خرید کریو

خرید vpn

خرید vpn

خرید کریو

خرید vpn

خرید وی پی ان

وی پی ان

دانلود فیلم

 افزایش تجاوز به زنان عرب دراسرائیل

ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

صفحه اصلی » بین الملل » افزایش تجاوز به زنان عرب دراسرائیل
کد خبر : 426919

افزایش تجاوز به زنان عرب دراسرائیل

به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال انتشار گزارش های متعدد درباره افزایش تجاوز به زنان در سرزمین های اشغالی، امروز بار دیگر روزنامه هاآرتض گزارشی منتشر کرد که اختصاص دارد به افزایش ۲۰ درصدی خشونت های جنسی و فیزیکی علیه زنان عرب ساکنان سرزمین های اشغالی. بر اساس آمارهای موجود، میزان جنایت و تجاوز علیه…

به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال انتشار گزارش های متعدد درباره افزایش تجاوز به زنان در سرزمین های اشغالی، امروز بار دیگر روزنامه هاآرتض گزارشی منتشر کرد که اختصاص دارد به افزایش ۲۰ درصدی خشونت های جنسی و فیزیکی علیه زنان عرب ساکنان سرزمین های اشغالی.

بر اساس آمارهای موجود، میزان جنایت و تجاوز علیه زنان عرب در سال ۲۰۱۱ در مقایسه با سال ۲۰۱۰ میلادی ۲۰ درصد افزایش یافته است.

این آمار توسط مرکز حمایت از قربانیان سوءاستفاده جنسی و جسمی منتشر شده و در آن آمده که ۴۵ درصد از زنان عربی که مورد تجاوز قرار گرفته اند عنوان داشته اند که این برای اولین بار است که درباره حوادث تلخ رخ داده برای آنها با کسی صحبت می کنند.

در گزارش این مرکز آمده است : در سال ۲۰۱۰ در مجموع ۳۸۵ زن عرب از آزارهای جنسی و روحی گزارش داده بودند که در سال ۲۰۱۱ میلادی ۴۱۴ زن عرب از وقوع جرم علیه خود گزارش دادند.

بر همین اساس تعداد تجاوزهای جنسی علیه زنان عرب در اسرائیل از ۱۷۸ مورد در سال ۲۰۱۰ میلادی به ۲۲۹ مورد در سال ۲۰۱۱رسید که ۱۷ مورد از آنها به دلیل شدت آسیب های وارده تحت مداوا قرار گرفته و در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش این مرکز، فقط ۳۵ درصد از زنان عربی که در سال ۲۰۱۱ مورد تجاوز قرار گرفته بودند برای شکایت به اداره پلیس مراجعه کرده اند.

در همین رابطه امروز دوشنبه قرار است در تل آویو در نشستی به ریاست “احمد طیبی” از نمایندگان عرب کنیست ( مجلس رژیم صهیونیستی ) موضوع افزایش میزان جرم و جنایت علیه اعراب در سرزمین های اشغالی به طور کلی و افزایش جرم و جنایت علیه زنان در این سرزمین به طور جزئی مورد بررسی قرار بگیرد.

طیبی در این باره می گوید : خشونت، جنایت و زنان در جامعه عرب اسرائیل از نگرانی های اصلی شهروندان عرب بوده و هر کسی را آزار می دهد.

این گزارش جدید در حالی منشتر می شود که در ماه گذشته نیز در گزارشی تکان دهنده اعلام شد وضعیت موجود در محیط های کار سرزمین های اشغالی به حدی آلوده است که بیش از ۱۱ درصد از زنان شاغل اسرائیلی از آزارهای جنسی همکاران خود به ستوه آمده اند.

در آن گزارش آمده بود : بیش از یک پنجم از زنان شاغل اعلام کرده اند آزار و اذیت های جنسی محیط کار آنها را به ستوه آورده است. بر همین اساس ۹٫۳ درصد از این زنان نیز به دلیل مواجه شدن با آزارهای جنسی در محیط کار مجبور به ترک شغل شده و یا به دلیل مخالفت از همراهی با همکاران و یا کارفرمایان منحرف خود از کار اخراج شده اند.

کلیدواژه ها : ،

مطالب مرتبط

ویژه های ایران ویج

دیدگاهها (۰)نظرسنجی

وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم را در سال 93 چگونه می بینید؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

آخرین اخبار و مطالب

پربازدیدترین مطالب امروز