا عمل افزایش قد مثل جراحی بینی که یه روزی عجیب بود عادی و نرمال بشه و ما هم بتونیم به چیزی که می خوایم برسیم ، من میدونم چقدر عذاب می کشی

   Thumb up 4 Thumb down 0
  • sh

   سلام.من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۶ هست.از ۱۱ تا ۱۲ سالگی ژیمناستیک میرفتم.توی ۱۴ سالگی هم باله کار کردم.
   الان میخوام قدم به ۱۷۴ برسه نمیدونم چیکار کنم.دکتر بهم قرص کلسیم و زینک و منیزیوم داده ولی تاثیری تداشته.بنظرتون چیکار کنم؟

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • پسر خوشگل

  سلام ۱۵ سالمه قدم ۱٫۶۱ به نظرتون چقدر دیگه رشد می کنم؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 12 Thumb down 7
 • مهدیار

  باسلام.تشکر از سایت خوبتون…من ۱۹سالمه قدم۱۶۹هستش دکترم رفتم گفتن جای رشدت پر شده به نظر شما میتونم قدمو تا حدودی افزایش بدم واقعا این قضیه رو تمرکزم تاثیره بدی گذاشته اگه دقیق جواب بدید ممنون میشم باتشکر….

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 5
 • محمد آر

  سلام:بابا قد کیلو چنده منم ی مدت ب قدم زیاد اهمیت میدادم ها الان قدم۱۷۶بدنسازی هم کار میکنم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 3
 • Ehsan

  سلام دوستان عزیزم شما برای افزایش قدتون اومدید به این سایت ها آخه چرا؟ اینقدر ارزش داره؟ ارزش آدم به عقلشه نه قدش . شما قدت ۱ متر باشه ولی عقلت زیاد باشه خیلی محترم تری تا وقتی که قدت ۲ متر باشه ولی عقل نباشه . درستهبلندی قد برای زیبایی خوبه ولی مهم نیست بخدا . حالا یه راهی دارم که به شما پیشنهاد می کنم شما می تونید کتاب راز رو تهیه کنید تا به هرچی می خواید برسین من خودم تا ۱۷ سالگی قدم ۱۶۰ تا بود ولی بهش توجه نکردم اینو از کتاب راز یاد گرفتم وحالا که ۲۰ سالمه قدم ۱۸۱ هستش دوستان ولی حالا پشیمونم ای کاش اونروز به جای تو این چیزا بودن درسمو می خوندم بیخیال شما ها اگه دیگه فکر نکنید بهش ۳۳۰ سالتونم باشه قدتون بلند میشه پس اول با عقل و فکرتون برید جلو متشکرم از اینکه به صحبت هام گوش دادید….

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 25 Thumb down 12
  • هیدن

   اول اینکه شما یه پسر ۱۷ ساله بودی که تو سن رشد بود ،آره افکار مثبت تائیر داره اما شما در سنی بودید که این جواب میداد

   Thumb up 2 Thumb down 1
 • عرفان

  سلام من ۱۵ سالمه و ۱۸۰ قدمه ورزش والبیال انجام میدم و۱۰ الی۱۵ سانت باید بیشتر شوم چه کنم؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 12
 • نیستان

  سلام.من۱۶سالمه و قدم۱۵۱٫نسبت به دوستام قدم کوتاهه.باید چیکار کنم؟خیلی اعصاب خردکنه!!!!!!!!!!

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 22 Thumb down 8
  • محدثه

   اینجاکه کسی جوب نمیده.منم عین توام.

   Thumb up 3 Thumb down 0
  • نام...

   منم باهات موافقم منم دارم مریضی اعصاب میگیرم دیگه

   Thumb up 1 Thumb down 0
  • نام...

   من ۲۴ سالمه ام قدم ۱۵۰ ،تو ۱۱ سالگی به سن بلوغ رسیدم ! و تو خونواده هم مشکل کوتاهی قد داشتیم! و اهل ورزش نبودم خوابم تنظیم نبود و وقتی هم سن تو بودم با خودم فکر می کردم که دیگه برای یه دختر تو این سن امکان نداره که رشد کنه و هیچ تلاشی نمی کردم با این که خیلی از این موضوع عذاب می کشیدم و می کشم ، اما شما این اشتباه نکنید شاید هنوز امید واسه افزایش قدتون باشه اول برید دکتر و آزمایش بدید تا ببنید صفحه رشدتون بازه یا نه و بعد اگر باز بود که چه بهتر و حتی اگرم بسته بود بازم هم تلاشتون ادامه بدید ۱۶ سالگی خیلی سن کمیه واسه نا امید شدن نسبت به افزایش قد ،اشتباه مارو تکرار نکنید

   Thumb up 2 Thumb down 0
  • اآزاده

   سلام،من دختری۱۵سلاه هستم،تقریبا ۱۱ماه هست که پریود میشم،قدم۱۵۵و وزنم۴۹هستش
   قدمادرم۱۵۹ وقدپدرم۱۸۳هستآیا امکان بلند شدن قدم وجود داره یا نه!؟اگه وجود داره چند سانت!؟
   …..
   درمورد بعضی ها هم که میگن عقل مهمه نه قد وضاهر باید بگم که وقتی انسان میتونه تلاش کنه بهتر وبهتر بشه چرا باید این کارو نکنه و بگه عقل که دا رم پس بیخیال بقیه موارد!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • بهزاد

  قد که مهم نیست مهم سلامتی. آدم قدش بلند باشه ولی عقلش کم باشه به درد نمی خوره

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 29 Thumb down 9
 • شقایق

  سلام من تازه واردسایت شدم ومیبینم ک من از همه تون کوتاه ترینم قدم ۱۴۶و۱۶سالمه وهمه منوب خاطر کوتاهیم مسخره میکنن لطفا کمکم کنین اگ ادرس وشماره دکتر خوب سراغ دارین بدین من قم -شاه جعفرم واگه راهنماییه خوب دارین بگین ممنون

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 15 Thumb down 4
 • S.A

  slm man 15 salame . qadam 1250 cm. va hanuz b buloq naresidam . emkane inke qadam boland bshe hast ?! tnx 4 info

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 4
 • مهیار

  سلام.۱۶ سالمه و قدم ۱۷۴ هستش.بنظرتون تا ۱۸ سالگی به ۱۸۲میرسم؟

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 18 Thumb down 9
 • امین

  سلام ۱۷ سال سن دارم و قد من ۱۷۲ هست به نظر شما چند سانتی متر دیگه بلند میشم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 11 Thumb down 7
 • محمد 021

  من ۱۷ سالمه وقدم ۱۶۷ است ولی دیده نمیشه و بقیه فکر میکنن ۱۵۵ است نمیدونم چرا ولی وقتی قد را بامتر اندازه میگیریم ۱۶۷ است دیگه نمدونم چیکار کنم میشه راهنماییم کنید راستی وزنمم کمه ۴۰ ایا به خاطر این است

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 2
 • کیوان

  سلام من۱۷سلامه و۱۶۱سانت قدمه امکانش هست که قدم بیشتر از این افزایش پیدا کنه؟

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 16 Thumb down 7
  • محمد مهدی

   من۱۴سالم قد ۱۶۳به نظر شما قدم چند می شود ؟

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 6
  • اهورا

   سلام،،،من ١٣ سالو ٧ ماهمه و به بلوغ هم رسیدم،،،وزنم ۶٢ و قدم ١۶٢
   به نظرتون تا ١٨ سالگی قدم چقدر میشه؟
   قد پدرم ١۶٢ ولی قد عموم بالای ١٧۵ ،،،
   تو رو خدا بگید قدم چقدر دیگه بلند میشه ؟؟؟pleassssssssss

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 4
  • nazanin nasrollahi

   بچه جون توبا عموت چی کار داری اندازه ی باباجونت شدی بسه دیگه میخوای زرافه جون بشی

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • 155

  راستیی ببینم اینجا باید قدتونو بگین یا در مورد مطلب نظر بدین؟قبول داری؟پس لایک کن دیگه

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 28 Thumb down 9
 • 155

  دخترا تا۱۶ سالگی و پسرا ۱۸

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 13 Thumb down 14
 • نسترن

  چرا همیشه قد مذکر ها بلند تر از دختر ها ست)))))))))!!!!!!!!!!!!!!!

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 16 Thumb down 12
  • 155

   عزیز دلم آخه مذکر چیه؟مگه زبون خودمون چشه؟بگی مرد بهتر نیست؟

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 45 Thumb down 7
 • رها

  سلام ببخشید میشیه وزن قد نرمال دختر ها را در سن ۱۳و۱۴سالگی را بگین وقتی که به بلوغ رسیده اند را ممنون (امین واقعا خش به حالت که قدت۱۷۳)خود من ۱۳ وزن ۴۱قد۱۵۰

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 5
 • فائزه

  سلام.من۱۵سالو۲ماهمه.قدم۱۴۸ووزنم۴۱هست.تازه ۲ماهه که پریوشدم.میخواستم ببینم این حقیقت داره که بعدازپریودی دیگه قدنمیکشم؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 3 Thumb down 9
  • 155

   قد میکشیم ولی نه به اندازه دوران بلوغ.در حد چند سانت

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 5
 • امین

  افزایش قد…روز۳لیوان شیر و بعد از خوردن شیر اانجام دادن ورزش های پرشی به مثال بسکتبال یا والیبال…خوابیدن قبل از ساعت۲۳…و خوردن قرص زینک برای کسانی که به سن بلوغ نرسیدن…اب کردن شکم در سن رشد.از بین بردن قوس کمر و گودی کمر و گردن و از بین بردن پرانتزی پا…و کسانی که در سن بلوغ در پا و ساق پا با افزایشرشد مو همراهن رشد کمتری دارن من ۱۴سالمه وزنم۵۴ و قدم۱۷۳bye

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 2
 • مسرور

  چرا کسیLaik نمیکنه چون حرف حق جواب نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 13 Thumb down 12
 • مسرور

  قد خدادادیه !!!خدا بخواد بلند میشه نخواد هم نمیشه

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 16 Thumb down 20
  • 155

   موافق نیستم.خدا به ما عقل داده تا سعی کنیم چیزی که میخوایم به دست بیاریم و براش تلاش کنیم

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 28 Thumb down 5
 • راستین

  ای بابا دنیا ۲ روز من به قد۱۵۸ راضیم!!!!!!!!!

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 8
 • اوا

  خیلی سایت خوبی ممنون!!!!!!!!!!

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 1
 • راستین

  من۲۴روزهست که رفتم تو۱۳سالگی قدم ۱۵۰ است وزنم۴۱ است وبه بلوغ رسیده ام وقد مادرم ۱۵۵وقدبابام۱۶۰وقد داداشم۱۸۰است ایاامید هست قدم به ۱۶۵برسه یاباید از مکمل استفاده کنم!!!!!!!!!!!

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 6
 • Fatemeh

  سلام من ۱۶ سالمه و قدم حدود ۱۵۸ و وزنم ۴۸ .
  بلندتر میشم یا …. ! :((((

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 11 Thumb down 9
  • احمدنیا

   تا سن ۲۰ سالگی سن رشد هست نگران نباشید با تغذیه درست و ورزش میتونید باعث افزایش قد خودتون بشید .

   از استفاده داروهایی که در شبکه های خارجی تبلیغ میشه به جد خودداری کنید

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 3
 • پانیذ

  سلام من ١٢سالمه و به بلوغ رسیدم قدم ١۵٠ و وزنم ۴٧ میخواستم ببینم چقد دیگه قدم بلندمیشه

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 4 Thumb down 8
 • downloaddl.ir

  با اجازت با ذکر منبع کپی کردم
  downloaddl.ir

  Thumb up 4 Thumb down 1
 • سینا

  salam,man pesaram 13 salame ghadam 170 va vaznam 58 kg ,pedaram 165 cm va madaram 155 cm hast mikhastam bebinam ta che seni rosh mikonam .va aya ghadam dar nahayat be 190 miresad?lotfan javab bedid

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 4 Thumb down 6
 • دریا

  سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۵۰ هست امید دارم قدم بلند میشه ه یچکس نگران نباشه من وقتی ۱۲ سالو نیمم بود قدم ۱۴۲ بود!ولی وقتی قرص بون پاور و مصرف کردم به ۱۵۰ رسیدم و واقعا تاثیر داشت امیدوارم همگیمون قدمون بلند بشه البته من به ۱۶۰ هم راضی هسستم برای یه دختر همین قد خوبه از ۱۶۵ به بالا زیادی بلنده

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 18 Thumb down 6
  • 155

   اشتباهه خانمای خوش تیپ بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ هستن من مامانم ۱۶۵ه و کوتاه نیست ولی اگه بلند تر میشد خیلی بهتر بود

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 13
  • shayan

   khube ghadet…..ta 165 mirsi

   Thumb up 0 Thumb down 0
 • فیونا

  سلام من ۱۵ سالم قدم ۱۵۲ است به نظرتون من چقدر دیگه قد می کشم؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 12 Thumb down 7
  • ede

   سلام من ۱۸ سالمه وقدم ۱۶۰ میخوام بیشتر بشم چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید

   Thumb up 2 Thumb down 3
 • فرهاد

  من قدم ۱۶۵سانته راضیم به رضای خدا

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 28 Thumb down 10
 • لیلا

  بازم سلام
  من ۵سانت بلند شدم بعد از اینکه موهامو کوتاه کردم
  اگه بازم موهامو کوتاه کنم بازم ۵ سانت دیگه بلند تر میشم؟؟؟؟؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 18 Thumb down 21
 • محمدرضا

  سلام علیک من ۱۵سالمه وقدم۱۷۳وبه بلوغ رسیدم میخاستم بدونم تا پایان ۲۰ سالگی قدم چقدر میشه؟ باتشکرازشما

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 15 Thumb down 11
 • سارا

  سلام.من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۰ و وزنم ۴۵٫مادرم هم ۱۵۰ پدرم ۱۸۰٫خانواده ی پدریم همه قد بلندن.
  به سن بلوغ حدودا ۹ ماهی میشه که رسیدم ولی دکتر که رفتم گفت صفحات رشدم بسته نشده.قرص هم بهم داد.۲ مههه که مصرف می کنم فقط ۰/۵ سانت رشد کردم.
  می خوام حتی اگه شده ۵ سانت بلند بشم
  راهنمایی کنید لطفا

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 12 Thumb down 8
 • ramin

  سلام.من دارم میرم تو ۲۳ سال و قدم حدود ۱۶۵٫به خاطر قد کوتاهم عشقم ولم کرده و منم افسردگی شدیدی گرفتم.همه میگن سنت ۱۷ بیشتر نمیخوره.الان حاظرم واسه قدم هرکاری کنم.اگه میشه کمکم کنید.حتی به عمل هم راضی ام اگه جواب بده.واسه عمل اگه دکتر سراغ دارید معرفی کنید.ممنوون

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 42 Thumb down 27
  • فاطی

   عزیزم عشقی که بخاطر قد ولت بکنه بخدا به درد نمیخوره.بقران اگه واقعا عاشقت بود قدت ۱۵۰هم بود ولت نمیکرد.

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 50 Thumb down 4
  • ramin

   درسته ولی ۶سال باهم بودیم و تو هیچ شرایطی تنهام نذاشت ، کم کم کارای خواستگاری ردیف شد و یهو نمیدونم چی شد که…دعا کنید واسم.همین.ممنوون

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 14 Thumb down 9
  • فاطی

   یا حسین ۶سال……..بخدا عشقش راست نبوده بهانه اورده

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 24 Thumb down 5
  • ramin

   عشقش واقعی واقعی بود.ولی این اواخر سر چشم و هم چشمی و …تصمیم گرفت ولم کنه.میگه قدت اگه درست شد برگرد.خیر سرم مهندس عمرانم(الانم سربازم) چیزی کم ندارم.تنها مشکلم الان قدمه اگه کسی واسه قدم راه حلی داره پیشنهاد بده.ممنون

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 11 Thumb down 10
  • فاطی

   بله عشقی که سر چشم هم چشمی رفته میگی واقعی بود هههههههه خب به من چه بروعمل کن ولی خدا اگه صلاح میدونست خودش قدت وبلندمیکرد عزیز…….باهوش

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 22 Thumb down 4
 • احسان

  با سلام من دقیقا ۱۴ سال و یازده ماه دارم قدم ۱۶۰ و قد پدرم ۱۶۴ مادر ۱۵۷ است آیا امکان داره قدم به ۱۷۵ برسه من تا چند سالگی رشد می کنم؟ آیا استفاده از داروهای مکمل با عث بلندتر شدنم میشه؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 14 Thumb down 14
 • پسر عاقل

  من تا سه سال پیش خیلی برام مهم بود که قدم بلند باشه
  ولی بعد از سه سال دیگه برام مهم نیست .
  خدا رو شکر میکنم که تمام اعضای بدنم سالم هستن.
  به نظر من خوشی زده زیر دل ما آدم هایی که تو این سایت ها دنبال چاره ای برای افزایش قدمون میگردیم.
  همه ی جا های بدنمون رو نگاه کردیم ،دیدیم سالم اند. خب معلومه که خوشی میزنه زیر دل آدم.
  اگه یکی از عضو های بدنمون بد کار میکرد یا مریضی صعب العلاجی داشتیم ، دیگه امکان نداشت به افزایش قد فکر کنیم،فقط از خدا میخواستم که بهمون سلامتی بده.
  اگه فکر میکنید راهی برای افزایش قدتون هست برید دنبالش( البته زیر نظر پزشک) ، ولی اگه مثل من نتیجه نگرفتید، نا شکری نکنید.
  بگید خب!

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 71 Thumb down 5
 • لیلا

  خانوم جوابمو ندادیدااااااااااا
  منتظرم
  خواهش میکنم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 7
 • سارینا

  سلام من ۱۵ رور دیگه می رم تو ۱۶ سال قدم ۱۶۵ ایا می تونم به ۱۷۰ برسم الان ۳ سال از شروع بلوغم می گذره.

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 5
 • نام...

  سلام من ۱۱ ساله و۵ ماهمه وقدم۱۴۵ بالغ شدم راهی هست قدم به ۱۵۰ برسه

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 11 Thumb down 10
 • sh

  سلام من۱۴سالمه وقدم۱۵۳ است همه ی اطرافیانم مسخرم میکنن لطفاراهنمایی کنیدبرای افزایش قدچیکارکنم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 8
 • فرشید

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  (کاربران این نظر را نپسندیدند) Thumb up 7 Thumb down 33
 • gafar

  طی چند وقت !چه قدر بلند میشه

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 6
 • امیدوارم موثر باشند چون قد بلندی رادوست دارم

  بد نیستند

  Thumb up 2 Thumb down 5
 • ایمان

  جواب بدید دیگه

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 2 Thumb down 8
 • ایمان

  من ۱۶ سالگی رو تموم کردم و قدم ۱۶۰ هس و وزنم ۵۰ خودمم کلاس والیبال میرم به نظرتون قدم به ۱۸۵ یا حداقل ۱۷۵ میرسه؟ اگه میرسه تا کی طول میکشه؟

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 16 Thumb down 7
  • Alirezc

   شما اگر ۱۶ سلته اینو بدون که عمده رشد قد تا ۱۸ سالگی وشما شاید تا اون موقع تا ۱۷۴یا۱۷۵ برسی

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 2
 • لیلا

  سلام ببخشید میتونم بپرسم که آیا تا چه حدی بلند تر میشم؟
  ۶ ماه یکم دیر نیست برای ۵سانت قد
  خواهش میکنم پیش هر دکتری که میرم میگه به مرور زمان بلند میشی
  نمیدونم تا کی باید صبر کنم ۱۳ سالم شد قدم ۱۳۰است به نظر شما خیلی کم نیست؟؟؟؟؟
  همه بچه های کلاس بالای۱۴۵ هستن فقط من توی اونا قد کوچیکم
  تو را خدا یه راهی پیشنهاد کننین
  ببخشید باتقدیر وتشکر از شما

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 11 Thumb down 6
 • sara

  سلام من ۱۴سال و ۶ ماه دارم قدم ۱۵۴هستش خیلی ناراضیم از این بابت واقعا افسردگی گرفتم پدر و مادرم کوتاه ترین اعضای خوانوادشون هستن (پدرم ۱۷۳ و مادرم ۱۵۸)اما عموهام و دایی هام همه بالای ۱۸۰ هستند عمه و خاله هام هم بالای ۱۶۰ من یک دوره ۳ ساله به دلیل کولیت اولسروز کرتن ۵میل مصرف کردم
  ۱ سال پیش بالغ شدم آیا امکانش هست قدم بلند بشه و شما چه راه هایی رو پیشنهاد میکنید البته باید بگم تحرک خوبی دارم تابستونا هفته ای ۳ یا ۴ بار شنا میرم زمستونا ۲ بار
  لطفا کمکم کنید سپاس گذارم

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 16 Thumb down 4
 • سحر

  سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۴۱و وزنم ۴۲ کیلو است ایا امکانش هست قدم بلندتر بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 7
 • مریم

  سلام من دختری ۱۸ ساله هستم و قدم ۱۵۸ است میخواستم عمل پیوند استخوان انجام بدم اما با این تفاسیری که مطالعه کردم پشیمون شدم لطفاً راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم تا قدم بلند شه . ممنون

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 22 Thumb down 6
 • اتابک

  من ۱۵ساله ام وقدم۱۶۸سانت.(من با خود ارضایی به بلوغ رسیده ام حدود یکسال پیش)آیا قدم به۱۸۰سانت خواهد رسید؟؟؟؟؟؟؟؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 14 Thumb down 12
  • غزلی

   سلام من یک نوجوون هستم که ۱۴ سالو ۸ ماهمه تازه عادت ماهانم شروع شده و قدم حدود ۱۵۴ من از ۱۱-۱۲ سالگی داروی سوماتروپین(هورمون رشد) مصرف کردم و از ۱۳سالگی داروی توقف بلوغ.همشون طبق تجویز متخصص بودن.۵ماهه ک دیگه توقف بلوغ رو طبق دستور پزشک قطع کردم.خانواده ی بلند قدی نداریم ولی کوتاهه کوتاه هم نیسیم.مادرم ۴۴ساله و ۱۵۶و پدرم ۵۳ساله و ۱۶۵-۱۷۰قدشونه خواهرام هم یکی۲۱ساله۱۶۳ و دیگری ۲۸ساله و ۱۵۸ هستند.هورمون رشدم رو به علت تغییر ناگهانی قیمت یک ماهیه ک نمیزنم خیلی ناراحتم چون مادرم میگه ک زود ب بلوغ رسیدی و قدت بلند نمیشه.میگ خواهرت (اونک ۲۱ سالشه)اول دبیرستان عادت ماهانش شروع شده.من خیلی ناراختم تو خونمونم مشکلات زیاد داریم و از نظر روحی اذیت میشم.ب نظر شما سوماتروپینو ادامه بدم؟اگ کسی مثل من استفاده میکرده بهم بگه ک ازش راضی بوده یا نه.خیلی خیلی ممنون

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 2
  • سحر

   سلام من سحرم من مردادامسال رفتم توی ۱۶سال وقدم ۱۵۹ووزنم ۴۲ وقدمادرم۱۶۲وقدپدرم ۱۸۸٫ومن الان دوم دبیرستان هستم ودوم راهنمایی قایدگی من شروع شدحالامیخواستم بدونم که بازم قدم بلندمیشه

   Thumb up 2 Thumb down 2
 • علی

  سلام
  من به مدت ۳ سال هورمون درمانی کردم
  روزهای اول که شروع کردم ۱۳-۱۲ سالم بود که سن استخوانم ۹ سال بود و حدود قدم ۱۴۳ بود.
  الآن ۲ ماهه که قطع کردم آمپول های سوماتروپین رو و طبق گفته پزشک ۱۶۵٫۵ سانتیمتر هستم ولی با متر که می گیرم ۱۶۴ میشه.
  بعد از ۱ سال هورمون درمانی سن استخوانم سریع رشد کرد و بلوغ زودرس داشتم و به مدت ۱ سال آمپول ضد بلوغ زدم.
  و الآن ۱۵ سال و ۶ ماهم هست ولی خیلی به قدم اهمیت می دم در ضمن بگم که همه خونواده پدریم قد کوتاه هستند (در حد ۱۵۰) ولی مادری بالای ۱۷۵٫
  قد مادر ۱۶۳ و پدر ۱۶۱
  می خواستم ببینم امید بیشتری هست؟ این مشکل به شکل یک افسردگی ظاهر شده.
  خواهشاً کمک کنید. هر روز ورزش های کششی می کنم (حدود ۳۰ دقیقه) و در هر وعده غذا ماست رو حتما می خورم.
  بسکتبال هم رفتم ولی اثر نداشت ۱ ماه کنار گذاشتم ۰٫۵ سانتی متر رشد کردم.
  ولی این رو بگم که شب ها خوابم نمی بره و ساعت ۴ یا ۵ می خوابم البته فقط در دوران تابستان
  ممنون از زحماتتون

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 4 Thumb down 8
 • لیلا

  مثلا چقد افزایش قد پیدا میکنیم؟؟؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 4
 • لیلا

  تو را خدا هر روز به خاطر این موضوع اشک تو چشام جاری میشه

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 12 Thumb down 4
  • سالی

   سلام عزیزم من رفتم واسه قدم دکتر بهم دارو داد.قرص کلسیم و ویتامین d و قرص زینک .شش ماه خوردم پنج سانت بلند شدم

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 6
  • 155

   منم زینک میخورم خوبه.باید تا ۱ سال بعد از بلوغ مصرف کنی

   Thumb up 2 Thumb down 2
 • لیلا

  سلام من ۱۲ سالمه تاچند روزه دیگه میرم تو ۱۳ سالگی
  قدم ۱۳۳ هست و من تو کلاس قد کوچیکم
  میخواستم ببینم چیکار باید بکنم تا قدم بلند بشه
  حتی رو روحیه ام تاثیر گذاشته

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 2 Thumb down 8
  • farnaz

   شیر بخورید و ورزش های کششی مانند شنا و والیبال انجام بدید

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 6
  • 155

   این بحث کجاش داغه؟ولرمم نیست چه برسه داغ

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 4
 • نرجس

  سلام من ۱۴ سالمه ۵ ماهه به بلوغ رسیدم قدم ۱۵۳ و وزنم ۴۵ به نظر شما امکان داره دوباره قد بکشم لطفا راهنمایی کنید

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 17 Thumb down 5
 • جواد

  سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۵۰ سانته همه ی اطرافیانم مسخرم می کنن دیگه واقعا خسته شدم می خوام راهنماییم کنید لطفا!

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 4
 • المیــرا

  سلام . من ۱۵ سال سن دارم و قدم ۱۴۸ سانته // و تقریبا ۳ سالی میشه که بلوغ زدم ..
  من خیلی از بابت کوتاهی قدم ناراحتم و عذاب میشکم … خواهش میکنم بهم بگید چیکار کنم؟؟
  راستی وزنم ۴تقریبا ۴۵ کلیو هست .. به نظر شما تا ۱۸ سالگی قدم چقد بلندتر میشه ؟؟ اصلا بلندتر میشه ؟؟؟
  باور کنید این موضوع خیلی توی روحیه ام تاثیر گذاشته :((

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 3
 • تمنا

  سلام من ۴ خرداد ماه ۱۳ سالگیم تموم شد ورفتم تو ۱۴الان من قدم حدود۱۵۵هستش ووزنمم۵۴میخواستم ببینم متعادله؟ایابازم قد میکشم؟

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 10
 • حامد وکیلی

  سلام من قدم ۱۹۸سانته میخوام ازین بلندتر نشم ممنون میشم بگید چیکارکنم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 4 Thumb down 12
 • ساسان

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  (کاربران این نظر را نپسندیدند) Thumb up 5 Thumb down 17
  • r3az4

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   (کاربران این نظر را نپسندیدند) Thumb up 3 Thumb down 15
  • فاطی

   همش دروغن فقط ادم باید زیاد تحرک داشته باشه.

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 13 Thumb down 3
 • ali

  خیلی ممنون واقعا اطلاعت خوبی بوددمتون گرم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 0 Thumb down 9
  • نام...

   سلام من ۲۲سالمه ۱۵۵سانت هستم آیا بلند تر می شوم باید چه کار کنم برم والیبال تاثیر داره تورو خدا جوابم رو بدهید به همین آدرس

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 1
 • آرمیتا

  سلام ، من ۳۴ سال سن دارم، وقتی ۲۰ سالم بود قدم ۱۵۷ بود اما الان ۱۵۲ هستم یعنی ۵ سانتی متر قدم کوتاه شده، به نظرتون چرا این اتفاق برام افتاده و باید چه کار کنم که از این کوتاه تر نشم. با سپاس

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 9
  • r3z4

   ادمین که جواب نمی ده من می دم یه پکیج افزایش قد خریداری کن می تونی تو گوگل سرچ کنی حرکات یوگا و حرکات کششی مناسب توشه اگه قدت کوتاه شده احتمالا یه عامل داره اونم گودی بیش از اندازه کمره می تونی با حرکات کششی که خریداری کردی مشکلت رو برطرف کنی…..

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 3
 • ناشناس

  من ۱۵ سالمه قدم حدودا ۱۶۵است شنیده ام که اگر رشد قد تان کم است هورمونی ترشح میکنند که قد بلند می شو د تا الان پیش دکتر غدد نرفتم ایا صبر کنم یا دیر می شود دیگر کاری نمی شه کرد. با تشکر

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 6
 • شکیب

  سلام من قدم بلنده ولی خب خیلی دوست دارم فقط ۲ سانتیمتر بلند شم قدم ۱۸۳ هست ایا تا ۱۸۵ بلند میشم سنم هم ۱۷/۷ هست.

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 8
  • عباس

   سلام ببخشید من خیلی قدم کوتاه هست از پارسال تا حالا دارو مصرف میکنم ولی قدم فقط ۴ سانتی متر رشد کرده من باید چی کار کنم تاقدم بلندتربشه؟ من دوازده سالمه قدمم ۱۴۲ سانتی متر

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 5
 • محمد؟؟؟

  باسلام من ۱۶سالو۱۰ماه دارم قدم۱۷۰است آیا تا ۲۰سالگی به۱۷۵ میرسم ضمنأ بدنسازی هم کارمی کنم

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 11 Thumb down 5
 • عسل

  سلام من ۱۹ سال دارم.قدم۱۵۰ چیکار کنم بلند تر شم من خیلی عذاب میکشم لطفا کمکم کنید..

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 21 Thumb down 10
 • آی تکین

  سلام. من ۱۵ سالمه قدمم ۱۵۶ هستش وزنمم ۴۵ میترسم دیگه بلندتر نشم چیکار کنم چی بخورم ؟؟؟کمک

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 3
  • حسین

   سلام ۶ماه مونده ۱۸سالم پرشه.۱۶۸قدم چیکارکنم؟زودباشید استراری

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 6
 • amin

  من ۱۹سال دارم قد من۱۷۶چکارکنم قدم ۱۸۰بشه

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 2 Thumb down 8
  • احمدنیا

   صبر کنید میشه !

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 2 Thumb down 10
 • mozhgan

  سلام من سه ماه بعد ۱۴ساله می شم حدود ۲ماهه که به سن بلوغ رسیدم قدم ۱۵۳ هست و وزنم۴۶ هست لطفا به من چند راهکار نشون بدین که قدم بلند بشه به نظرتون من چند سانت دیگه می تونم بلند بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟خواهش میکنم سریعا جواب منو بدید در ضمن بابت سایتتونم ممنون

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 3 Thumb down 5
  • عبدالله

   سلام. امکان رشد قد به طور متوسط تا ۲۰ یا حتی ۲۲ سالگی هم وجود داره. ولی اگه کارهای زیر رو انجام بدید حداق ۴ تا ۵ سانتی متر از اونی که هستید بلندتر میشین. البته در سن رشد: ۱) پرهیز از مصرف هله هوله، محصولات کارخانه ای ، مخصوصا نوشابه و دلستر و نوشیدنی های گازدار. ۲) انجام حجامت زیر نظر متخصص که ۱۰۰ درصد موثره تو بلند شدن قد. ۳) انجام حرکات کششی، بارفیکس، والیبال و … ۴) نوشیدن ۳ لیوان شیر محلی (تاکید می کنتم شیر محلی نه پاستوریزه) و مصرف لبنیات محلی. ۵) مصرف ماهی و جگر هفته ای یکبار. ۵) مصرف انواع آبمیوه. ۶) پرهیز از مصرف انواع قرص آهن، ویتامین های جوشان و پودرهای پروتئین و … . ۷) آب خوردن رو حدالمقدور تصفیه کنید و حتما بجوشانید. ۸) سمنو خیلی خوبه. ۹) استفاده از ظروف مسی و چدنی و عدم استفاده از ظروف آلومینیومی ، تفلون و … . ۱۰) استفاده از کفگیر آهنی در غذاها هنگام پخت غذا برای تامین آهن بدن. ۱۱) شنا کردن هم تاثیر گذاره. امیدوارم موفق باشین!

   (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 14 Thumb down 5
 • rima

  salam man ye dokhtare 13sale ba ghade 165hastam aya az in bishtar misham chi kar konam be 175beresam?
  Zemnan khanevade pedarim ghade boland va madari motevaset va bazi ha boland
  Piiiiiiz j bedin

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 3 Thumb down 6
 • نازنین

  سلام من ۱۵سالمه قدم ۱۵۵و خیلی ناراحتم میترسم که دیگه بلند نشم تو رو خدا یه راهی نشون بدید

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 9
  • فاطی

   عزیزدلم اصلا ناراحت نباش مگه اونایی که قدشون بلنده چیکارکردن ادم بایدعقلش بزرگ باشه ادم بایدبزرگ فکرکنه هرچی خدابخوادهمون میشه اصلاناراحت نباش

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 3 Thumb down 5
 • majid

  salam man 16 salame hame kar kardam k ghadam az 165 boland tar bshe ama alan 3 sal hich farghy nakardam b fekr amal jarahy hastam rah digary hast

  Thumb up 0 Thumb down 5
 • آریا

  سلام.من۱۶سالمه ۵۸کیلو ام و۱۶۸ قدمه پدر ومادرم هم خیلی قدشون بلند نیست.امکانش هست من قدم از۱۸۵بیشتر بشه وآیا قرص ودارو هم اثر داره لطفاجوابمو بدین ممنون

  Thumb up 4 Thumb down 3
 • ساناز

  سلام من ۱۳سالمه وقدم۱۵۶ووزنم۵۰ آیا قدم بلند تر میشه؟تاچه قدر قد میکشم؟ممنون میشم جواب بدید

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 3 Thumb down 7
 • baktash

  من ۲۰ ساله هستم در فامیل من همه قد هستند اما من قد کوتاه دارم باید ژی کرد

  Thumb up 2 Thumb down 5
 • رضا

  ممن رضا ۱۶ساله هستم و قدم حدود۱۶۵است ومقداری پاهایم پراتزی است چند هفته ای هست که وقتی قدم رو میسنجم متوجه شدم که ثابت مانده آیا دیگه قدم رشد میکند یا نه لطفن اگر راهی دارد به من بگید خیلی ممنون

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 1 Thumb down 7
 • وحید

  با سلام من وحیدم با ۲۲ سال سن که قدم ۱۶۰ است میخواستم ببینم آیا امکان دارم قدم بزرگتر شود یا نه اگر میشود راهنمایی کنید

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 9
 • داش وحید

  با سلام من حدود ۲۲ یعنی چند ماه کمتر قدم حدود ۱۶۰ می خواستم ببینم امکان داره قدم بزرگتر شود یا نه اگه میشه راهنمایی کنید خواهشن منتظر ایمیل شما هستم.

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 5 Thumb down 6
  • esmail

   سلام با همی شما هستم دختر بسرا اگه صفحه رشدتون بسته باشه دیگه هیچ راهی نیست خودتونو خسته نکنید

   Thumb up 1 Thumb down 0
 • یاسین

  من ۱۸ ساله هستم با قد ۱۷۰ آیا میشه کی قدیم به ۱۷۵ بیرسه؟؟؟
  لطفا جواب بدین….

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 8 Thumb down 8
 • یاسین

  تشکر خیلی عالی بود.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 • بهنام قربانی

  نوجوانی هستم ۱۳ ساله با قد ۱۷۲ و وزن۹۰ کیلو چقدر دیگه امکان قد کشیدن دارم

  Thumb up 3 Thumb down 4
 • محمد

  سلام من نوجوانی ۱۳ ساله هستم.با قد۱۷۰ و وزن۵۸٫میخواستم بپرسم چقدر بلند میشم.ممنون.خواهشن جواب بدین

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 4 Thumb down 4
 • میلاد احرار

  با سلام خسته نباشی .من نوجوانی ۱۷ ساله ام وقدم۱۵۸است ووزنم۴۶است ایا راهی برای افزایش قد من هست؟

  Thumb up 2 Thumb down 5
 • پیمان

  سلام من ۱۷ سالمه و قدم ۱۷۷٫آیا بازم بلندتر میشم؟

  Thumb up 1 Thumb down 5
 • محمد آر

  جواب مارو ندادین

  Thumb up 3 Thumb down 3
 • محمد آر

  سلام:صبح بخیر داداش بگین چند سانت دیگه قدم جا داره جند سانت؟ جوابمو بدین دیگه نمیام تو وب سایت ممنون

  Thumb up 2 Thumb down 3
 • محمد آر

  با سلام: ببخشید من باقد۱۷۶ وسن ۱۶ سال و۷ ماه چند سانت بلندتر می شوم لطفأ جوابم را بدهید ممنون

  Thumb up 3 Thumb down 3
 • محمد آر

  ممنونم از شما آقای احمد نیا جان به ما جان دوباره دادی جیگر

  Thumb up 4 Thumb down 2
 • محمد آر

  ببخشید اشتباه شد قد ۱۷۶ سن۱۶سال و۷ ماه چند سانت دیگه بلند تر میشم

  Thumb up 4 Thumb down 2
  • چامپو

   سلام محمد آرنولد باورزش کردن حدود۴سانت

   Thumb up 3 Thumb down 2
 • محمد آر

  سلام من ۱۶سال و۷ماه سن دارم باقد ۱۶۶ آیا قد من بلندتر می شه اگه می شه حداقل چند سانت لطفا اگه می شه جوابو به آدرس ایمل من بفرستید اینم آدرس ایمل mohammad1375‎@yahoo.com‏ ممنون خدا حافظ

  Thumb up 0 Thumb down 2
  • احمدنیا

   بله قد بلند تر میشوید

   Thumb up 3 Thumb down 1
 • نیلوفر

  سلام من ۲۲ سالمه قدم ۱۷۳ راهی هست تا ۱۸۰ برسم؟با رفع قوس کمر چند سانت بلند میشم؟

  Thumb up 4 Thumb down 3
  • محمد آر

   سلام نیلوفر خانوم من یه جای خوندم که حد اقل با از بین بردن قوس کمر ۴ الی۵ سانت به قد افزوده می شود گفتم حداقل

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 2
 • Faisal

  سلامٍ، من ۱۶۸ سانتی متر قد دارم و ظاهراً رشد بدنم تکمیل شده می خاستم بدونم که آیا ممکنه که قد نا ۱۸۰ سانتی متر برسه؟؟؟؟

  Thumb up 2 Thumb down 5
 • محمد

  خب حالا چطوری قد بلند بشم من؟ حداقل عکس های مربوط به کمر برای افزایش قد رو تو سایت میزاشتین استفاده میکردیم ، خیلی خیلی نامردین

  Thumb up 3 Thumb down 4
 • nafas

  salam.man20 salame va ghadam157 ast mitonid rahi ro vase afzayeshe ghadam pishnahad bedid

  Thumb up 1 Thumb down 2
 • شهرزاد میرزاده

  من ۱۲سال دارم من امسال به بلوغ رسیده ام ۱۶۱ قد من است لطفا چند راه حل بگویید تا قد من به ۱۷۰تا۱۷۳برسد

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 4
  • محمد آر

   سلام داداش: من کلاس اول راهنمایی بودم قدم۱۶۱بود الان که دوم دبیرستان هستم قدم۱۷۶ پس شما خیالت راحت قد بلند می شه

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 3 Thumb down 5
  • delaram

   Slm man 14 salame ghadam 163 chikarkonam beshe 170 torokhoda komakam konid:-(

   Thumb up 1 Thumb down 2
 • مهسا

  من دختری ۲۰ ساله کمی گودی کمر دارم با قد ۱۵۶ سانتی متر ایا راهی برای افزایش قدم از طریق ورزش تغذیه یاو… وجود دارم چه کار کنم

  (نظر منتخب توسط کاربران) Thumb up 13 Thumb down 3
 • Faisal

  منم مشکل در قد خود دارم لطفا من کمک کنید تا قد خود را بلند سازم.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 • سمیه

  سلام !
  من ۲۴ سالمه و قدم ۱۶۰ ایا ممکنه قد من رشد کنه؟
  اگه ممکنه لطفا راهی پیشنهاد کنید.
  با تشکر

  (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 2 Thumb down 7
  • آیلین

   salam man 22 salame va ghadam 161 khastam bebinam tazrighe hormune roshd tasire dar afzayeshe ghadam dare.mamnun

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 3
  • ramin

   Hidden due to low comment rating. Click here to see.

   (کاربران این نظر را نپسندیدند) Thumb up 1 Thumb down 11
  • امید

   من ۱۹ ساله هستم قدم ۱۸۴ است میخوهم فدم دیگر کلان نشود میشه ببرم بگویید لطفن

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 6 Thumb down 4
 • کمند

  ممنون اموزنده بود =D>

  Thumb up 3 Thumb down 2
  • نام...

   سلام من ۱۷ سالمه و قدم ۱۷۷٫چجوری میتونم به قد ۱۸۳ برسم

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 11 Thumb down 8
  • محمد حسن کریمی

   سلام من ۲۰ سالم وداخل سن ۱۴ تا۱۶ سالگیم کشتی واز ۱۶تا الانم بدن سازی کار کردم قدمم ۱۷۸هست
   میتونم به ۱۸۵ برسم ممنون میشم جواببم بدین

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 9 Thumb down 12
  • محمد

   درود فراوان

   پسری ۱۶ ساله هستم قدم ۱۷۰

   آیا امکان رشدی برام وجود داره؟

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 7 Thumb down 10
  • ولگرد

   سلام من ۱۸ سالم قدم ۱۵۳ هس میخوتم بلنئشم هرحا هم رفتم میگن نمیشه خیلی ناراختم میگین چیکار کنم

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 15 Thumb down 7
  • javad

   بچه ها من قدم ۱۸۰ هست و ۱۶ ساله وزن من هست ۷۰٫من نمیدونم ایا قدم مناسب هست.میخوام ب ۱۸۵ برسم چیکار کنم

   (این بحث داغ است، نظر شما چیست؟) Thumb up 10 Thumb down 9

نظرسنجی

وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم را در سال 93 چگونه می بینید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز