خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

خرید kerio

دانلود فیلم

 عجیب ترین زندان های جهان + عکس

ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

کد خبر : 253808

عجیب ترین زندان های جهان + عکس

زندان سن پدرو در بولیوی: جایی که زندانیان باید سلول های خود را بخرند. حدود ۱۵۰۰ زندانی در زندان سن پدرو که بزرگترین زندان در شهر لا پاز در بولیوی است، زندگی می کنند. وقتی که از دیوارهای قطور و دروازه های امن این زندان عبور کنید دیگر هیچ شباهتی بین این زندان با زندان…

زندان سن پدرو در بولیوی: جایی که زندانیان باید سلول های خود را بخرند.

حدود ۱۵۰۰ زندانی در زندان سن پدرو که بزرگترین زندان در شهر لا پاز در بولیوی است، زندگی می کنند. وقتی که از دیوارهای قطور و دروازه های امن این زندان عبور کنید دیگر هیچ شباهتی بین این زندان با زندان های عادی نمی بینید. در داخل فضای آن کودکانی را می بینید که در حال بازی هستند؛ داخل این زندان فروشگاه، رستوران آرایشگاه و حتی هتل نیز وجود دارد.

به گزارش اختصاصی ایران ویج ، اینجا بیشتر شبیه به خیابان های محله ی فقیر نشین ال آلتواست که در حومه ی شهر لا پاز قرار دارند. در این زندان نگهبان، لباس فرم یا نرده های آهنی بر روی پنجره ها وجود ندارند. البته این آزادی نسبی قیمتی هم دارد. زندانیان باید پول سلول هایشان را بپردازند بنابراین بیشتر آنها مجبورند که در داخل زندان کارهایی مثل خواروبار فروشی یا کار در دکه های فروش غذا را انجام دهند.

اما اگر پول داشته باشید می توانید مثل یک پادشاه زندگی کنید و وسایل راحتی خود را بخرید. لوس پینوس یکی از بهترین بخش های  شیک و ثروتمند نشین این زندان است. در اینجا سلول ها وسیع هستند و همگی دارای دستشویی خصوصی، آشپزخانه و تلویزیون می باشند. بیرون از سلول ها هم میز بیلیارد، دکه های فروش نوشیدنی و غذا وجود دارند. این سلول ها بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار قیمت دارند و برای طول مدتی که فرد زندانی است خریداری می شوند. در قسمت های فقیر نشین زندان، زندانیان باید سلول های کوچک شان را با هم قسمت کنند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زادان سبو در فیلیپین: مشهور ترین گروه رقص زندانیان

هیچ چیز سرگرم کننده تر از تماشای قاتلین، قاچاق چیان و مجرمین جنسی در حال رقصی هماهنگ با موسیقی پاپ نیست. احتمالاً شما هم یکی از ویدیو های زندان سبو را که در اینترنت منتشر شده دیده اید. این رقص ها نتیجه ی پیشرفت غیر معمول برنامه ی ورزشی این زندان هستند. در حالی که اکثر زندان ها به جنایتکاران اجازه می دهند که ورزش کنند، بسکتبال بازی و وزنه برداری کنند و حتی با چاقو یکدیگر را تهدید کنند، سرپرست زندان سبو طرفدار نظم و انظباط بود و بعد از اینکه از فیلم رهایی از شاوشنگ الهام گرفت به این نتیجه رسید که باید از موسیقی استفاده کند. حدود ۱۵۰۰ زندانی این حرکات نمایشی را انجام می دهند و گاهی حتی در مراسم خیریه و فرهنگی به اجرای رقص می پردازند و پول هم دریافت می کنند. این زندان گاهی اوقات برنامه های زنده هم اجرا می کند و در آن تماشاگران با زندانیان عکس می گیرند و تی شرت های سوغاتی می خرند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زندان جوستی زنتروم لیوبن در اتریش: زندان پنج ستاره

این ساختمان یک اداره ی زیبا با نمای شیشه و استیل نیست بلکه یک زندان پنج ستاره در شهر استیریا در اتریش است. اگر آمار جرم و جنایت را در اتریش با آمریکا مقایسه کنیم با موضوع عجیبی مواجه می شویم. آمار جرم و جنایت در تمام زمینه ها (قتل، تجاوز، سرقت و غیره) در آمریکا بیشتر است اما آمار اتریشی ها در زمینه ی دزدی از خانه ها تا ۴۰ درصد بیشتر از آمریکا است و این به دلیل عالی بودن زندان ها در اتریش است. اگر در اتریش زندگی میکنید حتماً سعی کنید به یکی از این زندان ها سری بزنید.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زندان کرستی در روسیه: شلوغ ترین زندان جهان

زندان های روسیه همیشه به شلوغ بودن مشهور بوده اند مخصوصاً زندان کرستی در سن پترزبورگ. گنجایش رسمی این زندان ۳۰۰۰ نفر است اما جمعیت واقعی آن همیشه بیش از ۱۰۰۰۰ نفر است. گفته می شود که هر زندانی ۴ متر مربع فضا در اختیار دارد و تنها ۱۵ دقیقه در هفته فرصت دوش گرفتن دارند. در تابستان سال ۲۰۰۶ ولادیمیر پوتین اعلام کرد که این زندان قرار است به تأسیسات جدیدی در محله ی کولپینسکی در سن پترزبورگ منتقل شود؛ پس از آن قرار است ساختمان زندان فعلی به حراج گذاشته شود. پیش بینی می شود که ساختمان این زندان به یک مجموعه ی تفریحی تبدیل شود.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زندان سارک در گرن سی (مجمع الجزایری از توابع انگلستان): کوچک ترین زندان جهان

زندان سارک در جزیره ی سارک، گرن سی قرار دارد. این زندان در سال ۱۸۵۶ ساخته شده و کوچک ترین زندان جهان است. این زندان به سختی گنجایش ۲ زندانی را دارد و هنوز هم برای بازداشت های موقت از آن استفاده می شود و اگر جرم زندانیان سنگین باشد با کشتی به یک زندان واقعی منتقل می شوند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زندان ADX در ایالت کلورادو: زندانی با حد اکثر میزان امنیت

ندامتگاه فوق پیشرفته ی آمریکا (ADX) یک زندان فوق العاده در فلورانس، ایالت کلورادوی آمریکا است. این زندان واقعاً نهایت زندان ها است؛ از زمانی که در سال ۱۹۹۴ افتتاح شد، زندگی در این زندان چیزی بجز شکنجه ی آرام و غیر انسانی نبوده است. زندانیان تنها ۹ ساعت در هفته اجازه ی هواخوری دارند و نمی توانند زیاد با یکدیگر ارتباط داشته باشند. نور خورشید به داخل سلول ها نمی تابد و زندانیان مجبورند تمام کارهایشان را داخل سلول انجام دهند، حتی صرف غذا هم درون سلول ها انجام می شود. کف سلول بتن ریزی شده است بنابر این وسایل موجود در آن را نمی توان حرکت داد یا حتی برای راحتی بیشتر، خم کرد. اگر زندانیان سعی کنند در توالت گرفتگی ایجاد کنند، دیگر کار نمی کند و دوش های حمام هم تایمر دارند بنابراین امکان ندارد که داخل سلول ها سیل راه بیافتد. این زندان برای بد ترین جناین کاران آمریکا طراحی شده است.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زندان آرانجوئز در اسپانیا: زندانی با سلول های دنج خانوادگی

این زندان تنها زندانی است که سلول هایی مخصوص خانواده ها دارد. عکس شخصیت های کارتونی بر روی دیوار ها دیده می شود و یک مهد کودک و زمین بازی مخصوص کودکان هم دارد. دیدگاه مسئولین زندان این است که شرایطی به وجود آورند که تا زمانی که فرزندان زندانیان آنقدر کوچک هستند که به محیط اطرافشان توجهی ندارند، بتوانند با والدین خود ارتباط داشته باشند و همچنین زندانیان هم بتوانند مهارت های مراقبت از فرزند را یاد بگیرند.این زندان در فاصله ی ۴۰ کیلومتری جنوب مادرید واقع شده و دارای ۳۶ سلول خانوادگی است که البته در حال حاضر ۱۶ عدد از آنها مورد استفاده هستند. زندانی ها عقیده دارند که بخش F-1 این زندان سلول های پنج ستاره دارد.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زندان جزیره ی باستوی در نروژ: اولین زندان زیست محیطی

هرچند زندانیان جرم های مهیبی در قبال انسانیت انجام داده اند و به همین دلیل پشت میله های زندان هستند اما هنوز فرصت دارند که در این زندان ثابت کنند که چقدر به فکر محیط زیست هستند. این زندان که از امنیت چندان بالایی هم برخوردار نیست از انرژی خورشیدی استفاده می کند، بیشتر مواد مصرفی خود را در زندان تولید می کند، هر چیزی را که امکان داشته باشد بازیافت می کند و مصرف انرژی را به حد اقل می رساند. استفاده از صفحه های خورشیدی باعث شده که نیاز به انرژی برق تا ۷۰ درصد کاهش یابد. مسئولین امیدوارند که به این وسیله حس مسئولیت پذیری را نسبت به محیط زیست، در زندانیان بوجود آورند. این زندان که به نام زندان امید هم معروف است، توجه رسانه های عمومی را نیز به خود جلب کرده است و اردو های تابستانه با فعالیت هایی از قبیلبازی تنیس، اسب سواری و شنا برگزار می کند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زندان سرسو چتونال در مکزیک: زندانیان با بوکس مشکلاتشان را حل می کنند

زندان سرسو چتونال یک زندان منحصر به فرد است چو ن با برنامه ی فن و هنری که در پیش گرفته، مدت ۱۰ سال است که از بروز هرگونه خشونت در محیط زندان جلوگیری کرده است. سرپرست زندان می گوید “وقتی بین زندانیان اختلاف نظر پیش می آید دستکش بوکس می پوشند و به رینگ بوکس وارد میشوند؛ بعد از ۲ راند همه چیز آرام می شود”. گفته می شود که اکثر ۱۱۰۰ زندانی این زندان نمی خواهند اینجا را ترک کنند چون زندگی در آن راحت است، وعده های غذایی بسیار خوبند، فعالیت های فرهنگی انجام می شوند و حتی اجازه دارند چرت های طولانی بزنند. علاوه بر اینها سلول های VIP هم وجود دارند.

www.iranvij.ir| گروه اینترنتی ایران ویج‌

زندان آلکاتراز در کالیفرنیا: مشهور ترین زندان جهان

جزیره ی آلکاتراز که بومی ها به آن صخره هم می گویند، یک جزیره ی کوچک است که در وسط خلیج سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیای آمریکا واقع شده است. در ابتدا اینجا محل یک فانوس دریایی بود بعد از آن به یک پایگاه نظامی تبدیل شد سپس یک زندان نظامی بود و نهایتاً تا سال  ۱۹۶۳به زندان فدرال تبدیل شد. در سال ۱۹۷۲ این زندان به یک منطقه ی تفریحی تبدیل شد و در سال های ۱۹۷۶ و ۱۹۸۶ به عنوان نقطه ی گردشگری شناخته شد. امروزه این جزیره یک مکان تاریخی است که نگهداری از آن بر عهده ی خدمات پارک ملی است و گردشگران زیادی به آنجا می روند. گفته می شود که در طول ۲۹ سالی که ار این محل به عنوان زندان استفاده می شد هرگز کسی نتوانسته موفق به فرار از آن شود.

با تشکر تینا اقدسی

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۰)نظرسنجی

وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم را در سال 93 چگونه می بینید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز