خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

خرید kerio

دانلود فیلم

 جالبترین و عجیبترین درختان جهان + عکس

ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس , مطالب برگزیده سایت » جالبترین و عجیبترین درختان جهان + عکس
کد خبر : 461557

جالبترین و عجیبترین درختان جهان + عکس

به گزارش ایران ویج ، بزرگ ترین و پیر ترین درختان جهان بسیار باشکوه هستند چرا که شاهد ظهور وسقوط تمدن های متعددی بوده اند. مثلاً ژنرال شرمن، بزرگترین درخت تک ریشه ای که تا به حال شناخته شده ویا تجیکو با ۹۵۵۰ سال قدمت که قدیمی ترین درخت کلونال است. جولیان هایت می گوید…

به گزارش ایران ویج ، بزرگ ترین و پیر ترین درختان جهان بسیار باشکوه هستند چرا که شاهد ظهور وسقوط تمدن های متعددی بوده اند. مثلاً ژنرال شرمن، بزرگترین درخت تک ریشه ای که تا به حال شناخته شده ویا تجیکو با ۹۵۵۰ سال قدمت که قدیمی ترین درخت کلونال است. جولیان هایت می گوید “درختال باستانی پیوند زنده ی ما انسان ها با گذشته هستند و در جریان تغییرات همیشگی، شکل خود را حفظ می کنند.این داستان درختان است اما به نوعی قصه ی ما انسانها نیز هست. هر درخت شکل و شخصیتی مخصوص به خود دارد که در طول زندگی اش آن را حفظ می کند.”

با این مقدمه بیایید در مورد جالب ترین درختان جهان بیشتر بدانیم؛ این لیست تنها به کهن ترین ترین درختان نمی پردازد بلکه آنهایی که دارای شکل یا حالت منحصر به فردی هستند را نیزمورد توجه قرار می دهد.

درخت بلوط فرشته

۱۰٫ درخت بلوط فرشته

این درخت ۱۵۰۰ ساله در  جزیره ی جونز و در ایالت کارولینای جنوبی در آمریکا قرار دارد. شاخه ها ی این درخت بلند بر مساحتی حدود ۵ کیلومتر مربعسایه می افکنند. گفته می شود که این درخت یکی از قدیمی ترین ارگانیسم های زنده در شرق رودخانه ی می سی سی پی است.اندازه ی محیط تنه ی درخت بلوط فرشته ۸ متراست و هر یک از شاخه های آن تا ۳۰ متر کشیده شده اند. این درخت بلایای طبیعی بسیاری را از سر گذرانده است که از آن جملهمی توان به زلزله ای در سال ۱۸۸۶، سیل های بیشمار و طوفان هایی مثل طوفان هوگو در سال ۱۹۸۹ اشاره کرد.

الیا بوی بون، درخت زیتون ووز

۹٫ الیا بوی بون، درخت زیتون ووز

آیا باور دارید که کهن ترین درخت زیتون جهان هنوز هم هرسال زیتون های خوش مزه به بار آورد؟ دانشمندان دانشگاه کرت عمر این درخت را بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ سال تخمین زده اند؛ محیط تنه ی این درخت بیش از ۴,۵ متر است. این درخت در روستای آنو ووز در کرت قرار دارد و سالانه حدود ۲۰ هزار نفر از آن دیدن می کنند.

درخت خون اژدها

۸٫ درخت خون اژدها

این درخت کمیاب که به نام درخت اژدهای سوکوترا نیز مشهور است در کشور یمن قرار دارد و مشهور ترین گیاه در جزیره ی یمنی سوکوترا است. بر اساس آمار یونسکو ۳۷ درصد از گیاهان، ۹۰ درصد از خزندگان و ۹۵ درصد از حلزون های موجود در این جزیره در هیچ جای جهان وجود ندارند.

درخت اژدها شبیه به یک چتر است و به این دلیل به نام خون اژدها مشهور است که یک مایع سرخ رنگ از خود ترشح می کند. ساکنان محلی هنوز هم از این مایع به عنوان یک ماده ی شفا بخش در تولیدات آرایشی و یا به عنوان رنگ در تزئین سفال استفاده می کنند.

درخت توله

۷٫ درخت توله

ارتفاع این درخت توله ی بزرگ بیش از ۳۵ متر است و در شهر اوخاکا در مکزیک قرار دارد. هر یک از شاخه های این درخت می توانند یک درخت مستقل باشند. محیط تنه ی این درخت ۳۶ متر است؛ این درخت به قدری بزرگ است که در ابتدا دانشمندان تصور می کردند چندین درخت به هم چسبیده و باعث بوجود آمدن آن شده اند اما آزمایش هایی که بر روی DNA آن انجام شد خلاف این نظریه را ثابت کرد.

درخت بائوباب قوری

۶٫ درخت بائوباب قوری

هر ۸ گونه ی درخت بائوباب منحصربه فرد و جالب هستند. درخت بائوباب افریقایی بومی سرزمین آفریقا است اما درآسیا و شبه جزیره ی عربستان هم یافت می شود. ۶ گونه از این درخت بومی منطقه ی ماداگاسکار هستند و یک گونه ی دیگر هم در استرالیا یافت می شود.

موضوع جالب در مورد این گونه ی خاص از درختان این است که آنها شبیه بطری و گاهی شبیه به قوری هستند؛ این گونه ی خاص در ایفاتی در ماداگاسکار است. درختی که در عکس مشاهده می کنید ۱۲۰۰ سال سن دارد. این نوع درخت می تواند تا ۱۲۰ هزار لیتر آب در خود ذخیره کند و از سخت ترین خشکی ها جان سالم به در ببرد.

درختان تا فروم

۵٫ درختان تا فروم

این درختان که بر روی بقایای یک معبد کامبوجی به نام تا فروم رشد کرده اند بسیار جالب هستند. دو گونه درخت خاص در این معبد رشد کرده اند. برخی از متخصصین معتقدند که درخت بزرگ تر گونه ای به نام سیبا پنتاندرا باشد و گروهی دیگر معتقدند که این درخت یک تیت پاک است، درختان کوچک تر که به درخت اصلی چسبیده اند نوعی درخت انجیر چسبنده هستند. ریشه های غول آسای این درخت سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را به این محل می کشاند.

۴٫ متو سلاه

درخت کاج بزرگ بیسین بریستلکون، نوعی درخت پر عمر است که در ایالت های یوتاه، نوادا و کالیفرنیا رشد می کند. رشد این درخت بسیار کند است و برگ های سوزنی این درخت تا ۴۰ سال سبز می مانند. این درخت قدیمی ترین درخت غیر کلونالی زنده بر روی زمین است. این درخت در سال ۱۹۵۷ توسط ۲ دانشمند بررسی شد وسن دقیق آن در آن سال ۴۷۸۹ سال بود. از آنجایی که ممکن است به این درخت صدمه وارد شود محل دقیق آن گزارش نشده اما جایی در رشته کوه سفید کالیفرنیا است.

درخت پشم ابریشمی

۳٫ درخت پشم ابریشمی

این درخت زیبا از خانواده ی درختان مالو است . بومی مناطق استوایی و جنگل های حاشیه هی این مناطق در آمریکای جنوبی مثل برزیل و آرژانتین است. ارتفاع این درخت به حدود ۲۵ متر می رسد و در تنه و شاخه های آن برجستگی هایی وجود دارد که اجازه می دهد آب را در زمان خشکسالی ذخیره کند. اندازه ی گل های زیبای قرمز، صورتی یا بنفش این درخت بین ۱۲ تا ۲۴ ساتی متر است. این گل ها تبدیل به میوه های گلابی شکلی می شوند که داخل آنها پر از دانه هایی است که در نوعی پشم بسیار نرم قرار گرفته اند. از این پشم نرم گاهی برای درست کردن کوسن استفاده می شود.

درخت اوکالیپتوس رنگین کمان

۲٫ درخت اوکالیپتوس رنگین کمان

این درخت نوعی اوکالیپتوس همیشه سبز استکه ارتفاع ان تا ۷۵ متر می رسد. پراکندگی این درخت از مناطقی در اندونزی تا فیلیپین است. چیزی که باعث می شود این درختبسیار خاص باشد،  نوار های زرد، سبز، صورتی، قرمز، بنفش و نارنجی رنگی است که شاخه ها و تنه ی این درخت را پوشانده است و این رنگ های زیبا کاملاً طبیعی هستند. سطح پوسته ی این نوع درخت بسیار نرم است و در هنگام رشد لایه هایی از آن جدا می شوند. این جریان در زمان های متعدد و در قسمت های متفاوتی از درخت اتفاق می افتد. هرچه از عمر پوسته ی جدید می گذرد رنگ آن از سبز روشن به سبز تیره ی مایل به آبی یا بنفش و بعد صورتی و نارنجی تغییر می کند. و چون این اتفاق در قسمت های متفاوتی از درخت می افتد این حالت به صورت نوارهای رنگی در کنار هم قرار می گیرند که تنه ی این درخت را به یک تابلوی نقاشی تبدیل می کنند.

درخت زندگی

۱٫ درخت زندگی

نمونه های بسیاری از درختان کهنسال وجود دارند اما نکته ی بسیار جالبی که در مورد این تک درخت ۴۰۰ ساله وجود دارد این است که توانسته در وسط بیابان و بدون هیچ منبع شناخته شده ای از آب دوام بیاورد. این درخت که درفاصله ی ۲ کیلومتری جبل دخان در بحرین قرار دارد یکی از عجایب طبیعی است. اگر می خواهید منحصر به فرد بودن این درخت را به خوبی درک کنید آن را در نقشه ی هوایی گوگل تماشا کنید و می بینید که از هر نوع گیاهی بسیار دور است.

مترجم : تینا اقدسی

کلیدواژه ها :

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۳۵) • پریا

  خیلی بدرد درسم خورد عکساشو میگم افرین

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • یاسمن

  عالی بود وخیلی به درد من خورد

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • عماد

  کار خدا رو میبینی

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • سنا

  قربون عزمتت برم خدا. مرسی از حسن سلیقت

  Thumb up 0 Thumb down 1
  • farzam

   سنا جان عظمت نه عزمت . ولی تصاویر واقعا زیباست

   Thumb up 1 Thumb down 0
 • ameneh

  kheili ziba va shegeft angiz bod.mersi.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • nafas

  عالی بود

  Thumb up 0 Thumb down 0
 • farzad

  جلل الخالق این نشانه های خداست که سرمان به سنگ بخوره تا آدم شیم ولی افسوس خدای به این مهربونو ول کردیم همنشین شیطان شدیم وای برما : کاش میشد سرنوشت رااز سرنوشت کاش میشد کمی بهترنوشت دوست خوبم کمال تشکر را ازشما دارم مرسی جانم

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • نازنین

  سلام.مرسی دوستان خوب ایران ویج که این تصاویر زیبا رو گذاشتین تا یادمون نره تو این دنیا غیر از دود و ترافیک چیزای قشنگ هم هست.عال بودن.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • fkarimi

  سلام.خوبه آدمها این عجایب رو می بینند و اینقدر …
  در روستای کلهرود نطنز اصفهان دو درخت عظیم هست که بد نیست یه سری به اونجا و حتی روستا بزنیم.اگر می شد عکسهاش رو براتون می گذاشتم.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • مریم

  سلام.خسته نباشید.وتشکربخاطرعکسا.آدمیزادبایدسرتعظیم فرودبیاره واسه زیبایهایی خداوند.سبحان الله.همانطورکه داداش فرشادگفت قربون خدا برم

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • farshad

  قربون خدا برم

  Thumb up 1 Thumb down 1
 • parisa

  جالب بود .جای درخت سرو ابرکوه خیلی خالی بود.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • a;,ti

  عکس درخت جالب

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • حمید عبیری

  جالب بود ولی کاش از سرو ۵۰۰۰ ساله شهرستان ابرکوه که مربوط به کشور عزیز خودمون میشود هم یادی کرده بودین.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • asal

  khili aaaaaaaaali bod

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • elnaz

  خلی ناز بودن…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • ashkan

  ham ghashang bod ham didani va baraye man ham mese baghie dostan jaleb bod.
  meeeeeerciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii arzeshe didan dasht.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • mehdi

  salam

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • غزل

  خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی با حال بود

  Thumb up 1 Thumb down 1
 • سیداسماعیل حسینی

  درخت گردوی یارود از الموت قزوین هم با داشتن تنه ۱۳ متری هم جالب است.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 • asal

  با حال بود!!!!!!!!
  خوشمان آمد.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • majid

  باید از نگین سبز کویر سرو ۵۰۰۰ ساله ابرکوه هم یاد میشد کم لطفی شد

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • سارا

  میگم این خدا هم چه خلاقیتی داره هااااااااااااااااا! =D>

  Thumb up 1 Thumb down 0
 • بهروز

  کره زمین بدون ما انسانها خیلی زیباست…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • htadk

  It is very good and exellent. please uplaod the pictur of a walnut tree in shahre-kord with 1200 old.
  tanks you.
  karimi

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • nashenas

  همشون الکین بابا همش فتو شاپ

  Thumb up 0 Thumb down 1
  • farnaz

   مشخصه شما اصلآ فتوشاپ بلد نیستید
   در نهایت اگرم تصویری واقعی نباشه نقاشی دیجیتال میشه که اونم با فتوشاپ نیست!!

   Thumb up 1 Thumb down 0
  • delara

   شک داری برو searchکن وگر نه یه چیز نگو که یه چیز گفته باشی

   Thumb up 0 Thumb down 1
 • nashenas

  :bz

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • samaneh

  {جالب جالب جالب جالب بود} دست مریضا

  Thumb up 0 Thumb down 1
 • میربقائی

  جا داشت از درخت سرو ۵۰۰۰ ساله ابرکوه توی این مجموعه یادی شده باشه.

  Thumb up 0 Thumb down 1
  • حمید عبیری

   سلام.نکته به جایی بود تشکر

   Thumb up 0 Thumb down 1
 • barbi

  kheyli jalebe tavajoh bood

  Thumb up 0 Thumb down 0

نظرسنجی

وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم را در سال 93 چگونه می بینید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز