خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

خرید kerio

دانلود فیلم

 فقط دختران جوان بخوانند!

ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » فقط دختران جوان بخوانند!
کد خبر : 47854

فقط دختران جوان بخوانند!

گرفتن کبوتر، ترفندی بود که جوانی معتاد به بهانه آن وارد خانه شهروندان می شد و با تهدید چاقو جواهرات زنان و دختران جوان را به سرقت می برد. اولین شکایت از این سارق چندی قبل توسط زنی جوان مطرح شد. او که به شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۱ تهران رفته بود زمانی که…

گرفتن کبوتر، ترفندی بود که جوانی معتاد به بهانه آن وارد خانه شهروندان می شد و با تهدید چاقو جواهرات زنان و دختران جوان را به سرقت می برد.

اولین شکایت از این سارق چندی قبل توسط زنی جوان مطرح شد. او که به شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۱ تهران رفته بود زمانی که در برابر بازپرس علی مکرمی قرار گرفت درباره حادثه وحشتناکی که برایش رخ داده بود، گفت: «صبح دیروز – روز حادثه – جوانی با این بهانه که کبوترش داخل خانه ما افتاده وارد خانه ام شد و با تهدید چاقو جواهراتم را دزدید.»

این زن در تشریح این حادثه گفت: «در خانه تنها بودم که زنگ خانه به صدا در آمد. پسر جوانی پشت در بود. او گفت کبوترش روی پشت بام خانه ما افتاده و از من خواست اجازه بدهم وارد شود تا کبوترش را بگیرد. من هم که از نیتش بی اطلاع بودم در را باز کردم و او وارد شد اما چند لحظه بعد چاقوی بزرگی مقابل صورتم گرفت و شروع به تهدید کرد.

از دیدن این صحنه شوکه شده بودم و نمی دانستم چه اتفاقی در حال رخ دادن است. او گردنم را گرفت و کشان کشان به سوی ورودی ساختمان برد. جوان خشن که عصبانی به نظر می رسید در حالی که من را روی زمین انداخته بود گردنبند و النگوهایم را گرفت و تهدید کرد اگر سر و صدا کنم من را می کشد. من هم که زبانم بند آمده بود تا رفتن او ساکت ماندم و چند دقیقه بعد این ماجرا را تلفنی به شوهرم خبر دادم.»

به دنبال ثبت اظهارات این زن، افسران پلیس آگاهی شاکی را به واحد چهره نگاری دعوت کردند و با کمک او تصویر فرضی سارق را ترسیم کردند. اطلاعات به دست آمده نشان می داد سارق جوانی حدود ۲۵ ساله و لاغراندام است اما این اطلاعات برای دستگیری وی کافی نبود. به این ترتیب تجسس ها در شاخه های مختلف ادامه یافت.

در حالی که کارآگاهان سرگرم بررسی سرنخ های موجود بودند، پرونده مشابهی به آنان ارجاع شد. در دومین پرونده نیز جوانی لاغراندام به بهانه گرفتن کبوتر وارد خانه زنی شده و با تهدید چاقو اموال وی را زورگیری کرده بود. این حادثه در نزدیکی محل سرقت قبلی رخ داده بود و نشان می داد سارق جوان در آن محدوده فعالیت می کند. از این رو گشت زنی های نامحسوس ماموران در آن محدوده آغاز شد.

در این مرحله مکان هایی که ممکن بود سارق کبوترباز در آن جا مرتکب سرقت شود تحت نظر گرفته شد تا این که خبر رسید سارقی جوان حین فرار توسط شهروندان دستگیر شده است. با انتقال این جوان به پلیس آگاهی مشخص شد او همان سارق تحت تعقیب است که در اجرای آخرین نقشه اش ناکام مانده و دستگیر شده است.

در جریان بررسی های پلیس معلوم شد او با ورود به خانه ای که دختری جوان به تنهایی در آن جا بود قصد داشت با تهدید چاقو اموال باارزش خانه و جواهرات دخترجوان را سرقت کند اما صاحب خانه سر رسیده و مانع او شده است.

دخترجوان در این باره به پلیس گفت:« پسر جوان زنگ خانه را زد و گفت کبوترش داخل خانه مان افتاده است. من هم در را برایش باز کردم اما وقتی وارد شد با چاقو تهدیدم کرد و مشغول جمع آوری اموال باارزش خانه شد. من هم در یک لحظه به دور از چشم او با پدرم تماس گرفتم و این موضوع را به او اطلاع دادم.»

ادامه این حادثه را پدر این دختر برای پلیس بازگو کرد: «وقتی به خانه رسیدم پسر جوان یک چاقو به دست گرفته بود و دخترم را تهدید می کرد وقتی به سوی او رفتم با چاقو ضربه ای به کتفم زد و پا به فرار گذاشت اما من با همان وضعیت تعقیبش کردم و با کمک چند نفر از اهالی محله او را دستگیر کردیم.»

جوان کبوترباز به نام فرخ که به مواد مخدر اعتیاد دارد در جریان بازجویی ها اتهامش را بر عهده گرفت و گفت سرقت هایش را تحت تاثیر مصرف شیشه مرتکب شده است. بر پایه این گزارش هم اکنون متهم در بازداشت به سر می برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

کلیدواژه ها :

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۰)نظرسنجی

وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم را در سال 93 چگونه می بینید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز